Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/244 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valaki mást, nagyszülők, esetleg valami jó ismerőst.
jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/244 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell gyereket csinálni, ha nem tudsz vele foglalkozni ;)


Nekem 14 éves koromtól amíg el nem költöztem folyamatosan a tesómra kellett vigyázni. Elhozni suliból, vele lenni, néha lecke, meg a fszom.

NEM én kértem, hogy anyám szüljön még egy gyereket, erre kötelezően az én nyakamba cs.szték, mikor épp dolguk volt.


NEM a 17 éves kamaszod dolga vigyázni a TE gyerekedre, ha akarja, oké, ha nem - szállj le róla.


Nálam annyit értek el vele, hogy

- utálom a testvéremet, mert egy nyűg volt kiskorától kezdve

- nem lesz saját gyerekem, mert 14-21 éves korom között "neveltem egyet", és nem kérek belőle megint

- amióta elköltöztem nem járok haza

jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/244 anonim ***** válasza:
97%
10 percre van a suli? Én HATÉVES koromtól kezdve egyedül jártam be és haza - szintén tízpercre volt a suli. :D Ne röhögtess már, kérdező.
jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/244 anonim ***** válasza:
98%
12 éves koromtól kellett hazavinnem, etetnem, házit írni a testvéremmel. Az eredménye az lett, hogy megszűnt a testvéri viszony, mert az anyjaként kellett foglalkoznom vele, de értelemszerűen nem fogadott el annak. 18 után elmentem egyetemre az ország másik végére, pár hetente mentem haza, akkor is alig láttak. Végül szinte teljesen megszűnt a kapcsolat és a szüleim se értik, miért nem ragaszkodom hozzájuk ezek után.
jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/244 anonim ***** válasza:
97%

Az én szüleim aztán igazán túlféltőek voltak, de hogy 9 (!) évesen ne mehessen haza egyedül a gyerek a 10 percre lévő iskolából, és ne tudjon 2 órát egyedül otthon lenni (ez egy nagybevásárlás ideje), az még nálunk is nonszensz lett volna.

Ahogy már írták, segítség az lenne, ha egyszer-egyszer vészhelyzet esetén megkérnétek, hogy vigyázzon rá, de napi rendszerességgel ezt inkább kihasználásnak hívják.

Ami pedig a nyári szünetet illeti, van pont fél évetek felkészíteni a 9 évest arra, “életben maradjon”, amíg ti dolgozni vagytok. Megtanítjátok a mikro használatára, hogy meg tudja melegíteni az előre elkészített ételt, vagy arra a másfél hónapra befizettek neki házhozszállítós ebédet, 1 főre kibírható, és akkor nem kell bajlódnotok főzéssel sem. Kiragasztjátok a hűtőre a fontos telefonszámokat (mentő, tűzoltó, nagyszülők, stb…), megbeszélitek a szomszédokkal, ha azok otthon vannak, hogy a gyerek egyedül van, ha baj van, ugye átcsöngethet. Megbeszélitek a játékszabályokat, elmehet-e otthonról, hova mehet, meddig mehet. Készíttettek pótkulcsot, amit elrejtetek valahova/leadjátok a szomszédnak, hogy ha elveszítené a kulcsot, akkor is be tudjon menni, ha van riasztó, és rendszeresen használjátok is, megtanítjátok neki a ki/bekapcsolást, és nyugodtan maradhat egyedül. Ti sem univerzumból tűntök el napközben, csak dolgoztok, de ha olyan orbitális nagy baj lenne, gondolom fel tud hívni titeket is, max 10 perccel később visszahívjátok, ha épp nem tudjátok felvenni.

Tényleg nem értem a problémát, nem óvodásról van szó, hanem egy 9 évesről. Mitől féltek? Felgyújtja a házat, vagy levágja a kezét a konyhakéssel? Akkor zárjátok el a “veszélyes” tárgyakat, bár ismétlem, nem óvodás…

jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/244 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. Nem dolga.

