Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a rossz testvér? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 14 éves húgom, Karácsony előtt nézelődtünk a H&M-ben és kinézett magának egy ruhát szilveszterre. Ez volt az: [link]

Gondoltam, hogy ha tetszik neki akkor megveszem neki karácsonyra, előtte anyát is elvittem megmutattam neki.. Azt mondta, hogy ezt nem engedné neki felvenni. Kiválasztottunk egy másikat amit meg is vettem. [link]

Most átadtam neki, elkezdett dühöngeni, hogy miért ezt vettem neki .. meg ha már ezt vettem akkor vehettem volna neki hozzá cipőt is meg táskát .Sajnos nem tudtam neki másat hozzá venni mert december elején vettem egy lakást amit jelenleg felújítok ami elviszi szinte az összes pénzemet. Mondtam neki, hogy más még ennyit sem kap még is örül, te pedig elvagy kényeztetve. Erre ordítva annyit mondott hogy én vagyok a világ legrosszabb testvére. A ruhát a földre dobta és beszaladt a szobájába. Én fogtam magam és eljöttem a lakásomba. Fogalmam sincs mit csináljak most.. Haza nem akarok menni mert nagyon kiosztanám és karácsonykor nem akarok veszekedni, de a lakásba nincs még berendezés csak egy kanapé.



2014. dec. 24. 22:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
9%
Bot a gyógyszer! Néha meg kellene legyinteni is, bár az már a kutyáimnál sem működött. De nem kellett volna eljönnöd mert megfutamodtál előle
2014. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a másik sokkal "dögösebb", nem értem anyukádat sem ebből a szempontból. Nyilván nem a ruha az egyedüli probléma, hanem hogy anyukád nem hajlandó elfogadni az ő egyedi stílusát. Biztosan úgy érzi, hogy kisgyerekként van kezelve, amiért még egy ruhával kapcsolatban sem engednek a szülők dönteni neki. (Te pedig most még "cinkosa" is lettél anyukátoknak.) Persze most úgy is viselkedik, de hát mi mást csinálna egy kamasz, ha megsértik...?
2014. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is az első jobban illik egy 14 évesnek, de a viselkedése akkor is nagyon udvariatlan és hisztis. Egyébként ha annyira szeretné az elsőt akkor ki is lehet cserélni (így meg ismét családi béke lesz :) ). Ne légy rá nagyon mérges gondolj arra, hogy te milyen voltál 14 évesen.
2014. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy azt én is úgy gondolom, hogy igazán maga választhatná már a ruháját. Semmi gond nincs az ő választásával sem, nem olyan durva, ami miatt tiltani kellene tőle. Nekem sem esne jól, ha ennyire semmibe vennék a kérésemet.


De a viselkedése ettől függetlenül elfogadhatatlan.

2014. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A második ruha sokkal szebb, de nem való 14 évesnek. A helyedben nem foglalkoznék a hisztijével, ha ennyi esze van akkor legközelebb ne is kapjon semmit. Én nem szólnék hozzá egy ideig, hadd érezze a törődést ha már ilyen hálátlan volt.
2014. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

cseréljétek vissza.

nem értem anyukádat egyébként. az első egy sima hosszú ing, semmi szexi, semmi nőies nincs benne, a másik meg egy testhez simulós, csipkés sokkal szebb ruha. akkor miért is nem engedte?...

2014. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azért nem tetszett neki, mert azt mondta, ha szilveszterre akarja felvenni akkor ne egy olyan gagyi inget vegyek neki hanem valami szebbet. Nekem is jobban tetszett a második ruha. