Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem túlzás az ilyen mértékű...

Nem túlzás az ilyen mértékű testvéri szeretet?

Figyelt kérdés

Van két lánytestvér, 25-26 évesek. Mindegyikük házas, gyerekeik vannak. Az egyikük a kolléganőm.

Annyira össze vannak nőve, hogy ha 3 napig munka van, akkor a harmadik napon már azt halljuk tőle, hogy jaj, mi lehet a tesómmal, holnap megyek hozzá, meglátogatom. Napjában többször hívják egymást telefonon. Minden szabadidejüket együtt töltik. Múlt héten például szerda, csütörtök, pénteken dolgoztunk. Szombatra terveztünk egy kis kerti partit egyikünknél. Hívtuk őt is, de elutasította azzal, hogy három napja nem látta a tesóját, menni kell hozzá. Tulajdonképpen a külvilág számukra nem létezik, csak a másik.



2012. máj. 7. 14:30
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Látom senki sem érti, amit írtam. De nem baj. Megpróbáltam megérteni, nem sikerült.


A kérdés hátha valaki végre felfogja.


Hogy lehet valakinek elég csak a családja? Hogy lehet barátok, haverok nélkül élni?


Van valakinek épkézláb magyarázata?

2012. máj. 7. 15:13
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, hogy nincs más. Lehet hogy vannak barátai, netán közös barátaik. Honnan tudod, hogy az életének minden részletébe beavat titeket? A kolléganők sok helyen sak piszlicsáré részleteit ismerik a többi kolléganőnek, mégis megy egymás háta mögött a sityi-sutyi kibeszélés. Lehet hogy vannak közös barátaik, akikkel sokkal szívesebben vannak, mint veletek. Megérteném.
2012. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy nekik elég. Másnak meg elég a férje, vagy a barátnői, stb. Szerintem mindenki tudja, hogy kik azok az emberek akik boldoggá teszik. Hallottál erről a nagy igazságról már? : Az életedben nem az emberek mennyisége, hanem a minősége az, ami boldoggá, vagy épp boldogtalanná tehet.

Nagyon igaz!

2012. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
itt nem pusztán arról van szó, h testvérek és neki mindene a család... ők a tesójával annyira egy húron pendülnek, akkora az összhang köztük, h neki a tesója a legjobb barátnője. azért találkoznak ennyiszer, mert mély, lelki közösség van kettejük között és ehhez csak részben van annak köze, h történetesen tesók. mázlijuk van. én szeretem a tesómat, de nem találkozunk olyan sokszor. ellenben a barátnőmmel olyan sűrűn, mint a kérdésben szereplő nő a tesójával. nem túlzás, gyakran találkoznak, de normális keretek között. ismerek olyan testvérpárt, akik 30 és koruk után is közös albérletben éltek és egy ágyban aludtak. az már egy kicsit talán túlzás, bár én arra is azt mondom, h mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja - amíg nem bánt vele másokat
2012. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

22, 23, 24.


Köszönöm a válaszokat. Ti értitek, hogy mit furcsálltunk mi. Így már világos, hogy milyen az ő kapcsolatok. Végül is akkor vehetem úgy, hogy nekem meg a barátnőm olyan, mint neki a testvére, vele vagyok teljesen egy hullámhosszon. Bár az igaz, hogy ennyire szoros kapcsolatban azért nem vagyunk. De ezt nem is igényelné egyikünk sem.

2012. máj. 7. 15:27
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

"Nyolcas. Igen, néha szórakozzon, bulizzon másokkal is, ne csak a családdal örökké. Jó, ne legyenek azok a munkatársai, de legyenek mások, ne mindig csak a családdal legyen. Szerintem ez az élet, nem mindig ugyanazokkal az emberekkel."


És honnan veszed, hogy nincsenek barátai? Meg hol van előírva, hogy az ember testvére nem lehet egyben az ember barátja? Ha van egy jó testvére, akinek a családjával is összejönnek, minek barát? És mert nem a kollégái között keres barátot, akkor már tudod, hogy nincs is neki?

Nem hinném, hogy annyira ismered, hogy 100%-ig ismernéd a baráti körét.

2012. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

"Látom senki sem érti, amit írtam. De nem baj. Megpróbáltam megérteni, nem sikerült.

A kérdés hátha valaki végre felfogja.

Hogy lehet valakinek elég csak a családja? Hogy lehet barátok, haverok nélkül élni?

Van valakinek épkézláb magyarázata?"


Csak mert nem tetszik, hogy senki nem ért egyet veled, még nem jelenti azt, hogy nem értettük meg a kérdést. De igen, elsőre is, és a magyarázatodat is.


Miért nem kellenek barátok? Nekem sincsenek. Nem hiányoznak. Összejárunk családdal, minket tökéletesen kielégít ez a társaság. Nem kellenek barátok, nem hiányoznak. Vannak ismerőseim, akiket kedvelek, de össze nem járok velük, mert nem igénylem annyira a társaságukat. Így is lehet élni, mégsem vagyok abnormális.

Azt meg nem tudhatod, hogy a kollégádnak vannak-e barátai.

2012. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én vagyok az abnormális. Mert nekem marhára hiányoznának a barátaim, ha nem lennének. Meg az ismerőseim is, meg a kollégáim is. Én nem tudnám csak a családommal beérni.
2012. máj. 7. 15:34
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert te ilyen típus vagy. Más meg nem.

Nálunk is nagyon szoros a családi kötelék, minden egyes nap megyünk át anyuékhoz férjemmel és kisfiammal, másnak meg ez a fura, de én le nem cserélném a családomat senkire és semmire. Persze vannak barátaink is, párhetente velük is csinálunk programot, de az első a család, mindenáron. És nekem így tökéletes, sokkal boldogabb a családi életünk mint az összes ismerősömnek.


Egyébként ő is találkozik a kolléganőkkel - munkahelyen. Lehet hogy munka után már a családjára és a többi barátjára van igénye nem tudhatod. Ha valakinek nincs egy szuper tesója, annak persze, hogy fura egy ilyen kapcsolat, mint az övéké!

2012. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, van akinek a családja jelenti a jó programot és társaságot, valakinek a barátai. AKi szerencsés, annak mindkettő. Ennyi. Ettől nem leszel jobb vagy rosszabb, az emberek nem egyformák.
2012. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!