Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem túlzás az ilyen mértékű...

Nem túlzás az ilyen mértékű testvéri szeretet?

Figyelt kérdés

Van két lánytestvér, 25-26 évesek. Mindegyikük házas, gyerekeik vannak. Az egyikük a kolléganőm.

Annyira össze vannak nőve, hogy ha 3 napig munka van, akkor a harmadik napon már azt halljuk tőle, hogy jaj, mi lehet a tesómmal, holnap megyek hozzá, meglátogatom. Napjában többször hívják egymást telefonon. Minden szabadidejüket együtt töltik. Múlt héten például szerda, csütörtök, pénteken dolgoztunk. Szombatra terveztünk egy kis kerti partit egyikünknél. Hívtuk őt is, de elutasította azzal, hogy három napja nem látta a tesóját, menni kell hozzá. Tulajdonképpen a külvilág számukra nem létezik, csak a másik.



2012. máj. 7. 14:30
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy én vagyok az abnormális. Mert nekem marhára hiányoznának a barátaim, ha nem lennének. Meg az ismerőseim is, meg a kollégáim is. Én nem tudnám csak a családommal beérni."


Ami nincs, az hogy hiányozzon? Ha a kollégádnak nem igen vannak barátai, akkor miért hiányozzanak neki? Meg a kollégái is? Ilyenek, mint te, akik csak mert jóban van a testvérével, már minősítik őt? Szerintem jól érzi, hogy kikhez kell tartoznia. Gondolom a céges bulikon is kibeszélitek, milyen beteges a testvérével való kapcsolata... Hát ilyen társaságba vágyna a halál!

2012. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.

De általában nem értek senkit, aki elmondja, hogy neki milyen fasza az élete, aztán meg a másik életén töpreng.


Ezt a kérdést miért nem beszélted meg a barátaiddal?


Miért merül fel egyáltalán a kérdés, hogy aki más, az fura?


Ennyi erővel kiírhatnék egy rakás kérdést, hogy "Nem fura, ha valaki nem hallgat Rolling Stones-t/nem eszik sajttortát/nem érdekli a csillagászat/nem szereti a kéket?"


Csak mert én ezeket szeretem, és nem értem, hogy akinek ez hiányzik az életéből, az hogy lehet boldog.

Érted?

2012. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
62%
Nem csodálom hogy nem szeretné még a szabadidejét is veled tölteni, amilyen szépen kibeszéled....
2012. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

31. Csak egy kérdés. Ha valakivel beszélek valaki másról, az már kibeszélés? Mert ennyi erővel akkor soha senkivel sem lehet beszélni senkiről. Ez lenne az ideális állapot?


Amúgy köszönöm a válaszokat. Azokkal pedig aki pletykásnak meg sz@rkeverőnek meg egyébnek tartanak, nem vagyok hajlandó a továbbiakban foglalkozni.


A többiek értelmes válaszát pedig még egyszer köszönöm.

2012. máj. 7. 15:55
 35/48 A kérdező kommentje:
A barátaimmal megbeszéltem ezt a helyzetet. De mivel olyanok mint én, ők sem értették. Úgyhogy erről ennyit.
2012. máj. 7. 15:56
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem túlzás,olyanok mint a legjobb barátnők.

Nekem kicsi tesóim vannak,szeretném én is,hogy a szoros kapcsolat megmaradjon .Ha nem is tudnánk ilyen sűrűn találkozni(kitudja merre sodor az élet,én 20 vagyok ők meg 1-3évesek:D) akkor is szeretném ha legalább telefonon beszélnénk heti pár alkalommal.

2012. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A barátaid és te azért nem értettétek meg az említett testvérpárt,mert korlátoltak és buták vagytok.Ebben a világban nem minden fekete-fehér,és nem mindenki lehet egyforma.Nem csodálom,hogy nem akar közétek járni...


Én együtt élek anyummal és öcsémmel,munka után hazajövök hozzájuk,és nekem ennyi elég.Nem kívánok más embereket magam köré,őszintén nem is különösebben szeretem az emberek többségét.A kollégáimmal sem beszélek ha nem muszáj mert hosszú távon csak fejfájást okoznak nekem.Mindig csak az a téma,hogy mikor volt szex az emberrel,mit főztek tegnap és mi volt a legújabb "Barátok közt" részben.Mindezt ők elnyújtják 8 órás verzióban.Az öcsém a másik felem,20 éves,de olyan mintha egy éves különbség sem lenne köztünk.Ha egyszer csak külön költözne tőlünk,biztos,hogy mi is sokszor járnánk egymáshoz.

Tanács:ne kotnyeleskedj bele mások életébe,éld a magadét.25/N

2012. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Oké, éljük a saját életünket.


De azért annyit mondanék, hogy sajnálom azokat, akik nem szeretik az embereket. Én szeretem őket, és igazad van, soha nem fogom azokat megérteni akik nem szeretik.


De hát te is mondtad, korlátolt és buta vagyok. Mégis mit várok én magamtól. Még jó, hogy eddig valahogy elboldogultam az életben. :))))))

2012. máj. 7. 16:46
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
Nicsak,szarkazmust érzek a levegőben?
2012. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom észrevetted-e, de a 4 oldalnyi komment közül senki nem ért veled egyet. Van egy jó kis mondás: ha az autópályán a többi autó veled szemben közlekedik, eléggé sanszos, hogy TE vagy a rossz sávban....érted?

És ez, amit te itt levágtál, az igenis kibeszélés. A "beszélek róla" és a "kibeszélem" között van egy különbség: az utóbbi rosszindulatú. És a kezdőszöveged csak úgy fröcsög a rosszindulattól. De tudom, tudom, ezt most le fogod tagadni, hogy az nem is rosszindulat, tudom. De attól még az, és ezt mindenki más is észrevette, különben úgy válaszoltak volna, ahogy.


Még valami: ha a barátaiddal már megbeszélted és mindenki egyetértett, akkor miért is kellett még a világhálóra is kiírni? hm?

2012. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!