Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt nekem kellene kifizetnem?

Ezt nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak szüksége volt egy szerszámgépre, és mivel a testvéremnek épp volt, tőle kértem kölcsön. Ide is adta, én pedig továbbadtam a havernak. Csupán egyetlen napig használta és visszahozta nekem, de arról nem szólt, hogy a gép nem működik. Én ki sem próbáltam és másnap mikor visszavittem a tesómnak kipróbálta előttem és már nem működött. Felhívtam a havert, és azt mondta, hogy semmi baja nem volt mikor visszaadta, és nem tudja mi történt vele.

Javítani sajnos nem lehet, és az új kb 50ezerbe kerül, a tesóm pedig tőlem követeli, hogy vegyék újat, pedig nem is használtam.



2022. jún. 25. 16:56
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így most vehetsz te neki egy gépet, amit egyszer se használ.
2022. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy nincs rendben, de az rendben van hogy olyasmit fizessek ki, amit nem is használtam??
2022. jún. 25. 19:00
 33/59 senior10 ***** válasza:
100%
hát akkor a haverod spórolt 50 ezret, vagy asztalos bérét amit most te fogsz kifizetni, lehet, hogy ő röhög a markába, hogy egy fillérjébe sem került, mert talált balekot, te meg összeveszel a bátyáddal... na kinek érte meg jobban? örülj hogy csak 50 ezer, nem pedig töbszázezres vagy milliós kárt hárít rád a kedves "haverod". és soha többet ne adj kölcsön senkinek semmit se szerszámot se pénzt semmit.
2022. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

az rendben van hogy olyasmit fizessek ki, amit nem is használtam??


És az rendben van, hogy olyasmit adsz kölcsön, ami nem a tiéd? Ha a tiéd lenne (lett volna), most mit lépnél?

2022. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
96%
Vedd úgy, hogy átmentél egy piroson véletlenül. Az is ötvenezer.
2022. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 senior10 ***** válasza:
98%
miért az rendben van, hogy kölcsön adok valakinek valamit amit az illető továbbad egy harmadik akárkinek, akit nem is ismerek? majd használhatatlanul kapom vissza? engem rohadtul nem érdekelne, hogy ki használta ki nem az fizesse meg nekem a kárt akinek én odaadtam, aztán rendezzék le ők ketten a harmadik féllel ahogy akarják....
2022. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
98%

Te meg mindig nem erted, igaz? Ki a faszt erdekel, hogy te nem hasznaltad?

Hany eves vagy, 10?

Amugy meg lehet berelni is szerszamokat, legkozelebb talan ezt kene ajanlani idegeneknek.

2022. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lettél volna közvetítő, ha úgy kéred el tesódtól, hogy "figyelj, XY-nak szüksêge lenne a szerszámra, kölcsönadod neki?" Így te tartozol az árával, haverod meg neked.
2022. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kifizeted, és legközelebb nem leszel balek.
2022. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%
De akkor kinek kellene kifizetnie? Ezt mond meg nekem? Testvéred kölcsönadott NEKED valamit, úgy, hogy az még működött. Ergo, ő nem hibás a dologban, azonkívül, hogy megbízott benned. Te továbbadtad azt valakinek, testvéred tudta nélkül.
2022. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!