Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy elköltözzön?

Mit tegyek hogy elköltözzön?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem aki nem amar elköltözni tőlünk. Nekünk már meg van a saját életünk és tervezünk egy második gyermeket illetve házfelújítást is. A bibi abban van hogy ha felújítjuk a házat ő lelakja. Itt lakik nálunk 3 éve és hiába mondom hogy menjen egyszerűen nem érdekli. Nem takarít még maga után sem és nem a legjobb ember. Meg van a pénze arra hogy vegyen egy házat, de neki mégis ez a kényelem kell. Kezdünk türelmetlenek lenni nagyon. Kilátásban van egy ház amit nem is adnának túl drágán és mondta hogy azt meg akarja venni, de nem tesz semmit soha. Vannak a házra érdeklődők és mondtam hogy sietve vegye meg mert elhappolják, nem érdekli az sem, csak a szavak embere. Nem főz nem mosogat nem takarít. Minsent nekünk kell megcsinálni munka és gyermek mellett. Nagyon jó lenne ha a saját lábára állna végre mert ez így nem jó. A szobája amit kapott teljesen romokban van, undorító ahogy kinéz és nem tudunk még takarítani sem mert zárja az ajtót. Lakott régebben magában akkor mindig rendezetten élt tisztaságban. Mit tegyek hogy úgymond "elűzzem"?
2022. máj. 18. 13:02
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
A szüleink már meghaltak tehát más nincs neki csak én.
2022. máj. 18. 13:45
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Kozlod, hogy Juli, július 1-ig van időd találni magadnak lakást. Mi gyereket akarunk vállalni, kell a szoba. Július 1-en pedig lecserelwd q zárat, a cuccait pedig elviszed egy taroloba
2022. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem elűzni kell, hanem felnőtt módra megbeszélni vele. Hogy rendezze a lakhatását, és fejezze be az élősködést nálatok. Adni neki egy határidőt, felajánlani a segítségeteket, ha kéri, és ha letelik a határidő, és még mindig ott van, akkor egyszerűen kirakni.


Ez másképp nem fog menni.

2022. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
93%

Jogászként írom:


A ház a tiétek? Neki nincs benne résztulajdona? Hozzátok van bejelentve?


Ha a tiétek, és neki papíron semmi köze hozzá, akkor legvégső esetben kilehet hívni a rendőröket, hogy kitessékeljék. Adjatok neki egy papírt, amin rajta van, hogy X időre ki kell költöznie (az ingatlan címe is legyen rajta, meg az Ő, ti nevetek), a másolatát tegyétek el, ha ő problémázna, akkor ott lesz, hogy ti hivatalosan már jeleztétek felé a szándékot, hogy jó lenne, ha elköltözne.

2022. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%
Egyetlen dolgot kell tennetek. feltörni a szobája zárját, és LEEMELNI az ajtót, és elvinni, ahol nem fér hozzá.
2022. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
15-ös voltam: ha háborog, akkor megmondani, hogy ha zárt szobát akar, költözzön el.
2022. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

A saját lakásotokban elzárja előletek az egyik szobát és disznóólat csinál belőle. Az első kísérletnél szedtem volna ki a zárat és adtam volna ultimátumot. A felnőtt testvéred csinálja ezt, nem a tinédzser gyereked, aki majd kinövi idővel. Kihasznál, mert megteheti. És még miatta halogatjátók a gyerekvállalást. Ne haragudj, de magad ellensége vagy, ha csupa szeretetből hagyod továbbfajulni a helyzetet.

Ha azt akarod, hogy elmenjen, akkor hívd oda, mondd meg neki, hogy a férjeddel vissza akarjátok venni az uralmat az életetek felett és menjen el X határidőig. A gyász nem indok az egyetlen élő rokon zaklatására.

Fejezd be a sajnálatot és irányíts végre, ne csak könyörögj neki, mert nem fog változni semmi.

2022. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%

Én először is leülnék vele a férjemmel együtt és megmondanám neki, hogy nem látjuk már itt szívesen, és keressen magának X időn belül másik lakást. Ezt nagyon komolyan, felnőtt beszélgetésként kell megcsinálni vele, nem úgy, hogy mosogatás közben felveted neki a témát, hanem a klasszikus, amcsi filmes "We need to talk" módon.


Ha nem, akkor következhetnek a drasztikusabb lépések, amelyeket mások is írtam előttem.

2022. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
31%
cool story bro
2022. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kérdező már leült vele sokszor. Dobd ki a francba, csúnyán mondva, mert tőletek az életbe nem fog elmenni. Van pénze, de minek költené házra/lakàsra ha nálatok kényelembe van, mindent megcsináltok helyette? Neki ez így k.urvajó lehet. El kell űznöd mert magától nem igen fog menni.
2022. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!