Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem túlzás az ilyen mértékű...

Nem túlzás az ilyen mértékű testvéri szeretet?

Figyelt kérdés

Van két lánytestvér, 25-26 évesek. Mindegyikük házas, gyerekeik vannak. Az egyikük a kolléganőm.

Annyira össze vannak nőve, hogy ha 3 napig munka van, akkor a harmadik napon már azt halljuk tőle, hogy jaj, mi lehet a tesómmal, holnap megyek hozzá, meglátogatom. Napjában többször hívják egymást telefonon. Minden szabadidejüket együtt töltik. Múlt héten például szerda, csütörtök, pénteken dolgoztunk. Szombatra terveztünk egy kis kerti partit egyikünknél. Hívtuk őt is, de elutasította azzal, hogy három napja nem látta a tesóját, menni kell hozzá. Tulajdonképpen a külvilág számukra nem létezik, csak a másik.



2012. máj. 7. 14:30
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Nyolcas. Igen, néha szórakozzon, bulizzon másokkal is, ne csak a családdal örökké. Jó, ne legyenek azok a munkatársai, de legyenek mások, ne mindig csak a családdal legyen. Szerintem ez az élet, nem mindig ugyanazokkal az emberekkel.
2012. máj. 7. 14:55
 12/48 anonim ***** válasza:
69%

hetes vagyok..

Írod,hogy számodra elképzelhetetlen hogy valaki csak a munkájának,és családjának éljen..De miért baj ha valakinek a családja a barátja is,a támasza is,és velük érzi jól magát??Nem úgy viselkedik mint te akkor már csak különc lehet???

2012. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

"hogy miért furcsa ha valaki kötődik a testvéréhez,családjához?"


Nem ez a furcsa, hanem az, hogy senki az ég egy adta világon nem érdekli rajtuk kívül. Ez a furcsa. De szerinte biztos nem az. Szerintem igen.

2012. máj. 7. 14:56
 14/48 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez annyira szép dolog.Irigylésre méltó testvéri összetartás!Remélem az én gyermekeim is ilyenek lesznek egymással!!!
2012. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Hetes. Azért, mert a családon kívül még másra is szüksége van az embereknek. Az csak egy nagyon szűk embercsoport. Az nem lehet elegendő. Legalábbis nekem nem lenne az.


De látom itt mindenki az ellentáborhoz tartozik. Én továbbra is úgy fogok élni, ahogy eddig. És továbbra sem értem, hogy hogy lehet barátok, haverok nélkül élni. De hát én már csak ilyen különc vagyok. Ez van. :-)

2012. máj. 7. 14:59
 16/48 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező,pont a magad fajta emberek miatt teszi jobban,hogy inkább a családjával törődik és nem az ilyen kis sz@rkavaró pletykafészkekkel.Amúgy meg az a normális,hogy az embernek a családja az első és nem a haverok,meg a kollégák,akik lehet,hogy eljópofizgatnak vele,de nem biztos,hogy annyira számíthat rájuk,mint a családjára.
2012. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van egy ikretestvérem.Már felnőttünk,saját családunk van és külön városban élünk,de nem telik el úgy nap,hgy ne beszélnénk telefonon és ne várnánk,hogy találkozzunk,amit igyekszünk rendszeresen megtenni.Nem sok dolog akadályozhat meg benne,hogy lássuk egymást.A barátok a mi életünkben mindig másodlagosak voltak.Mi voltunk egymásnak a legjobb barátnői,biztosak lehettünk a másik önzetlenségében.Most is vannak barátaim,haverjaim,de élem nélkülük is az életem,nem játszanak fontos szerepet a mindennapjaimban.A testvérem nem egy lapon említhető velük.
2012. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
83%

Neki a család a legfontosabb. Ennyi, ha emiatt kibeszéled, gáz vagy. Bocs, de felnőtt emberek vagytok, miért kell egymás életében vájkálni? Ha kedveled a kolléganődet, akkor légy vele jóban. Ha meg nem kedveled, akkor meg ne légy, és akkor kibeszélheted!

Sok ember nincs ilyen jóban a családtagjaival, de őszintén megmondom: aki igen, annak jó! Ugyanis a család az, akire támaszkodhatsz, a család az (neki jelen esetben a testvére) aki nem fogja kibeszélni másoknak, ha neki valami nem tetszik benne....ennyi.

2012. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
82%

Hets vagyok(ha már mindig engem emlegetsz)

Itt nem az a gond,hogy te barátok,haverok,bulik társaságában érzed jól magad,és szerinted ez az élet.Ha így gondolod oké.Ezzel sincs gond.

A gond az,hogy te azt hiszed,hogy így KELL élni mindenkinek,és ez a normális.Egyszerűen képtelen vagy a másik fél felfogását,érdekeit is figyelembe venni.Azt hogy neki a család,testvér a fontos,és nem a haverok,barátok,és buli azt te nem vagy képes elfogadni.

Azt,hogy te elképzelsz valamit,még nem kell mindenkinek úgy viselkednie, úgy élnie.

Te miért nem tudod elfogadni,hogy vannak olyanok akik nem úgy akarnak élni mint te?Akiknek nem a buli a barátok a fontosak?

Akárki akármit mond,te csak önmagadat ismételed..Mert az úgy nem normális,mert a barátok és a buli...bla-bla-bla..


Gondolom még azt is kibeszélitek,hogy ki hogy öltözködik,milyen a haj stb..

Nem akarlak megsérteni de az ilyen emberekre mondják,hogy előbb a saját házad táján söprögess,utána a másikén..


Jó tanács: Ne azzal foglalkozz,hogy ki hogy él,hanem azzal,hogy te hogy akarsz élni..(így akkor nem lesz neked sem furcsa ha más másképp éli az életét.)

2012. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

16. Hol írtam én azt, hogy baj, ha a családja az első? Na?

Én csak azt nem értem, akinek nincs is más az életében.


Egyébként jobban tennéd, ha nem neveznél úgy, ahogy neveztél. Ismeretlenül könnyű a másikat elmondani mindennek. Ugye?

2012. máj. 7. 15:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!