Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy elköltözzön?

Mit tegyek hogy elköltözzön?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem aki nem amar elköltözni tőlünk. Nekünk már meg van a saját életünk és tervezünk egy második gyermeket illetve házfelújítást is. A bibi abban van hogy ha felújítjuk a házat ő lelakja. Itt lakik nálunk 3 éve és hiába mondom hogy menjen egyszerűen nem érdekli. Nem takarít még maga után sem és nem a legjobb ember. Meg van a pénze arra hogy vegyen egy házat, de neki mégis ez a kényelem kell. Kezdünk türelmetlenek lenni nagyon. Kilátásban van egy ház amit nem is adnának túl drágán és mondta hogy azt meg akarja venni, de nem tesz semmit soha. Vannak a házra érdeklődők és mondtam hogy sietve vegye meg mert elhappolják, nem érdekli az sem, csak a szavak embere. Nem főz nem mosogat nem takarít. Minsent nekünk kell megcsinálni munka és gyermek mellett. Nagyon jó lenne ha a saját lábára állna végre mert ez így nem jó. A szobája amit kapott teljesen romokban van, undorító ahogy kinéz és nem tudunk még takarítani sem mert zárja az ajtót. Lakott régebben magában akkor mindig rendezetten élt tisztaságban. Mit tegyek hogy úgymond "elűzzem"?
2022. máj. 18. 13:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
70%
hihető történet... van pénze házra, de inkább a kisgyerekes testvére nyakán él...
2022. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Három évvel ezelõtt miért költözött oda hozzátok?
2022. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%
Ha eleve te is meg a tesód is ott laktatok, akkor az közös ház lehet. Mert ha a tied lenne, nyilván nem engedted volna be a szutyokmancit.
2022. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%
Zár feltör, holmi összecuccol, ajtó elé kirak.
2022. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%

ha nincs bejelentve, és haszonélvezete sincs a házra, és nem is résztulajdonos, akkor ajtaját feltörni, ahogy az előző írta, holmiját a kapu elé kidobálni és heló.

Ha ti engedtétek be, és engedtétek bejelentkezni is, akkor most isszátok ennek a levét.

2022. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is kamu szagúnak tűnik. Nem nézel mostanában kényszeres gyűjtögető dokumentum sorozatot, amiben traumát ért emberek gyűjtögetésbe kezdtek, hogy ezzel csillapítsák a bánatukat, veszteségüket? Amúgy ha igaz is, akkor valamit kifelejtettél a meséből, pl. hogy mi történt a nővéreddel a lakott régebben magába és minden tiszta és rendezett volt maga körül és a veletek lakás közötti időszakában.


Minden ilyen mögött trauma vagy veszteség van. A nővéred! Akit nyilván szerettél, és tippem szerint ő is segített neked anno, de javíts ki ha tévednék! Szóval nem kéne inkább segíteni neki? Pl. lehet szüksége van segítségre hogy meg merje tenni az első lépést lakás vásárlás terén. Magyarán legyél ott vele míg intézkedik és segíts neki. A segítő jelenlét gyakran nagyobb erő mint az utálat.

2022. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
66%
A nap hulyeje.. 🧠🤏
2022. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Aki nem hiszi az így járt nem bizonygatni jöttem hanem hogy valakinek volt már hasonló esete. Meghalt 7 éve a férje, gyermeke nincs. 3 éve azért költözött hozzánk mert eladósodott. Eladta a házát és a pénze nagy része elment az adósságára. Maradt neki valamennyi illetve gyűjtött is még össze. Mikor hozzánk került lett egy szuper munkahelye és elég jól összeszedte magát. A házunkban nincs része ugyanis nem családi ház hanem amit mi magunknak vettünk. Fogalmam sincs miért lett ennyire trehány, már sokszor megbeszéltük vele de mégis folytatja. Igazából elzavarni nem akarom mert sosem volt rossz a kapcsolatunk mint testvérek. Ez az egy zavar benne. Most valami miatt teljesen önállótlan és trehány lett.
2022. máj. 18. 13:42
 9/35 A kérdező kommentje:

6-os. Igen segített nekem ő is annó de persze nem ilyen dolgokban. Nem gyűjtögető csupán csak lusta felporszívózni is vagy törölgetni stb a szobáját.

Gondoltam én is hogy valami traumája van, vagy csak megszokta a kényelmet hogy csak hazajön és ledobja magát, eszik, tisztaság van és slussz. Tudja hogy ha külön megy ezeket újra neki kell megcsinálnia.

2022. máj. 18. 13:44
 10/35 anonim ***** válasza:
47%

Biztosan megzuhant lelkileg.


Nem tudom hány éves de esetleg kellene neki "keríteni" partnert.


És noszogatni, segíteni hogy vegyen önálló házat, kimozdítani a holtpontról.

2022. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!