Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt nekem kellene kifizetnem?

Ezt nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak szüksége volt egy szerszámgépre, és mivel a testvéremnek épp volt, tőle kértem kölcsön. Ide is adta, én pedig továbbadtam a havernak. Csupán egyetlen napig használta és visszahozta nekem, de arról nem szólt, hogy a gép nem működik. Én ki sem próbáltam és másnap mikor visszavittem a tesómnak kipróbálta előttem és már nem működött. Felhívtam a havert, és azt mondta, hogy semmi baja nem volt mikor visszaadta, és nem tudja mi történt vele.

Javítani sajnos nem lehet, és az új kb 50ezerbe kerül, a tesóm pedig tőlem követeli, hogy vegyék újat, pedig nem is használtam.



2022. jún. 25. 16:56
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%
Átverted a tesódat, fizess szépen!
2022. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo, te esznel vagy? Hogy jutott ez eszedbe?


En a tesod helyeben rohadt ideges lennek es soha tobbet a budos eletben nem biznek meg benned, nem adnek oda semmit.

Ha fizetni nem lennel hajlando, semmi gond, elvinnem es eladnam szepen a cuccaidat, hogy fedezzem a karomat.

2022. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

" Csak közvetítő voltam."


Csak hogy ezt nem közölted a tesóddal. Mikor tovább adtad, utána a te felelősséged, hogy épségben add vissza, akkor is, ha a 3. fél teszi tönkre.

2022. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

Vagy te, vagy a haverod fogja ezt kifizetni, de valakinek ki KELL, és az nem a tesód.

Ő jóhiszeműen odaadta NEKED, még meg is mutatta, hogy működik, vagyis nálatok romlott el.

A butaságnak sokszor ára van.

2022. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 senior10 ***** válasza:
100%

miért szerinted kinek kéne kifizetni? első körben nyilván neked kell perkálnod, hiszen te kérted kölcsön a gépet a jogos tulajdondosától. te meg majd szedd ki a pénzt a heverodból ha tudod... Megsúgom, ha azt állítja, hogy működött amikor visszaadta neked, akkor nyilván ezt váltig állítani, fogja, úgyhogy pénzt te attól embertől nem fogsz látni, úgyhogy ezt beszoptad.

Legalább tanulsz az esetből és megtudod, hogy nem szabad kölcsön adni senkinek semmit.

Egyébként mégis hogy gondoltad, hogy odaadsz valakinek valamit ami nem is a tied?

2022. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora egy gerinctelen vagy..

Igen, neked kell kifizetni, te meg kifizettetheted a haverral.

Nem érted hol a hiba?

Te kérted el, a Te felelősséged a gép, függetlenül használtad e vagy sem. Rád lett bízva, Te meg engedély nélkül tovább adtad. Én soha a büdös életbe nem adnék neked semmit sem kölcsön ezek után.

2022. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Én csak segíteni akartam egy 3gyerekes családapán. Ha nem jut szerszámhoz akkor asztalost kellett volna hívnia, vagy vennie egy gépet amit csak egyszer használ. Nem ismeri a bátyámat, így nemhiszem, hogy kölcsönadta volna neki.
2022. jún. 25. 18:49
 28/59 anonim ***** válasza:
94%
Szerszámot nőt nem adunk kölcsön
2022. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb tesód arra megy haza, hogy egy hajléktalan alszik az ágyában, mert segíteni akartál rajta?
2022. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor a tesódnak, akinek köze nem volt az egészhez, legyen ekkora kára, csak mert te segíteni akartál?! Tényleg nem érzed, hogy ez mennyire nincs rendben?
2022. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!