Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt nekem kellene kifizetnem?

Ezt nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak szüksége volt egy szerszámgépre, és mivel a testvéremnek épp volt, tőle kértem kölcsön. Ide is adta, én pedig továbbadtam a havernak. Csupán egyetlen napig használta és visszahozta nekem, de arról nem szólt, hogy a gép nem működik. Én ki sem próbáltam és másnap mikor visszavittem a tesómnak kipróbálta előttem és már nem működött. Felhívtam a havert, és azt mondta, hogy semmi baja nem volt mikor visszaadta, és nem tudja mi történt vele.

Javítani sajnos nem lehet, és az új kb 50ezerbe kerül, a tesóm pedig tőlem követeli, hogy vegyék újat, pedig nem is használtam.



2022. jún. 25. 16:56
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a haverod visszaadtaneked, akkor ott helyben együtt ki kellett volna próbálnotok.


Más cuccát soha nem adjuk kölcsön, ezt jegyezd meg.

2022. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%
Haver egy tetű féreg , direkt nem kapcsolta be előtted mert elbhaszta Koptatni kell az ilyen ganajt , az pedig lényegtelen hogy mennyi purdét khurt .
2022. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka a gyakorin az ekkora egyetértés a válaszolók között. 42.válaszoló vagyok, és mindenki jogosnak érzi, higy te fizess. Ezen érdemes lenne elgondolkodni.


De ha ez sem győz meg fordítsd meg a dolgot a fejedben. Elkér tőked valamit a tesód, és tönkretéve adja vissza... te mit várnál el tőle?!?


Naugye.

2022. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
Idén, a tesódnak kifizeted, aztán ha tudod, behajtod a haveron.
2022. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, fogd már fel: hazudtál a tesódnak, mert nem is neked hanem a haverodnak kellett a gép. Amikor a haverod visszaadta, nem próbáltátok ki a gépet egyből. Amikor visszakerült a bátyádhoz, a gép már nem működött. Vagy te vagy Sáros, vagy a haverod. Fizess és kész. A haverod meg koptasd le, mert valószínűleg ő rontotta el a gépet, de annyi nincs benne hogy bevallja!
2022. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Fogadok, hogy még mindig nem érti.
2022. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Te fizetsz és baráton meg behajtod .
2022. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

"Persze tudom, hogy nincs rendben, de az rendben van hogy olyasmit fizessek ki, amit nem is használtam??"


Mivel te kérted kölcsön a tesódtól, vele neked kell rendezned a dolgot, és kifizetned az okozott kárt.


Mivel te adtad kölcsön az ő tulajdonát a tudta és beleegyezése nélkül ,(ami eleve nem volt tisztességes a tesóddal szemben), neked a barátoddal kell rendezned az anyagiakat - ha el tudod érni, hogy kifizesse, akkor nem a te veszteséged, ha nem hajlandó megtéríteni az okozott kárt, akkor az a kettőtök dolga, akkor viseled a következményét egy döntésednek.

2022. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
96%
Akkor elmagyarázom, hogy megértsd. Ha kölcsönzöl egy autót és odaadod a havernak, hogy vezesse, ő összetöri a kocsi, akkor az autókölcsönző RAJTAD fogja behajtani a kárt, nem a haveron, mivel NEKED adta kölcsön. Világos?
2022. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%
A haverod egy sunyi kretén, de te sem vagy különb. Igaz a mondás: madarat tolláról, embert barátjáról...
2022. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!