Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/244 anonim ***** válasza:
97%

13 évesen még eljátszhatod, hogy mert azt mondtam, de 17 éves! Kezd kisfelnőtté válni, a kényszer szitterkedés kész rémálom számára.

De amúgy egy 9 éves már simán hazamegy egyedül,sőt tud tanulni, amíg haza nem értek.

Max eleinte legyen otthon a nagytesó, de nem kell már őrködni.

jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/244 anonim ***** válasza:
98%

"Nem azt kérjük tőle, hogy a szünidőben végig ő legyen a bébicsősz, csak napi maximum két órácskát iskolaidőben. "



Nézd, én úgy nőttem fel anno, hogy mindennap hordtam haza a hugomat az iskolam melletti ovibol, majd később az iskolából is. Anyám egyedül nevelt bennünket, apamra kb semmiben nem lehetett számítani, így én megertettem, hogy segítenem kell. De nem szerettem. Köztünk nem volt ekkora korkülönbség, de így se volt jó, hogy mindig ott volt a húgom. Nem egy gyerek dolga a gyerekneveles és a gyerek felügyeletenek a megoldása. A szülő dolga. Pláne ha ez egy mindennapos feladat lenne

jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/244 anonim ***** válasza:
97%

8.

Mondom, hogy családtervezési és szervezési gondok vannak itt.

jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/244 anonim ***** válasza:
93%

"Évek óta emiatt nem tudunk elmenni nyaralni, mert a nyári szünetben vagy táborban vannak a gyerekek, vagy a feleségemmel felváltva vesszük ki a szabadságot, hogy valaki tudjon otthon lenni."


Kapaszkodj: EGYSZERRE veszitek ki a szabadságot egy EGYUTT mentek nyaralni NÉGYEN

jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/244 anonim ***** válasza:
98%
Ha jól értem ez napi feladat lenne. NEM sózhatod rá s kicsit minden egyes nap, ezzel elrabolva a délutána jelentős részét
jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/244 anonim ***** válasza:
96%

Ne hülyéskedj már, egy 9 évesnek maga a kánaán, ha suli után övé a ház 1-2 órára 😃

Engedjétek felnőni azokat a gyerekeket.

jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/244 anonim ***** válasza:
95%

Nem számít ördögtől valónak, de, mint írtad, kiveszi a részét a feladatokból (házimunka) és jól is tanul, ami az ő “főállása”.


Ha 10 perc a suli, akkor az neki valóban kb napi fél óra. Az meg, hogy “ők addig tanulnak”: a kicsi gondolom, napközis, neki mit kell tanulnia 4 óra után? Ha meg nem tudja befejezni a leckét a napköziben, akkor majd nyilván a 17 évesnek kell segítenie.Ha meg megvan a lecke, akkor mit csinál a kicsi, amíg a nagy tanul (mert ugye neki a tesóért kellett menni a suliba, uzsonnát adni neki, ezért mondjuk fél 5-5 előtt nem tud elkezdeni tanulni)?


A nyaralás meg nem tudom, hogy jön ide, szerintem meg lehet oldani, hogy évente mondjuk 5 munkanapot egyszerre vesztek ki (vagy ha hosszú hétvége van, akkor 3-4 is elég).

jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/244 anonim ***** válasza:
100%

Egy kamasznak nehezen beszélsz a lelkére. Ha ő maga nem szeretné, akkor kár erőltetni, mert csak baj lesz belőle, (megcsinálja de rosszul és esetleg valaki megsérül vagy hasonló...)

Pénzzel lehet motiválni maximum de az se biztos.

Nem elvárható ez sajnos. Az erőltetéstől csak megutálja a kistesót, ami a kicsinek lesz rossz.

Inkább keresnék más megoldást pl. bébiszitter, nagymama, rokon, barát,iskolatárs szülője, egy ismerős nyugdíjas néni a szomszédból stb.

De egy 9 éves szerintem 10 perc távolságból haza tudhat menni egyedül is ha nem valami őrült a környék. Ne a nagy legyen az egyetlen megoldásotok, mert nem az, és ez nagy terhet rak mindenkire, feszültséget okoz a családban.

jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/244 anonim ***** válasza:
17%
Régen a nagyobbak vigyáztak a kisebbre mindig. Most meg már pár óra is derogal. Pedig ez is családi feladat, ez van. Bár nevelés kérdése is, mert 12 év van bátyám al köztünk, mégis mindig eljött értem magától is mert szeretett és vigyázott rám. Főleg ha tudta hogy anyu nem tud, biztos nem mondta volna hogy inkább keressen egy idegent aki házához, ahelyett, hogy a testvérem hozott volna.
jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/244 anonim ***** válasza:
90%

Ja, persze magától..

Ezt is csak egy kisebb testvér tudja mondani. Úgy könnyü, nem te voltál szopóagon evekig azért, mert anyádék arra kalkuláltak hogy van nagyobb gyerek az majd megoldja.

Szerintem ezt pont úgy kell kezelni mintha 2 év lenne a gyerekek között, akkor is anyunak-apunak kellene megoldani nem a tesónak.

Más is megoldja, a kérdező is meg tudná csak az neki nyilván kényelmetlen lenne amit nem akar, uh inkább rásózza a nagyra.

jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!