Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg vennem kellene neki...

Tényleg vennem kellene neki ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb testvérem, én már házas vagyok, külföldön élünk stb. Testvérem 16 éves és anyám a minap felhívott, hogy ha meglátogatjuk őket, ha nekik nem is, de a testvéremnek mindenképp vegyünk valami ajándékot Mikulásra.

Kérdeztem anyámat, hogy már miért kéne nekem ajándékoznom Mikulásra, mi ezt nem tartjuk, ő nem kisgyerek már, mi meg nem vagyunk a szülei.


Anyám mondta, de akkor is, mert ő várja, neki ez fontos stb.


Kérdezném tőletek, tényleg kéne ajándékot vennem tesómnak? Nálatok ez szokás? És csak az idősebb ad a fiatalabbnak, vagy hogy van ez?



2022. nov. 23. 10:18
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt a mikulásra ajándék dolgot. Felénk max. az a szokás, hogy az illető kezébe nyomunk egy csokit, hogy ezt a Mikulás küldi. (Nyilván kisgyereknek a cipőjébe csempésszük, de az öcséd már nagy.)
2022. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kéne. Én megmondanám anyukádnak is a helyedben, hogy

Anyu, eddig se mentünk üres kézzel, de Mikulásra eszemben sincs ajándékot venni.

Nálunk a kicsik kapnak ilyenkor édességet. Hogy egy 16 éves lány tartja a markát, miközben már a karácsonyi rendelést is leadta, nekem nem igazán tetszene.

Amúgy meg tök mindegy, ki mit gondol, te nem akarsz venni (mondjuk totál érthető, mert nyilván nem egy csokimikulást vár el), és ez a lényeg. Ne vegyél.

2022. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Soha életemben nem hallottam még olyat, hogy tesók vennének egymásnak Mikulásra bármit is.

Ha egy kisgyerekről beszélnénk, akkor én vinnék valami apróságot, ha épp Mikulásnap megyünk, de ahogy írod, hogy nem is akkor mentek... a "gyerek" meg 16 éves... basszus engem 16 évesen a mikulásnap már nem hozott lázba...

Nekem ebből kicsit az jön le, hogy ahol tudnak, ott próbálnak tőletek lejmolni. Így is visztek dolgokat, kaját is (ha ők látnak vendégül, ez is nekem kicsit fura...ha ők mennek hozzátok, akkor kéne nektek kajával szolgálni szerintem), de ez sem elég, neked vinni KELL a 16 évesnek külön csokikát meg az istentuggyamit.

Ne értsd félre, én is külföldön élek a párommal, és mi is mindig viszünk egy csomó mindent haza, sőt, utalni is szoktunk az idős szüleinknek, de sosem várták el, sőt, inkább hepciáskodnak rajta, hogy miért rájuk költjük a pénzünket...

2022. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
88%
Anyukád úgy gondolta, ez jó alkalom lehúzni téged valami menő cuccal, és akkor ő ezt megspórolná, ezért gondolta, bepróbálkozik. Ha ez még egyszer felmerül, közöld vele, hogy egy csokimikulást viszel, mást nem, és ha a gyerek "vár" még valamit, akkor nyugodtan hűtsék le a várakozását.
2022. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk soha sem volt ez szokás. A Mikulás ajándék is valami apróság maximum, mint elöttem egy hozzászóló is írta, de csak a kisgyerekeknek. Egy színező, kis karácsonyi mesekönyv stb (nálunk pl a csoki nem nagyon fogy, kap a lányunk 1-2 Mikulást, narancsot (azt nagyon szereti), meg idén egy Mikulásos színezőt. Nagyiktól is kb ezt, kis csoki, kis apróság és ennyi). Ez az ajándék, soha senkinek nem mondtam, hogy hozz a gyereknek Mikulás ajándékot, aki hoz az azért, mert ő szeretne neki, pedig a miénk még ovis, neki ez még csoda, hogy a Mikulás küld/hoz ajándékot.

Féjem és a sógorom közt 14 év van, amikor az öccse 15-6 éves volt, a férjem már ~30, csak egy csokit vittünk neki, jelképesen. Nem ajándékot. Igazán már nem is várta a Mikulásozást, csak jelképesen kapott.

2022. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
17%
Én sem értem, majdnem felnőtt már, de ettől függetlenül valami apróságot külön vehetsz Mikulásra, pl. dezodor/ parfüm, csoki és kész
2022. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez még egyszer felmerül, közöld vele, hogy egy csokimikulást viszel, mást nem, és ha a gyerek "vár" még valamit, akkor nyugodtan hűtsék le a várakozását.


Vagy nyugodtan megvehetik ők is a gyereküknek az ajándékot, amit szerintük annyira vár...A pofám leszakad. Hazamentek, nem mentek üres kézzel, még a kaját is ti viszitek - ti mit kaptok tőlük? Azért egy pohár vízzel megkínál a szerető családod, vagy azt is viszed magaddal? És akkor még vigyél külön ajándékot is... Megkérdezném legközelebb, amikor ilyet mond, hogy a pénztárcámat várják, vagy engem?

2022. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én max. egy kis tábla csokolaádét, vagy csokomikulást vinnék, csak így Mikulás alkalmából.

Egyrészt, 16 éves, a mikulásozás pedig a kisgyerekeknek van kitalálva.

Másrészt, alapból viszel ajándékokat, szóval innentől nincs miről beszélni!

2022. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%
#10 az extra csoki is ajándék, nem hiszem hogy kifejezetten nagy dologra várnának. Adjál mogyorót mandarint, meg egy csokimikulást és kész
2022. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
55%
Mindkét tesóm elmúlt már 30, de még így is veszünk egymásnak Mikulásra
2022. nov. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!