Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Állandóan hülyének néznek az...

Állandóan hülyének néznek az unokatesóim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van két unokatesóm akik elég messze laknak tőlem, csoportos hívásban szoktunk beszélgetni, de állandóan lekezelően lenézően beszélnek velem, és folyamatosan röhögnek rajtam akármennyire is komolyan állok hozzájuk, úgy érzem ki vagyok gúnyolva.


Ami főképp rosszul esik az az, hogy gúnyosan viccelnek apámról, én meg nem tudok kiállni se magamért se apámért, olyankor inkább úgy teszek mindt ha én is nevetnék rajta, hol ott nagyon megsértődve érzem magam legbelül, mit tegyek


Többször szóltam rájuk hogy eléggé bánt,de ők ezt semmibe veszik és ugyan úgy egy pár nap elteltével újrakezdik


márc. 27. 00:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Ne beszélj velük. Ha ilyenek egyáltalán miért állsz szóba velük?

Azért mert rokon valaki, attól még nem vagy köteles eltűrni semmit.

márc. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
98%

Ne társalogj velük.

És hidd el, nincs abban gáz, ha vannak rokonaid, akikkel nem tartod a kapcsolatot. Nem kötelező jóban lenni mindenkivel. Ha te rendes vagy, de ők nem azok, akkor hagyd őket.

márc. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Legközelebbi társalgás alkalmával, ha ismét ez történik, azonnal jelezd - lehetőleg indulatmentesen - hogy "jópárszor mondtam már, hogy nem esik jól amikor kinevettek/apámon is viccelődtök, ha ezen nem tudtok változtatni, sajnos mellőzni fogom a veletek való beszélgetést".
márc. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Le kell őket szarni.
márc. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak arra használják a veled való beszélgetést, hogy téged szívassanak meg apádat gúnyolják, akkor nem biztos, hogy tovább kellene ezt folytatnod.


Szerintem érdemes lenne egyszer próbálkozni azzal, amit a ^#3-as írt: Komolyan, indulat nélkül elmondani, hogy mik az érzéseid ezzel kapcsolatban, és hogy mi a kérésed ezzel kapcsolatban.


Mielőtt legközelebb beszéltek, gondold ki pontosan, hogy mit akarsz nekik mondani ezzel kapcsolatban, gyakorold magadban, mert nagyon nem könnyű élesben ilyen komoly dolgokról beszélgetni, és előfordul, hogy nem találja az ember a szavakat.


Ha ez sem használ, akkor fontold meg, hogy nem beszélsz velük többet.

márc. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Azért itt fontos, hogy szüleid mit mondanak neked erről. Mondtad már nekik? Csak az önvédő képességed hiánya miatt kérdezem. Nincs olyan a háttérben, hogy megalkuvásra szocializáltak? Mert gyerekként nehéz kiállni magadért ha nem érzed a hátországot, hogy otthon igazat adnak neked, nem pedig azt várják el, hogy le kell nyelni, ne veszekedj. Viszont az ilyen felnőttként is nagyon nehéz életet tud produkálni.
márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
márc. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ők hívnak vagy te hívod őket?

Az okára még nem próbáltál rájönni?

márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
De senki nem kényszerít rá, hogy beszélj velük.
márc. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én 22-éves vagyok, ők 17-évesek. És nem, egyáltalán keresem se nem hívom őket, ők szoktak úgy havonta egyszer kétszer hívni, és általában azért veszem fel a telefont, hogy ne gondoljanak rosszra, pl hogy haragszom rájuk
márc. 27. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!