Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg vennem kellene neki...

Tényleg vennem kellene neki ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb testvérem, én már házas vagyok, külföldön élünk stb. Testvérem 16 éves és anyám a minap felhívott, hogy ha meglátogatjuk őket, ha nekik nem is, de a testvéremnek mindenképp vegyünk valami ajándékot Mikulásra.

Kérdeztem anyámat, hogy már miért kéne nekem ajándékoznom Mikulásra, mi ezt nem tartjuk, ő nem kisgyerek már, mi meg nem vagyunk a szülei.


Anyám mondta, de akkor is, mert ő várja, neki ez fontos stb.


Kérdezném tőletek, tényleg kéne ajándékot vennem tesómnak? Nálatok ez szokás? És csak az idősebb ad a fiatalabbnak, vagy hogy van ez?



2022. nov. 23. 10:18
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
23%
Én még a ferjemnek is szoktam poénból mikulás csomagot tenni a bakancsaba. Szerintem ez plusz kedvesség, nem ördögtől valo. Szuleid meg azért szóltak mert neked eszedbe se jut.
2022. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
96%
Én is szoktam a férjemnek és a felnőtt gyerekemnek egy-egy csokit vagy csokis adventi naptárat venni mikulásra, de ennyi. Ha ennyire gondoltak az rendben, nem egy nagy szám megvenni. Ha ajándékra az gáz. Nem tudom, hogy hol mi a szokás, de szerintem a legtöbb családban mikulásra főleg édesség van és néhol egy max. pár száz forintos apróság nem komoly ajándék. Azt majd kap karácsonyra. Ha tényleg ezt várják akkor is egy mikulás csokit kapna és ha anyukának nem tetszik vele is elbeszélgetnék, hogy ne követelőzzön, ők se adtak többet anno.
2022. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
97%
32, akkor vegyenek neki az anyjáék.
2022. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
97%
32, miért jutna eszébe? Nem az ő gyereke. Es már mondta, hogy eleve visz ajándékot. Ez a család fejős tehénnek nézi a kérdezőt. Nekem ez nagyon rosszul esne.
2022. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
96%

Várja? 16 évig nem várta, most meg igen? Ami meg durva: Ha nekik nem is...(anyuéknak), szóval ez semmi más, anyuka lehúzna rólad még egy bőrt.

Amúgy nálunk mikuláskor az a legkisebb mikulás, nyuszikor az a legkisebb nyuszi jár mindenkinek mindenkitől. És mindig előre megvesszük, minden évben ugyanolyant, mert az a legfinomabb. És nagyon meg szoktunk lepődni. :)

2022. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél neki egy Mikulás csokit és kész. Ha ajándékot akar akkor anyádékat húzza le ne téged.
2022. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
32, miért kéne, hogy eszembe jusson?
2022. nov. 23. 18:11
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Mivel indokolja anyuka, hogy 16 évesen kezdi el a bébi várni tőled a Mikulást?
2022. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:
39, mint írtam a kérdésben, ennyi volt az indok: "mert ő várja, neki ez fontos stb." Ennyit tudok én is. :)
2022. nov. 24. 10:17
 40/59 anonim ***** válasza:
97%
Akkor hívd fel anyut, kérd meg, hogy árulja el a picinek, hogy nincs is Mikulás, ne neked kelljen traumatizálnod. :)
2022. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!