Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt nekem kellene kifizetnem?

Ezt nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak szüksége volt egy szerszámgépre, és mivel a testvéremnek épp volt, tőle kértem kölcsön. Ide is adta, én pedig továbbadtam a havernak. Csupán egyetlen napig használta és visszahozta nekem, de arról nem szólt, hogy a gép nem működik. Én ki sem próbáltam és másnap mikor visszavittem a tesómnak kipróbálta előttem és már nem működött. Felhívtam a havert, és azt mondta, hogy semmi baja nem volt mikor visszaadta, és nem tudja mi történt vele.

Javítani sajnos nem lehet, és az új kb 50ezerbe kerül, a tesóm pedig tőlem követeli, hogy vegyék újat, pedig nem is használtam.



2022. jún. 25. 16:56
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%

Csak közvetítő voltam.


Akkor most a közvetítés díját fizesd meg.

(És leellenőrizhetted volna, mielőtt visszaveszed azt, amit oda se adhattál volna. Tanulópénz.)

2022. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga senkinek sem kölcsönkért dolgot harmadik félnek sunyiban odaadni. Add a tiedet, de ne más frkával verd a csalánt.
2022. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%
Te kérted el, innentől a te felelőssèged. Ha te odaadtad másnak, akkor az a kettőtök dolga, hogy ki fizeti , de te elkértél valamit, ami már nem működött mikor visszaadtad, ez így a te sarad lett, bàrki is használta végül
2022. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
92%
30 ezer forintodba kerül az, hogy ostoba vagy.
2022. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
50 ezerbe...
2022. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy ki kell fizetned a testvérednek, a tudtán kívül adtad oda valaki másnak. De ha tudott volna róla, akkor is neked kéne kifizetni, hisz te adtad kölcsön valakinek. Te meg majd rendezed a harmadik féllel. Valószínűleg ő rontotta el a gépet, csak sunyul, nem akarja kifizetni. Szerszámot sosem adunk kölcsön, pont ezért.
2022. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
97%

Mi az, hogy nem érzed kötelességednek???

Hogy merted egyáltalán odaadni másvalakinek a testvéred engedélye nélkül? Eleve mit képzeltél magadról akkor? De ez egy dolog. Az meg a másik, hogy az illető szétcseszte. És még neked van pofád azt mondani, hogy TE nem fizetsz? Miért is nem? Te adtad ki a kezedből. Vagy szerinted a tesód a hibás, hogy megbízott benned, segíteni akart és ő fizessen?

2022. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
Ezt fizetni kell
2022. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%
Vagy te fizeted ki, vagy behajtod a haverodon.
2022. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Neked kell kifizetni. Te kérted kölcsön a te feladatod lett volna a gépre vigyázni. Engedély nélkül kölcsönadtad vállald a felelősséget!


Elképzelhető, hogy a haverod tönkretette a gépet és úgy adta vissza neked, hogy jó.

2022. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!