Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/244 anonim ***** válasza:
94%

Jajj már 19, akkor is derogált neki, azért mert szeretett, mert tisztelte a szüleidet, legfeljebb nem drámázott miatta, vagy nem láttad. Egyformák sem vagyunk. Van gyerek, aki már 17 évesen kirepülne, van aki még 26 évesen se önálló..

Gyereket nevelni, nem a másik dolga, akkor sem, ha anyának, apának dolga van.

jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/244 anonim ***** válasza:
100%

19!


Anno én is élményem a húgomért. De mint írtam, nem szerettem. A hugomat igen, azt nem, hogy minden áldott nap mennem kellett érte és vigyáznom kellett rá. Nem a gyerek dolga

jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/244 anonim ***** válasza:
97%

"Évek óta emiatt nem tudunk elmenni nyaralni, "

Amikor legyártottátok őket, akkor kellett volna előre gondolkodni. A gyerekre vigyázás meg csak a szülők dolga, nem a tesóé, főleg nem mindennap. Nem más hátára vállalunk gyereket kérdező, hanem a sajátunkra. Ideje megtanulnod.

jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/244 anonim ***** válasza:
97%

Nincs itt akkora gond, egy kicsit ti vagytok paraszülők.

A 17 éves jól tanul, segít a házimunkában, én többet nem is kérnék tőle. Néha-néha vállalja az öcsit, de minden nap, az sok.

Ekkora gyerekek már önállóak, estére még nem hagynám egyedül, de a suliból hazajönni már simán.

jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/244 anonim ***** válasza:
97%
Ezért aztán kellett két gyerek. 😂 😂
jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/244 A kérdező kommentje:
Akik a nyaralásos megjegyésemen akadtak fent: A három hónapos nyári szünet alatt hogyan vegyük ki együtt a szabadságot? Nagyon szeretnénk négyen elmenni nyaralni, de először a nyár első felében a feleségem van otthon a gyerekekkel, a második felében meg én. Ha egyszerre vesszük ki, akkor nem tudjuk megoldani, hogy ki vigyázzon minimum a kicsire.
jan. 25. 09:42
 27/244 anonim ***** válasza:
98%
Amikor csak egy gyereketek volt, akkor hogyan oldottátok meg? 🤔
jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/244 anonim ***** válasza:
96%
Es ha a nagy fogja magat, elkoltozik 18 evesen (amit ugye nem akadalyozhattok meg) hogy fogjatok megoldani a bebicsoszkodest?
jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/244 anonim ***** válasza:
100%

10 percre van a suli. A kicsi 9 éves. Nincs lába vagy mi? Fogyatékkal él? Mert max akkor lehetne pesztrálni. Haza tud az a gyerek menni egyedül is, írsz szépen az osztályfőnöknek, hogy Pistuka ezentúl órák után egyedül megy haza.

Amikor terveztétek a gyerekeket, nem gondoltatok arra, hogy egyszer majd felnőnek és lesznek ilyen gondok?

Minek kell valakinek mindig otthon lenni? Felgyújtják a házat, ha üres? Vagy nincs zár az ajtón? El lehet menni nyaralni EGYÜTT, családként is. Hagyjátok felnőni és önállósodni azt a szerencsétlen gyereket. Mindkettőt. Ezzel a hozzáállással csak azt éritek el, hogy gyűlölni fogják egymást meg titeket is.

jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/244 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekeitekre nektek kellene figyelnetek. Ha képtelenek vagyok megoldani, hogy vigyázzatok rá, minek kellett bevállalni? A nagyobb gyerek nem ingyen bébiszitter! Neki a tanulás a feladata! Meg mellette vannak nyilván hobbijai, barátai, a házimunkában is segít, és mindemellett még pihenésre is kell, hogy legyen ideje. A kisebbik gyerekre felügyelni az a ti felelősségetek, nektek kell megoldani!
jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!