Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem 11 éves lánya összetörte a vadonatúj iPad pro-mat, miután megsértődött hogy anyukája nem vesz neki ilyet. Bosszúból térddel beleugrott az iPadba , ketté tört, kuka az egész nem vettem rá garanciát mert vigyázok mindenre. A nővérem csak annyit mondott hogy kérjen bocsánatot. Nem ajánlotta fel hogy rendezi a károkat. Amikor már mentek el gondoltam megkérdezem kifizeti-e mégis csak majdnem fél milliós kárt okozott a lánya. Erre ő nagyon megsértődött, hogy hogy merek ilyet kérni és milyen pofátlan vagyok, ha van ennyi pénzem ilyen hülyeségre akkor tudok venni egy másikat is. Erre én régóta spóroltam és szükségem van hozzá a munkámhoz is.Csak szerintem kéne kifizetnie? Én is ha összetörnék náluk valamit alap hogy kifizetném.

2022. jan. 17. 23:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/177 anonim ***** válasza:
12%

"NEM rágalmazta. Amúgy te is ilyen lesz.rom pénzeszsák vagy, hogy ennyire véded a nővérkét, hogy még hazudsz is védelmében?"

Idézd mikor védtem. Szerintem egy pofátlan, gerinctelen luvnya.

De feljelenteni értelmetlen, mert nem lehet bizonyítani, hogy a gyerek törte el.

2022. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/177 anonim ***** válasza:
95%

“ milyen munka az, amihez csak ipad pro jó, olcsóbb nem, és még azt is neked kell megvenni, nem a cég állja? :D”


Árokásók kapják a lapátot a cégtől. Pl. fejlesztők, és hasonlók dolgoznak sokszor vállalkozóként is nagyobb cégeknek.

Munkaeszköznek me nehogymár a legolcsóbb tesco gazdaságos cuccot kelljen venni.

2022. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/177 anonim ***** válasza:
93%
"Idézd mikor védtem" a hazudozásoddal védted, mely szerint feljelenteni azt, aki jelentős kárt okozott neked, az rágalmazás.
2022. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/177 anonim ***** válasza:
12%

" "Idézd mikor védtem" a hazudozásoddal védted, mely szerint feljelenteni azt, aki jelentős kárt okozott neked, az rágalmazás."

Értelmezd már amit írtam... annyit jelent: még ő jöhet ki rosszul ebből, mert a magyar jog ritkán áll az igazság pártján. Ne legyél már ... (helyettesítsd be a megfelelő jelzőt).


De rendben, mondjuk, hogy tévedtem. Tényleg úgy véled, ő jól jönne ki ebből a feljelentésből? Megkapná az anyagi kompenzációt? Ki fizeti a polgári peres eljárást, ha a vádlottat bizonyíték hiányában nem ítélik el? Elárulom: a feljelentő. És ha a tesónak több pénze van, vajon tud-e olyan ügyvédet keresni és bérelni, aki rábizonyítja a kérdezőre, hogy terrorizálta a nővérét?

Igen, ez nem lenne igaz. Most összetöröm az álomvilágod: az nyer akinek több pénze van. Ez a szomorú valóság. Én pl. a 200 ezres havi nettómból ezért sem pereskedem.

Üdv,

a pénzeszsák, aki a nővérét védi.

2022. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/177 anonim ***** válasza:
85%

Mivel nem hinnék a feljelentés "sikerében", TELJESEN megszakítanám a kapcsolatot ÖRÖKRE, és hogy miért, azt közölném az egész családdal és az összes közös ismerőssel is.

Jogod lenne feljelenteni, de nem hiszem, hogy vezet bárhová is, hacsak nincs rá tanú. Ha lenne, habozás nélkül megtenném.

Viszont NEM rohannék anyuhoz, hogy a nővérem megcibálta a hajam, és neki sem állnék le könyörögni a pénzért. (Azt jól tetted, hogy kerek perec rákérdeztél.)

2022. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/177 anonim ***** válasza:
95%

Off: igenis, van aki ipaden dolgozik, például tetoválók, grafikusok gyakran használják a tervezéshez, és nem sok olcsóbb alternatíva van.


Kérdező, szerintem is komolyan kell venni, fél millió forint komoly összeg. Ha szép szóval nem megy, akkor jogilag.

2022. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/177 anonim ***** válasza:
0%
52, te is elől hagyod szabad prédának a munkaeszközt?
2022. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/177 anonim ***** válasza:
96%

57 nálunk nincs kitől védeni. Amikor egyszer volt nálunk gyerek vendégségben, akkor láttam, hogy elég lökött, úgyhogy nem hagytam a nappaliban. De azért eszembe nem jutott volna páncélszekrénybe zárni, ami az ipad esetében a megoldás lett volna.


Szerintem egyszerűbb nem beengedni gyereket, a mai gyerekek mentalitásával. Nekünk 10 évesen kuss volt a nevünk, a commodore 64-et is csak óvatosan kezeltük, mert megnyúztak volna, ha tönkretesszük.

2022. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/177 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen emberek ellen nagyon keményen kell fellépni, mert másból nem értenek. Igen, akkor is ha családtag. Pont azért csinálják, mert azt hiszik megtehetik, úgysem lesz bajuk. Menj el szépen tegyél feljelentést és küldd el neki üzenetben (bizonyítékkal hogy valós a feljelentés). Ha hajlandó kifizetni, akkor nem kell bíróságra járnia. Keménynek kell lenni, mert máshogy nem lehet ezekkel.

Nálunk a családban egyedül én vagyok az, aki hajlandó kiállni magáért. Tesómat a szaros kölke miatt jelentettem már fel. Megrángatta, megtaposta a kismacskámat, kipereltem belőle az állatorvosi költségeket, amit nem akart önszántából kifizetni (állította hogy túlreagálom és nincs semmi baja, úgy hogy a cica fel sem tudott állni meg visított fájdalmában). Vittem azonnal a rendelőbe, amint meglátta a doki szólt, hogy műtik most azonnal. Csoda hogy még életben van. Azóta tesómék egy ujjukat sem tehetik be a lakásomba. A kölyök is kapott egy akkora sallert, hogy azóta is sírni kezd, amint meglát. Tesóm sem mer azóta kötekedni. Szemét lesüti és csendben van.

2022. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/177 anonim ***** válasza:
54%

" A kölyök is kapott egy akkora sallert, hogy azóta is sírni kezd, amint meglát. Tesóm sem mer azóta kötekedni. "

Mondjuk szerintem vagy a saller vagy a feljelentés a jogos, együtt a kettő nem. De megértem az ingerültségedet.

2022. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!