Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt nekem kellene kifizetnem?

Ezt nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak szüksége volt egy szerszámgépre, és mivel a testvéremnek épp volt, tőle kértem kölcsön. Ide is adta, én pedig továbbadtam a havernak. Csupán egyetlen napig használta és visszahozta nekem, de arról nem szólt, hogy a gép nem működik. Én ki sem próbáltam és másnap mikor visszavittem a tesómnak kipróbálta előttem és már nem működött. Felhívtam a havert, és azt mondta, hogy semmi baja nem volt mikor visszaadta, és nem tudja mi történt vele.

Javítani sajnos nem lehet, és az új kb 50ezerbe kerül, a tesóm pedig tőlem követeli, hogy vegyék újat, pedig nem is használtam.



2022. jún. 25. 16:56
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
100%

"Persze tudom, hogy nincs rendben, de az rendben van hogy olyasmit fizessek ki, amit nem is használtam??"


Igen, tökéletesen helyénvaló lenne, még ha a banánért sorban álló agyad nem is akar nagyon rájárni erre.

2022. jún. 26. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
95%

Úristen, mekkora egy rohadék vagy! Ismered amondást, hogy más f...ával veri a csalánt? Na, most Te pont ezt csináltad, csak hogy segíthess a haverodnak, aki szintén egy gerinctelen rohadék! Átverted a saját testvéredet, aki jószándákkal NEKED kölcsönadott valamit, és most ő az, akinek nincs szerszáma, hála annak, hogy hozzád hasonló gerinctelen féregnek adtad oda! Miért gondolod, hogy ezt a kárt neki kellene benyelni, és te mosod kezeidet? Te kérted kölcsön, te felelsz a kölcsönadó felé! És még neked áll feljebb?

Levonhatod a következtetést a szegény 3 gyerekes családapa barátod jelleméről, de a testvéred is rólad. Nem csodálkoznék, ha ezek után szóba se állna veled, de hogy azt elfelejtheted, hogy akár egy pohár vizet is kapjál tőle ezek után, az borítékolható. Megérte?!

2022. jún. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelne, szerinted ki a hibás? Kinek kellene vállalni a károkozást?

Egyébként gyanús, hogy olyan gyorsan végzett a haver azzal a munkával, egy napra akár kölcsönzőből is szerezhetett volna magának gépet.

2022. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért kérdező, de akkor szerinted kinek kellene kifizetnie a kárt? Egy dolog biztos, az a személy nem a tesód.
2022. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Te nem használtad, te kölcsönadtad egy harmadik személynek a tesód háta mögött. A felelősség a tiéd, ki kell fizetned a gépet a testvérednek.
2022. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
89%
Hogy eltűnt a kérdező.
2022. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted akkor mi a megoldás?
2022. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%

Te kérted kölcsön. Te feleltel erte! Neked kell fizetned. Legközelebb majd tanulsz belőle.

Különben meg, gondold át.. Ha te lettél volna a helyében. Te mit szólnál hozzá!!!

2022. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, mi lett a történet vége.
2022. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!