Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/244 anonim ***** válasza:
96%

#8 Kiveszi a részét a családi feladatokból. A házimunkát hívják úgy, hogy családi feladat. A testvér felügyelete, hazahordását úgy hívják, hogy gyereknevelés, azt meg annak a feladata megoldani, aki megcsinálta a gyereket. És nem úgy, hogy eldönti, hogy hát akkor a nagyobb gyerekem neveli a kisebbet.

Mellesleg meg azt szeretnéd, hogy a 17 évesnek egy feladat legyen a kisebb, vagy azért fontos, hogy legalább idővel jó kapcsolatuk legyen? Csak mert az utóbbi nem fog menni, ha a nagyra ràerőlteted az akarata ellenére.

Két és fél óra naponta RENGETEG. Én középsulisan fél háromnál soha nem végeztem hamarabb, és az is csak heti egyszer volt, amúgy meg fél négykor. Ha nem számítjuk azt az időt, hogy hazamegy a középsuliból, elmegy a 9 évesért, akkor is fél-másfél órája van bármit is csinálni zavartalanul. Ez rettenetesen kevés egy 17 évesnek. Nem tud soha elmenni egy spontán programra a barátaival közvetlenül, mert sietni kell a tesóért, amihez nincs is kedve.

jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/244 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ezek szerint ross szülők vagyunk, amiért szeretnénk segítséget kérni a gyerektől, értem. Milyen jó, hogy itt mindenki más tökéletes szülő.
jan. 25. 11:18
 43/244 anonim ***** válasza:
91%

"Ezek szerint ross szülők vagyunk, amiért szeretnénk segítséget kérni a gyerektől, értem."


A segitsegkeres az lenne, ha heti egy, max 2 napról lenne szó. Neked egy ingyen bébiszitter kell és családi összefoglaló meg segitseg néven próbálod meg eladni

jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/244 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért vagy rossz szülő, mert segítséget kérsz. Hanem mert rá akarod erőltetni, mert szerinted ez az ő feladata lenne. Holott nem az ő gyereke.
jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/244 anonim ***** válasza:
98%

"Elhozná az iskolából a kicsit 4-kor, ami mindössze 10 percnyire van gyalog."


9 évesen haza is jöhetne ekkora távolságról egyedül.

Marha körülményes szülők vagytok és azt várjátok, hogy ehhez igazodjon a 17 éves gyereketek.

Nyaralni meg vigyétek el őket, ha nem nyomorszinten éltek.

jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/244 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítséget kérsz, hanem napi több óra gyerekfelügyeletet.

Fizess bébiszittert, a nagynak meg hadd legyen saját élete.

jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/244 anonim ***** válasza:
11%
Nálunk verés veszélye volt az ösztönző. De ekkora gyerek elvan már egyedül hacsak nem szellemileg elmaradott
jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/244 anonim ***** válasza:
92%

Ja és azért is lehetsz rossz szülő, mert csecsemő szintjén kezeled a 9 éves gyereket, akire még vigyázni kell, holott a 10 perces hazautat meg tudja csinálni és végre önállóságra nevelődne.

Kíváncsi vagyok majd, hogy 10-20 év múlva felteszed-e azt a kérdést is, hogy mikor költözik már el végre a nyakatokról. Aztán elgondolkodhatsz, hogy vajon miért nincs egy szuverén gondolata annak a szerencsétlen gyereknek.

jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/244 anonim ***** válasza:
88%
Ha a 9 éves gyereket még kísérgettetni akarod egy 10 perces úton, amit ráadásul jól ismer, egy életképtelen incel lesz belőle, aki 20 év múlva majd itt a gyakorin fog heti öt kérdést kiírni arról, hogy miért nincsenek barátai, miért nem volt soha nője, miért nincs munkahelye, miért van ellene az egész világ, mikor ő egy imádnivaló gyémánt ember.
jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/244 anonim ***** válasza:
100%

#42 Segítséget akkor kérsz, ha bent kell maradnod 1-1 alkalommal valamiért órákkal később érsz haza. Az, hogy minden nap rálőcsölsz egy feladatot 2-2,5 órára, amit nem ő vállalt el, nem is az ő dolga, az ingyen bébiszitternek nézés. Attól vagy rossz szülő, hogy nem veszed figyelembe a gyerekeid igényeit, csak az lebeg a szemed előtt, hogy kell a segítség, ingyen.

Számold már ki! Egy nap 24 óra. Abból kb 8-at alszik, 8-at suliba van, 2 óra kötelező a tesóval. Ha nem számoljuk azt, amíg eszik, tisztálkodik, elmegy A-ból B-be, akkor marad magára 6 órája, amibe bele kellene, hogy férjen a tanulás, a házimunka, meg a szabadidő. Ez rettenetesen kevés!

jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!