Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg vennem kellene neki...

Tényleg vennem kellene neki ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb testvérem, én már házas vagyok, külföldön élünk stb. Testvérem 16 éves és anyám a minap felhívott, hogy ha meglátogatjuk őket, ha nekik nem is, de a testvéremnek mindenképp vegyünk valami ajándékot Mikulásra.

Kérdeztem anyámat, hogy már miért kéne nekem ajándékoznom Mikulásra, mi ezt nem tartjuk, ő nem kisgyerek már, mi meg nem vagyunk a szülei.


Anyám mondta, de akkor is, mert ő várja, neki ez fontos stb.


Kérdezném tőletek, tényleg kéne ajándékot vennem tesómnak? Nálatok ez szokás? És csak az idősebb ad a fiatalabbnak, vagy hogy van ez?



2022. nov. 23. 10:18
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

Egy szempillaspirált és egy csokit kapott. Odaadtam neki, szüleim nem is látták, megköszönte és bevitte a szobájába. Aztán végül mi kaptunk férjemmel egy-egy Mikulás csomagot és anyám azt mondta: "na, ugye én megmondtam, hogy hozzál valamit".

Ez kicsit awkward volt, de nem akartam mondani, hogy már pedig én hoztam, mert minek, testvérem meg nem mondta magától. Ennyi volt a sztori, vélemény? :)

2022. dec. 16. 12:32
 52/59 anonim ***** válasza:
0%
Gáz vagy kérdező, de tényleg.
2022. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. dec. 23. 00:39
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem ebből az jön le, hogy a húgodat jobban szeretik. Sajnálom amúgy.
2022. dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A Mikulás nap, inkább szülő gyerek közötti ajándék. Nem a külföldön élő felnőtt testvér dolga.
2022. dec. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%

A szülei vegyenek neki, testvéreknek nem kell.

A szüleid elég furák amúgy.

2022. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Az elég egy hálátlan dolog, hogy kapott ajándékot és még te lettél leszidva mert nem hoztál ajándékot maikor pedig de. Nyugodtan megmondhattad volna, hogy már odaadtad.

Csak a családod előtt nem mersz kiállni magadért, vagy másoknak is hagyod, hogy hülyét csináljanak belőled és lábtörlőnek használjanak?

2022. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
17%

33 éves vagyok

Testvérem külföldön él,mai napig kapok tőle ajándékot ha hazajön

Illetve ha én megyek nála,mindig veszek neki valamit.

2022. dec. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:

57, ne aggódj, tudja anyám, hogy kapott ajándékot, mert látta az íróasztalán és kérdezte tőle, hogy honnan van, ő meg mondta, hogy tőlem kapta.


58, ők is mindig kapnak ajándékot, ha megyek hozzájuk, de nem ez volt a kérdés.

2022. dec. 23. 23:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!