A csaladi munkakban vegye ki a részét, igen. Takarítás, mosás. A gyereketekről való gondoskodás nem ez a kategória. Nem felhaborodni kell, hanem elfogadni, hogy nem, es szittert fizetni.

A nyaralós részt meg nem is értem, mi miatt nem tudtok nyaralni? Mert a nagy nem megy a kicsiért suliba? Nyáron nincs suli. Vagy az kéne, hogy a nagy bebiszitteljen nektek ingyen a saját nyári szünetében? Tudod mit, nagy gratula a fiadnak, hogy nem hajlando erre. Nekem majdnem az összes nyari szünetem erre ment rá. Ingyen bébiszittelni a tesóimat. Örülök, hogy léteznek olyan gyerekek is, akik kiallnak magukért.

jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/244 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem is értem a problémádat. Ill. úgy látom a semmiből csinálsz problémát.

A 9 éves "kicsi" simán hazajöhetne egyedül. Otthon pedig tanulna, mint a nagy. Alapesetben mindketten otthon vannak, de nem kell "vigyázni" a "kicsire", mert nyilván nem eszik bele a mosóporba, nem töri össze a porcelánokat, nem rámolja ki a szekrényt, mint egy kétéves. Gondolom a fenekét is ki tudja magának törölni 9 évesen.


A nagynak gyakorlatilag nincs teendője vele. Akkor mi a problémátok? Mi az ő problémája és mi a tiétek?

jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/244 anonim ***** válasza:
19%
Hát már ne haragudj átok,de nehogymár az nagy kérés legyen egy majdnem felnőtt gyerektől,hogy a szintén nem kisbaba testvérét hazakisérje,és addig ne menjen el sehova,ameddig nem ér haza valamelyik szülő.Nem pelenkázni kell,meg megetetni,csak otthon lenni.Nem szórakozni járnak addig a szüleik,hanem keresik a pénzt,amiből az étel,ruha lakhatás van,meg gondolom a gyerekeknek az extrákást mondanék,ha egész napokra rá lenne bízva a testvére,meg főzni,mosni,takarítani kellene,de az,hogy 2 órát együtt otthon kell lenni,az nem ördögtől való. Annyira el vannak már a mai gyerekek kapatva,hogy csak na.Én baromi szar szülő vagyok,mert nálunk se megy senki sehova ameddig valamelyikünk nem ér haza,és ezidő alatt még a mosogatógépet is be kell pakolni,vagy a saját szobát felporszívózni.És nem fizetek érte.Ez alapvető dolog mindenkinek.Ez a bármi történhet is olyan,hogy 12 évesen egyedülaradhat otthon egy beteg gyerek,mert gyáp nem jár rá már.Akkor egy 17 éves,meg egy 9 éves nehogy ne tudjon már otthon lenni 2 óra hosszát,mikor amúgy is tanulni kell nekik.
jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/244 anonim ***** válasza:
19%
Aki még nem érti a nyaralást:nem,nem az anyagiak a gond.A gond az,hogy van X nap nyáriszünet,és a 2 szülőnek összesen nincs annyi nap szabadsága.Márpedig minden nap felügyelni kell a gyereket,nem lehet egész nap otthon egyedül.Ergo,ha van 60 nap szünet,egyik szülő otthon van 24,másik is 24 napot külön-külön,akkor is hiányzik még12 nap felügyelet.Ha ebből mondjuk 7 napot közösen vesznek ki,akkor annyival több a felügyelet nélküli nap.Besz@rás már hogy lassan félni kell a saját gyerekemet megkérni valamire,mert az az énidejéből vesz el időt,meg rosszul hát a fejlődésére,meg mit tudom én.
jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/244 anonim ***** válasza:
87%

keresik a pénzt,amiből az étel,ruha lakhatás van,meg gondolom a gyerekeknek az extrákást


Dolgozzon meg a nagy a kajáért, lakhatásért, mert csináltak neki egy kistestvért? Tényleg?


Én se fizetek se a porszívózásért, se a mosogatásért, de nem is a nagyok csinálták a kisgyerekeket, hogy utána felügyeljék.


Amúgy se kell szemmel tartani egy 9 évest.

jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!