Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most mit tegyek? Nagyot...

Most mit tegyek? Nagyot csalódtam a húgomban, de mégsem akarom bajba sodorni?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.

A múlt héten két napra kórházba kellett mennem. A férjem éjszakás volt és nem kapott szabadságot.

Úgy oldottuk meg, hogy reggel mikor hazaért elvitte q lányunkat oviba, délután érte ment, este pedig átjött a húgom ittaludni, hogy legyen ki felügyel éjszaka.

Két hét múlva lesz a férjem testvérének az esküvője és elkérte azt a fejdiszt amit én viseltem az esküvőnkön anno. (egyedi darab, az érzelmi és anyagi értéke is magas)

Ma ahogy elő akartam venni a dobozt, láttam, hogy máshogy van mint volt (üvegvitrin, ritkán takarítom, szóval észrevehető volt)

Hát, nem volt benne a fejdísz. A hozzá való fátyol megvan, de a dísz maga sehol.

Tulestem pár sokkon és síráson, és lehivtam a húgomat.

Bevallotta, hogy a megbeszéltek ellenére lehivta egy barátnőjét aki itt is aludt.

A barátnő viszont családi nyaraláson van, jövő héten jönnek haza, csak a nagymama van otthon. Szegény nénit meg nem akartam ijesztgetni azzal, hogy lopással vádolom az unokáját.

Meg ugye, abban sem merek 100%osan biztos lenni, hogy nem-e a húgom vitte el.

A férjem szinte őrjöng, rendőrt hívna, mert nagyértékű a lopás.

Viszont ha balhét csapok a húgom nem áll mega szüleink, nagyszüleink előtt.



2014. júl. 10. 14:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Én küldenék a barátnőnek egy sms-t (ha már nem hajlandó felvenni a telefont), hogy vagy azonnal visszahív téged vagy mész a rendőrségre.
2014. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha még ilyen fiatalok, akkor feltehetően nem haszonszerzés volt a cél.

Lehet, hogy felvették, játszottak vele, ilyenkor szokott megtörténni a baj. Lehet, hogy eltörték és eldugták, hogy ne lásd meg.

Szerintem nem ellopták, hanem valami nagyon rosszul sikerült.

2014. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Ezt sajnos kétlem.

Az, hogy mi van abban a dobozban, csak én és a férjem tudtuk.

Nem feltűnő, nem is elől volt.

De most körülnézek, neadjisten nem hiányzik-e még valami.

2014. júl. 10. 14:31
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen múltja van a fejdísznek nagyon érthető a kétségbe esésed. Mindenkinek ki lehet nyomozni a telefon számát. A nagymamának is el lehet mondani hogy mi az eset nálatok, vagy elkérheted a kislány szüleinek a számát. Mondhatod azt is hogy akkor is adják elő, ha sérült a fejdísz. Minél tovább húzod az időt a két ijedt gyerek annál nagyobb butaságot tehet vele. Például kukába dobják.

Ha a barátnő családjának is szólsz könnyebben kiderül, mert akkor könnyebben beárulják egymást a lányok hogy magukat mentsék. Persze csak akkor ha valóban tudnak is róla valamit.

A helyedben nem várakoznék sokáig.

Ha megoldódik az ügy teszel majd föl képet a fejdíszedről? Nagyon kíváncsivá tettél. Különleges darab lehet.

2014. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Én elkérném a nagymamától a szülők telefonszámát. Nem kell elmondani neki az igazságot, mond azt, hogy a húgod nem tudja elérni a barátnőjét és ezért aggódik.
2014. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, sajnállak.
2014. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos, hogy nem te és a férjed pakolta és a húgodon és barátnőn kívül más nem járt a lakásban, akkor az utóbbi kettő közül valamelyik vagy mindkettő a ludas. Nálunk hasonló eset volt gyerekkoromban. A szomszéd kislánnyal játszottunk nagymamám porcelán figuráival, pedig el lett mondva nem egyszer, hogy nem szabad, mert eltörhet, el is tört az egyik mi meg eldugtuk nehogy észrevegyék. Kb másnapig nem is vették észre. Akkor elő lettünk véve és már attól halálra ijedtünk, hogy nyugodtan beszéltek velünk és mintha felnőttek lennénk. Ha most elmondjuk mi történ a figurával, akkor "csak" szobafogságot kapunk. Ha nem és kiderül, hogy mi voltunk... Nem lett kimondva mit kapnánk, de mi még a simán kapunk a seggünkre vagy pofont ha rosszak vagyunk korosztályba tartoztunk és nagyapám elég nagyot tudott ütni akaratlanul is... elmondtuk, kaptunk egy újfent nyugodt fennhangú fejmosást, hogy nem véletlen nem szabadott játszani velük, mert nem sima porcelán figurák, hanem nászajándéknak kapták a nagymamám szüleitől, akik azóta már nem élnek, így különösen fájt mamámnak, hogy az egyik eltört. Szégyelltük magunkat rendesen és tényleg csak szobafogságot kaptunk amire mi még ráhúztunk önkéntesen egy hetet, annyira rosszul éreztük magunkat.


Tehát összegezve, nyugodt hangnemben ülj le a húgoddal, hogy most adja elő mi történt és nem lesz baj, de nagyon sokat jelent neked az a fejdísz. Mondja meg őszintén mi történt, mert ha nem, akkor bizony rendőrségre kell mennetek és vállaljátok be a családi botrányt! Ez nem 1-2 ezer forint hiányzik a pénztárcából esett. Ha most megússzák ki tudja mi lesz később... De ha elmondja tényleg ne legyen baj, ne kapd fel a vizet és társai. Igyekezz továbbra is nyugodt lenni, ráérsz utána kiadni az idegességet.


Remélem meglesz a fejdísz és nem történt vele baj!

2014. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Semmi más nem hiányzik.

Anyukám éppen a másik szobában osztja a húgomat.

Ha ő nem deríti ki, hogy köze van-e az ügyhöz, akkor egy harmadik világbeli kínvallató se.

Most elmegyek az oviba a lanyomert, aztán q férjemmel és a húgommal hármasban elmegyünk a nagymamához.

2014. júl. 10. 15:09
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, anyukád sikeresen kideríti, mi történt - és hogy meglesz a fejdísz. Tartsatok ki!
2014. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
54%
Az szép... ha hugod nem mond semmit,a barátnő szüleit rendörséggel fenyegessétek,majd kiverik belőle az igazat
2014. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!