Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg vennem kellene neki...

Tényleg vennem kellene neki ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb testvérem, én már házas vagyok, külföldön élünk stb. Testvérem 16 éves és anyám a minap felhívott, hogy ha meglátogatjuk őket, ha nekik nem is, de a testvéremnek mindenképp vegyünk valami ajándékot Mikulásra.

Kérdeztem anyámat, hogy már miért kéne nekem ajándékoznom Mikulásra, mi ezt nem tartjuk, ő nem kisgyerek már, mi meg nem vagyunk a szülei.


Anyám mondta, de akkor is, mert ő várja, neki ez fontos stb.


Kérdezném tőletek, tényleg kéne ajándékot vennem tesómnak? Nálatok ez szokás? És csak az idősebb ad a fiatalabbnak, vagy hogy van ez?



2022. nov. 23. 10:18
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
96%
Mégis milyen ajándékra gondolt?
2022. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
42, ilyenekre mint pl. ruha, valami kis ékszer, smink, berendezési tárgy, pénz stb.
2022. nov. 24. 14:32
 43/59 anonim ***** válasza:
97%
Bakker, már miért várna el tőled ilyen ajándékot, ha nálatok mandarin, kevés csoki, meg ilyesmi a szokás mikulásra?! Anyád nem kicsit pofátlan a lenyúlásban, vegyen ő ilyeneket a gyerekének! Visszakérdeznék, hogy mióta változtak meg ennyire a szokások, és miért tőled várná ez el a húgod, a nővére vagy, nem a mikulás...
2022. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

44, őszintén megmondom, én sem értem az okát. Amikor még sokkal kisebb volt, akkor küldtem neki ajándékcsomagot Mikulásra. Abban is inkább csak édességek voltak, meg mondjuk egy toll, egy karácsonyfadísz, de semmi nagy dolog. Mondjuk a csomag értéke így sem volt kicsi. Aztán amikor már elmúlt kb. 12, már csak egy jobb fajta csoki, egy menőbb adventi kalendárium, ilyeneket vittem, nem egy egész csomagot.

Most meg jött ez a kérés. Mindegy, idén sem lesz másképp szerintem, csak kíváncsi voltam, hogy másnál hogy van ez. Az első 2 oldal válaszai alapján már-már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok a bunkó, pedig a baráti körömben sincs olyan szokás, hogy csak azért, mert valaki az idősebb testvér, neki ajándékozni kell a kisebbeknek is.

2022. nov. 24. 16:12
 45/59 anonim ***** válasza:
100%

Azért engem nagyon érdekelne, hogy fogadja majd a tesód és anyukád ezt.

De teljesen igazad van, ez nagy kérés, és nem helyes. Amiket felsoroltál, még sosem hallottam mikulás-napi ajándékként.

2022. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én a helyedben bejátszanám, hogy TELJESEN üres kézzel mennék haza. Mondván, végtére is nem az anyagi javak a fontosak, hanem a család maga, az együtt töltött idő, nem?... Gyanítom, hogy kapnál olyan pofavágást és beszólásokat, hogy utána többet nem akarnál hazalátogatni. Jó kérdés, hogy érdemes-e ezt az ajándékokkal vásárolt család-látszatot fenntartani? Én jobban örülnék az őszinte szeretetnek egy úgymond idegentől, mint ilyen haszonleső családtól bárminek, csak mert "család".
2022. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én vagyok ez a 16 éves ,,kistest,, mikulásra mi csak szülőktől szoktunk kapni valamit, bátyám csokit és gyümölcsöt, én pedig mivel csokit nem eszek ezért aszalt gyümit és gyümit. Tavaly vettem a családnak egy 15db-os stühmmer szaloncukor szettet. A karácsony az ahol nagyobb ajándékot szoktunk adni. Esetleg csináld azt, hogy karácsonyra és mikulásra is egy-egy kisebb ajándékot adsz. pl 1-1 könyvet, vagy valamit amit szeret
2022. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon kíváncsi lennék, hogy zajlott a dolog nálatok. Sikerült valakinek rátapintani a lényegre a válaszokban?
2022. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:
Végül 11-én megyünk majd. Ha szeretnétek, megírom, majd mi volt. :D
2022. dec. 2. 18:44
 50/59 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne. A kérdésre már válaszoltam korábban, azért offolok.
2022. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!