Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most mit tegyek? Nagyot...

Most mit tegyek? Nagyot csalódtam a húgomban, de mégsem akarom bajba sodorni?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.

A múlt héten két napra kórházba kellett mennem. A férjem éjszakás volt és nem kapott szabadságot.

Úgy oldottuk meg, hogy reggel mikor hazaért elvitte q lányunkat oviba, délután érte ment, este pedig átjött a húgom ittaludni, hogy legyen ki felügyel éjszaka.

Két hét múlva lesz a férjem testvérének az esküvője és elkérte azt a fejdiszt amit én viseltem az esküvőnkön anno. (egyedi darab, az érzelmi és anyagi értéke is magas)

Ma ahogy elő akartam venni a dobozt, láttam, hogy máshogy van mint volt (üvegvitrin, ritkán takarítom, szóval észrevehető volt)

Hát, nem volt benne a fejdísz. A hozzá való fátyol megvan, de a dísz maga sehol.

Tulestem pár sokkon és síráson, és lehivtam a húgomat.

Bevallotta, hogy a megbeszéltek ellenére lehivta egy barátnőjét aki itt is aludt.

A barátnő viszont családi nyaraláson van, jövő héten jönnek haza, csak a nagymama van otthon. Szegény nénit meg nem akartam ijesztgetni azzal, hogy lopással vádolom az unokáját.

Meg ugye, abban sem merek 100%osan biztos lenni, hogy nem-e a húgom vitte el.

A férjem szinte őrjöng, rendőrt hívna, mert nagyértékű a lopás.

Viszont ha balhét csapok a húgom nem áll mega szüleink, nagyszüleink előtt.



2014. júl. 10. 14:02
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
Remélem megoldódik az eset. A húgod még nem gondolt bele hogy számára is eszmei értéke lehet a fejdísznek és lehet hogy majd ő is ebben szeretne esküdni egyszer. Ha most eltüntetik később ha szeretne élni a lehetőséggel bánhatja.
2014. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt?
2014. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 acelsziv ***** válasza:
42%
hát ez komoly. De ha nincs más mód, tegyél feljelentést. Meg kell tanulnia a húgodnak is, hogy felelős a tetteiért.
2014. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
na mi történt?
2014. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
nem szabad ezt rájuk hagyni csak mert fiatalok ha most meguszák késöbb is bele mennek hasonló hülyeségbe és ott már nem csak 1-2 pofon lesz a bünti, most kel megtanulni hol a határ
2014. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most írok, de iszonyúan kiborultam, majdnem mentőt hivtak hozzám.

Megvan, bár törött, a selyemviragok összegyurodtek és nem találunk meg két darab györgyöt.

A húgom úgy-néz-ki-volt de biztosan kleptomániás barátnője lopta el.

Ne haragudjatok, de muszáj erre rápihennem, nehogy baja legyen a babámnak. :(

2014. júl. 10. 23:00
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
örülök, h meglett!
2014. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy meglett. Végül hol találtátok meg? A húgodnál volt, vagy a barátnőnél? Mert ha a barátnő tette, akkor én kifizettetném a szülőkkel a kárt.
2014. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon sajnálom, kérdező, ami történt. Elhiszem, hogy megviselt.


De nem teljesen értem, amit írtál: most akkor a húgod volt vagy a kleptomániás barátnője?


Csak félve, zárójelben jegyzem meg, hogy a gyerek-kamaszkori lopásoknak többnyire lelki oka van. Mielőtt a rendőrséghez fordultok, gondoljátok át (mármint ha a húgod volt), nem lenne-e érdemes kicsit utánamenni a dolgoknak, mi vihette rá a lopásra. Nem hinném, hogy arról van szó, hogy a lánynak nincsenek erkölcsei.


"A lopós gyerek mindig nagy bajban van! Magányos, elkeseredett, indulataival, félelmeivel izolálódott, én-ereje gyenge, értékrendje kialakulatlan, hibás. Megértésre, figyelemre, támaszra vágyik, bármi áron. Ne bántsuk. Gondos és kíméletlen önvizsgálat után vegyük igénybe szakember segítségét. Gyakran csak családterápia segíthet."


[link]

2014. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Na, rászántam magam, leírom.

Átmentünk beszéltünk a nagyival hogy mi a helyzet...

Végül megengedte hogy körülnézzünk az unokája szobájában.

A matracát felhajtva láttuk, hogy a lecipzarozható huzaton van pár furcsa dudor.

Az egyik a fejdisz volt, több helyen elhajolva, egy két részén elpattant szállal...

De ott volt a húgom szerencsekarkötőjé (amire mindenfele medalokat lehet akasztani, a húgom azt hitte elhagyta) a szüleim jegygyűrűje, fizikai munkások, nem hordják.

És még egy csomó minden. Ékszerek. Bizsuk

2014. júl. 13. 17:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!