Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most mit tegyek? Nagyot...

Most mit tegyek? Nagyot csalódtam a húgomban, de mégsem akarom bajba sodorni?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.

A múlt héten két napra kórházba kellett mennem. A férjem éjszakás volt és nem kapott szabadságot.

Úgy oldottuk meg, hogy reggel mikor hazaért elvitte q lányunkat oviba, délután érte ment, este pedig átjött a húgom ittaludni, hogy legyen ki felügyel éjszaka.

Két hét múlva lesz a férjem testvérének az esküvője és elkérte azt a fejdiszt amit én viseltem az esküvőnkön anno. (egyedi darab, az érzelmi és anyagi értéke is magas)

Ma ahogy elő akartam venni a dobozt, láttam, hogy máshogy van mint volt (üvegvitrin, ritkán takarítom, szóval észrevehető volt)

Hát, nem volt benne a fejdísz. A hozzá való fátyol megvan, de a dísz maga sehol.

Tulestem pár sokkon és síráson, és lehivtam a húgomat.

Bevallotta, hogy a megbeszéltek ellenére lehivta egy barátnőjét aki itt is aludt.

A barátnő viszont családi nyaraláson van, jövő héten jönnek haza, csak a nagymama van otthon. Szegény nénit meg nem akartam ijesztgetni azzal, hogy lopással vádolom az unokáját.

Meg ugye, abban sem merek 100%osan biztos lenni, hogy nem-e a húgom vitte el.

A férjem szinte őrjöng, rendőrt hívna, mert nagyértékű a lopás.

Viszont ha balhét csapok a húgom nem áll mega szüleink, nagyszüleink előtt.



2014. júl. 10. 14:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Hány éves a húg? Ha elmúlt 18 akkor én simán jelenteném a rendőrségen a dolgot, csak úgy szép szóra nem fog visszakerülni hozzád a drága ékszered. Hidd el, nem tudsz te olyat mondani, hogy akár ő, akár a barátnő bevallja, hogy melyikük lopott, ez a rendőrség dolga.
2014. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Nagy értékű a lopás. Szerintem menjetek a rendőrségre, ismeretlen tettes ellen tegyetek feljelentést a férjed, és te. Adjátok meg az adatokat, tehát hogy a tesód és a barátnője voltak ott. Én ezt tenném, ettől még a szülőket nem kell külön értesíteni.
2014. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Egyelőre diszkréten is szólhatnál mindkettejüknek, hogy ha előkerítik a fejdíszt, nem csinálsz botrányt.
2014. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

A hhúgom nincs 18. Most tölti majd a 14et.

A barátnője 15.

2014. júl. 10. 14:10
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is a rendőrségre mennék. Hülyeséget csinált, most vállalja is érte a felelősséget!
2014. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a rendőrséggel kezd, hanem húgodat ültesd le, és mondd el, hogy feljelentés lesz a dologból, ha nem mond el mindent, és nem adják vissza a fejdíszt.


Csak megered a nyelvük. Amúgy ha olyan jó barátnők, akkor szerintem tudja mind a kettő, hogy mi lett a dísz sorsa.

A feljelentés következményét is mondd el neki.

2014. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

A fejdíszed az a swarovski kristályokkal kirakott típus ami 25-50 ezer forint volt pár éve?

A helyedben a hugit venném elő. Mondja meg hogy mi lett az ékszerrel! A tárgy érzelmi értékét hangsúlyozd! Azt is lehet neki mondani, hogy mondja meg hogy hol a fejdísz akkor is ha eladásra került, mert nektek érzelmileg sokat jelent.

Ha esetleg eladta akkor visszavásároltathatjátok vele, de ezt már csak akkor ha elmondta hogy hol van. A barátnőjét is lehet hogy fölhívta már hogy egyeztessenek.

A barátnőt semmiképp sem kímélném a családja előtt, mert úgy ment el a te lakásodba hogy meg lett tiltva a meghívása. Tehát cinkos a hátad mögött.

Ha nem kerül elő három-négy napon belül akkor lehet szólni a szülőknek.

Érdemes még szétnézned a lakásod egyéb pontjain is, mert lehet hogy visszacsempészik olyan helyre hogy azt hidd te raktad el máshova régebben.

2014. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

A barátnőt nem érem el, a szülei számát nem tudom.

A húgom sír, meg van rémülve, mert ha rendőrt hívunk abból botrány lesz a családban.

2014. júl. 10. 14:16
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ilyen fiatal a húgod és a barátnője is, nekem az utolsó lépés lenne csak a rendőrség. Legelőször a saját húgommal beszélnék. Elmondanám, hogy most még nem lesz olyan súlyos következménye, ha bevallja, ő vette el a fejdíszt. Ha nem ismeri be, akkor megvárnám, hogy hazaérjen a barátnő és együtt kérdezném meg őket a fejdísz hollétéről.


Csak ha ezek után sincs eredmény, akkor fordulnék a rendőrséghez.

2014. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Nem, a fejdísz a nagymamám gyöngysorából készült, és a másik nagyim esküvői ruhájáról lebontott selyemvirágokkal készült.

Maga a menyasszony készítette. Ezért is természetes hogy kölcsönadnám.

2014. júl. 10. 14:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!