Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg vennem kellene neki...

Tényleg vennem kellene neki ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb testvérem, én már házas vagyok, külföldön élünk stb. Testvérem 16 éves és anyám a minap felhívott, hogy ha meglátogatjuk őket, ha nekik nem is, de a testvéremnek mindenképp vegyünk valami ajándékot Mikulásra.

Kérdeztem anyámat, hogy már miért kéne nekem ajándékoznom Mikulásra, mi ezt nem tartjuk, ő nem kisgyerek már, mi meg nem vagyunk a szülei.


Anyám mondta, de akkor is, mert ő várja, neki ez fontos stb.


Kérdezném tőletek, tényleg kéne ajándékot vennem tesómnak? Nálatok ez szokás? És csak az idősebb ad a fiatalabbnak, vagy hogy van ez?



2022. nov. 23. 10:18
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg nem a testvéred tehet arról, hogy nem kaptál gyerekként ajándékot csak csokit és mandarint.


Mikulásra nálunk nem szokás külön ajándékot adni, csak csokit.

Szerintem gáz elvárni külön ajándékot. A kierőszakolt ajándéknak semmi értelme.

2022. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
28%
Úristen, hány éves vagy?? Anyukám mondta .
2022. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad ígyse-úgyse mentek üres kézzel, akkor az az "ajándék", meg adsz mellé egy mikulás csokit aztán kész. Szerintem sem kell túlgondolni ezt. Mi mikor gyerekek voltunk is nagyon jól esett ha figyelmesek velünk. Majd ha lesz keresete viszonozza. Ha külföldön éltek, gondolom mikulás-karácsony egyben látogattok haza, nem lehet hogy arra gondol inkább, hogy ajándékot a tesódnak? Karácsonyit? Mikulásra már a 13 évesemnek sem esünk túlzásba, ajándék sose volt mikulás szokás nálunk, csoki gyümölcs dió mogyorón kívül csak mikulásos színező, könyvecske, ilyesmiket kapott míg kisebb volt. Most már ilyen kis meglepiket se tudok mellé mit kitalálni neki, csokit meg kifejezetten kérte, hogy ne sok legyen. :) Nekünk sem volt anno ajándék gyerekkorunkban mikulásra, így ezt a hagyományt visszük tovább. Ami meg kell, azt ünneptől függetlenül úgyis megvesszük.
2022. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Azt majd te szépen eldöntöd, mi lesz az ajándék. Ha egy mikulás csoki, akkor az :)
2022. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
91%
16 évesnek már nem a mikulás kéne hozza. Ha te meg akarod ajándékozni, és mint írtad, szoktál vinni mindig, akkor fölösleges ünnephez kötni.
2022. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
31%

3: de mi az oka, hogy ennyire vehemensen ellenzed a Mikulást? Valami jehovisták vagytok, vagymi?


Két tábla csoki, két euró...

2022. nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
23%
Illene
2022. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

14, biztosan nem úgy gondolta, hogy Mikulás és karácsony egyben, mert a karácsonyi ajándékot már megvettem rég, mivel testvérem leadta a rendelést még kb. szeptemberben. Tudja mindenki mit fog kapni.

Szóval akkor még mellé vegyek valamit Mikulásra is külön, ezt kérte. Mert hogy ő várja. Én meg nem térek napirendre, de olvasván a válaszokat, lehet én vagyok a bunkó.

Mindegy, kap egy csokit és kész. :)

2022. nov. 23. 11:04
 19/59 anonim ***** válasza:
95%
Igazából én sem értem, miért kellene egy 16 éves fiúnak külön ajándékot vinni Mikulásra.
2022. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
17-es, én nem ellenzem a Mikulást, csak nem érdekel. Majd ha lesz gyerekünk, neki megtartjuk. Nem gondolom, hogy a 16 éves testvéremnek kellene bevásárolnom rá parancsszóra, ennyi az oka.
2022. nov. 23. 11:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!