Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/244 anonim ***** válasza:
96%
A nyaralós részhez még csak annyit, hogy nem kell örökké bébiszittyózni a 9 évest. Hagyjátok már békén azt a szegény gyereket, nem kell már biliztetni örökké. Gondolom nincsenek barátai sem emiatt, mert ti örökösen a nyakán vagytok.
jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/244 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagylánya anno ezért költözött hozzánk, mert az amúgy imádott ovis kisöccse állandóan rá volt tolva.
jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/244 anonim ***** válasza:
97%
Eddig hogy oldottátok meg a kicsi felügyeletét?
jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/244 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez nem ugyanaz a tag, aki mostanában sorra írja ki ezeket az idióta történeteket? A tetveset, a pendrive-bedobálósat, a régi kapcsolatból 10 éves gyerekeset, a lebukott sugarbabyset, stb. Ezek egy emberhez kötődnek, nem tudom, mennyi maradt még meg belőlük, egy részüket már törölték. De szerintem esélyes, hogy megint ezzel a mesélővel van dolgunk. A stílus, szóhasználat, a sztori szerkezete, a későbbi kommentjei... Lassan ő viszi ezt az egész kategóriát.
jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/244 anonim ***** válasza:
96%

Napi 2 óra gyermekfelügyelet nagyon nagy kérés egy 17 évestől, mert nem az ő gyereke, nem az ő felelőssége. Ez felénk minimum 4000ft alkalmanként. A fizetett szitternek megmondhatod, mit csináljon addig, de a fiad nem köteles csinálni. Egy év múlva kirepül, akkor hogy oldod meg?

És hogy a píbe a gyerekek feladata megoldani a ti szabadság beosztásotokat, az ő bűne a nyaralás hiánya? Nagyon el vagy tévedve.

jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/244 anonim ***** válasza:
90%
Nem az ő feladata, nem is hagyhatod a gyereked 18 év alattira.
jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/244 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a kérdező csak provokál, és itt röhög a felháborodott válaszokon. Az is lehet, hogy egy gyereke sincs, vagy 30 éve felnőttek.
jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/244 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem trollkodás, akkor még egy szavazat arra, hogy ne a nagy legyen az állandó bébiszitter. Nagyjából mindent elmondtatok, de azt még hozzátenném, hogy tud így a nagy edzésre vagy különórára menni délután? Barátokról ne is beszéljünk! Hogy tud otthon úgy tanulni nyugodtan, hogy a kicsi sanszosan 10 percenként bacogtatja valamivel, éhes vagyok, szomjas vagyok, nem értem, unatkozom, stb?
jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/244 anonim ***** válasza:
92%
Napi két órát??! - nem vársz te el túl sokat attól a gyerektől?! Gondolkozz ember. F@szért csináltál 8 év után még gyereket, ha nem tudjátok nevelni.
jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/244 anonim ***** válasza:
100%

26: "Nagyon szeretnénk négyen elmenni nyaralni, de először a nyár első felében a feleségem van otthon a gyerekekkel, a második felében meg én. Ha egyszerre vesszük ki, akkor nem tudjuk megoldani, hogy ki vigyázzon minimum a kicsire."


Én ezt totál nem értem!

Négyen együtt elmentek nyaralni. Legalább egy hétre. Mi ebben a megoldhatatlan? Anyagiak? Legföljebb olcsó helyre mentek.

Nagyon szomorú gyerekkora van a te gyerekeidnek (különösen a 9 évesnek), ha évek óta nincs családi nyaralás.

jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!