Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zavaró valóban? Párom előző...

Zavaró valóban? Párom előző házasságából született fiának óvodai ballagása lesz. Úgy volt a hogy a közös 20 hónapos kicsit addig átviszem anyuhoz, de az ő anyja mondta hogy miért ne jöhetne.

Figyelt kérdés

Erre a párom ideges lett hogy nem így lett megbeszélve, mert ez a nap csak a nagyról szól és mi lesz ha a kicsi hisztizni kezd stb. Mondtam hogy én fogok vele úgyis foglalkozni, nem értem őt miért zavarja?

Erre hogy ő kettesbe akart menni velem és majd ha lezajlott és haza adja a nagyot akkor majd áthozza anyutól a kicsit.

Más ezt hogy oldja meg?



2022. máj. 25. 06:09
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
86%

" A mostoha nálam az amikor mindkét szülő hoz gyereket a kapcsolatba. Itt elvileg fèltestvérek a gyerekek. Bár csak vér szerint." - miért, hogyan lehetnek még féltestvérek a gyerekek?


Egyébként nem értem... arró volt szó, hogy átviszed a gyereket anyukádhoz. Akkor miért kavar az anyós? Nem az ő dolga.

2022. máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem semmi. Ott hagyja a másik családját,de a ti gyereketeket nem veszi a nevére...

Nem az volt esetleg,hogy veled megcsalta a volt asszonyát,ő kidobta,te pedig mivel terhes is lettél tőle,befogadtad? Na mindegy is.

Abban igaza van a párodnak,hogy menjetek gyerek nélkül. Veled/veletek van együtt nap mint nap. A másik gyerekét kevesebbszer látja. Persze hogy minőségi időt szeretne vele tölteni.

Az amúgy miben nyilvánul meg,hogy a nagyobbat jobban "szereti"?

2022. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%

Apasági pert indítanék , de azonnal. Nem tervez hosszú távon veletek maradni, egyébként elismerte volna anyakönyvvezető előtt a gyermeket és hivatalosan is felvállalta volna az apaságot.

Azonnal szakítanék. Nem vagy normális, hogy ilyen előzményekkel vele vagy.

2022. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
94%

Miért vagytok még mindig együtt??? Hogy lehet a párod, aki a közös gyereketeket nem akarta a nevére venni???

Itt az ovis ballagás ügyénél sokkal nagyobb problémák vannak.

Alapban egyetértek azzal, hogy szóljon a ballagóról az a nap. Ők nem olyan testvérek, akik egy családban, együtt nőnek fel. Eleve köztetek sem jó a viszony. Ezért nem is hasonlítsd más családokhoz a tiéteket, akik együtt lesznek ott a ballagáson.

2022. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező javíts ki ha tévedek: a párod az apaságot elismerte (jogilag) de nem engedte hogy az ő vezetéknevét viselje, ezért a gyerek a te vezetéknevedet kapta.
2022. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
82%

Csak a nyitót olvastam el, a kérdéseket csak átfutottam.


Nem értem, a párod mitől lett ideges.

Elvileg bármelyik megoldás jó lehet. Teljesen igazad van abban, hogy ha a 20 hónapos közös gyereketek sírni kezd, úgyis rád lesz szüksége, te fogsz vele foglalkozni. Tehát ennyi erővel elviheted. Viszont én se értem, neked miért kéne egyáltalán ott lenned? Az óvodásnak az anyja és apja legyen ott, ez a fontos. A te jelenléted inkább konfliktust okozhat, ha a párod exe utál téged (bár úgy érzem, itt ilyen nincs), vagy ha az óvodás gyerek benned látja azt, aki miatt apja elhagyta őket (nem tudom, valóban így volt-e, de ha nem, a gyerek akkor is megélheti így).


"Erre hogy ő kettesbe akart menni velem..."

Ha a párodnak az hiányzik, hogy veled kettesben legyen, akkor erre máskor is lehetne alkalmat keresni, nem értem, miért pont a másik gyereke óvodai ballagására való odamenést kell kitalálni hozzá.


Figyu, én azt mondom, ha már úgy lett megbeszélve, hogy anyukádhoz viszed a gyereket, akkor ne variálj. Ha a párod exe kérdezi, mondd neki, hogy anyukád is örül, hogy vele van egy kicsit az unokája.


Aztán olvastam itt később, hogy a párod a nevére se vette a gyereket. Ezt nem értem, ill. hogy így minek vállaltál vele gyereket. De ez egy másik kérdés.

2022. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, azt írd le, miért mész el te is a ballagásra.

Ill. hogy ez nem okoz-e konfliktust a párod exével vagy éppen magával a gyerekkel.

2022. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
97%
Mi se vittük el a nagyobb lányom óvodai ballagására a két éves húgát. Elvolt addig a nagyinál. Ilyen piciket elvonszolni hasonló rendezvényekre csak szenvedés mindenkinek. Ha megoldható a felügyelet eszembe se jutna vinni.
2022. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
29%

Te minek mégy? Menjenek a szülei. A közös gyereketeket a nevére se vette. Az anyakönyvön legalább rajta van hogy ő az apa?

Ha nincs akkor jó nagy barom vagy.

2022. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
5%

Csak az iskolai ünnepségről van szó, vagy utána lesz valamilyen közös ebéd, vacsora is?

Arra se “hivatalos” a gyerek?

Nem vagyunk egyformák, de én ennyit nem lennék a gyerek nélkül, hacsak nem valami extra hisztis gyerek lenne, akivel a boltba se lehet elmenni, mert az már az egész ünnepséget zavarná.


Sőt, eleve lehet én magam se mennék. Hacsak nem vagyok a ballagó gyerekkel meg a családjával nagyon jóban.

2022. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!