Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zavaró valóban? Párom előző...

Zavaró valóban? Párom előző házasságából született fiának óvodai ballagása lesz. Úgy volt a hogy a közös 20 hónapos kicsit addig átviszem anyuhoz, de az ő anyja mondta hogy miért ne jöhetne.

Figyelt kérdés

Erre a párom ideges lett hogy nem így lett megbeszélve, mert ez a nap csak a nagyról szól és mi lesz ha a kicsi hisztizni kezd stb. Mondtam hogy én fogok vele úgyis foglalkozni, nem értem őt miért zavarja?

Erre hogy ő kettesbe akart menni velem és majd ha lezajlott és haza adja a nagyot akkor majd áthozza anyutól a kicsit.

Más ezt hogy oldja meg?



2022. máj. 25. 06:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
80%
8.: A mostohatestvér nem ugyanaz, mint a féltestvér.
2022. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, téged komolyan az az egy nyomorult ballagás zavar? A helyedben egy percet sem tudnék olyan pasival lenni, aki a nevére se veszi a gyereket. Hogy szülhettél ilyennek? Minek? Tudod te, a gyerekednek ezzel mekkora lelki deficitet okozol hosszútávon? A helyedben ezen enném magam, nem egy sz.ros ballagáson...
2022. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is egyből az a kérdés merült fel, hogy mi a bánatnak vagy együtt egy ilyen emberrel? Neked nem társad, a gyerekednek meg nem apja (mármint morálisan.) SOKKAL jobban járnál nélküle.

Ami a konkrét esetet illeti, a fickó nyilvánvalóan hadovál, mert az nem indok ebben az esetben, hogy "veled kettesben" akarna lenni, egy ovis rendezvény nem az a világ...

A gyereked nyilván nem zavarna senkit, ez csak egy OVIS ballagás, nem diplomaosztó vagy legalább egy sz*ros érettségi, mert akkor még megérteném. De itt a nagyobb gyerek sem "nagy".

2022. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem a köztársasági elnök beiktatására készültök, hanem egy óvodai ballagásra. Miért ne lehetne elvinni egy másfél éves gyereket?

Amíg tart a műsor, el lehetsz vele az udvaron a játékok közt, ha nagyon nem bírná. De ezek nem szoktak indokolatlanul hosszúak lenni.

Vagy ha utána az ebédre nem akarja vinni az apja a gyereket, akkor menjen a francba.

2022. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
83%

Atyaég. Nekem teljesen elfogadhatatlan lenne egy normális párkapcsolatban, hogy a párom nem veszi nevére a gyerekünket, csak mert már van neki egy. Nem tudom, hogy ez nálatok csak a vezetéknevet, vagy az apaság elismerő nyilatkozat hiányát is jelenti-e, ez utóbbi ugyanis meg rosszabb. Max. akkor tudnék kompromisszumot kötni ideig-óráig a hozzáállásával, ha egy laza, kvázi szexkapcsolatban becsúszott gyerek lenne a közös, és valójában sosem akart még egy gyereket, úgyhogy nyújt amennyit nyújt, az is több, mint a semmi. De ha 2 év alatt nem sikerült normális, gyerekeit egyformán szerető apává válnia, és nektek egymást szerető, tisztelő szülőpárrá, akkor azért nálam már érne a helyzet, hogy ezt kár tovább erőltetni, és elköltöznék a gyerekkel.

De hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: előfordul, hogy a gyerekeiket egyormán szerető szülők is leadják a nagyiknak a pici gyerekeiket az ilyen ünnepségek idejére, de sokan meg viszik őket, nincs erre szabály, hogy mi a helyes. Mi vittük a picit, de el tudom képzelni, hogy lesz, amikor az aktuális kicsit inkább a nagyira bízzuk (jövőre a legnagyobb gyerekünk nyolcadikos ballagásán fél éves lesz a legkisebb). Nem feltétlenül égbekiáltó szemétség a férjed kérése, csak egy kicsit, de így, hogy lefestetted a hátteret, érthető, hogy nagyon rosszul esik. Én próbálnék vele még beszélgetni a dologról a helyedben.

2022. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
77%

Ha van aki vigyázzon a kicsire, akkor nyugodtan bízzátok rá. Nagyi is unokázhat addig. Viszont nem értem a problémát azzal, hogy miért lenne baj ha ő is ott van. Ha csak nem valami nagyon hisztis gyerkőc aki biztos nem tud meglenni a ballagás alatt. A lényeg úgyis a párod lesz, te igazán a formalitás miatt vagy hivatalos a ballagásra.


Viszont, ha már több infót is megadtál, én sem tudom elengedni, hogy nem veszi a nevére a ti gyereketeket, mondván, neki már van egy gyereke. És? A másfél éves is az övé. Vagy mi van ha az exével együtt maradnak és született volna még három gyerek? Azokat sem veszi a nevére, mert az első gyerek neki "elég"? Az első nagyobb vitátoknál lelép és még gyerektartást sem lesz hajlandó fizetni mert nem vette a nevére a gyereket, ergo "nem az övé"...

2022. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam minden választ, de eskü, nem értem, hogy kinek az anyja mondta azt, hogy mégiscsak vigyétek a kicsit?

Anyukád anyja?

Párod anyja?

De amúgy NE vigyétek, ne legyen elcseszve a nagyobb gyereknek a nagy napja.

2022. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
23%
Nem lenne attól még el...
2022. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
65%
Óvodai ballagásról beszélünk! Nem is értem, miért lenne zavaró egy másfél éves gyerek. Másnak is van, gondolom ilyen korú testvére a “ballagók” között, aki ott lesz! Azért ez nem egy komoly valami. Mennek a gyerekek egy kört az udvaron, énekelnek kettőt, adnak ajándékot az óvónéniknek, közben hangoskodnak, sírnak stb. Fel sem fog tűnni a gyereked!
2022. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
63%
Megrökönyödtem.
2022. máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!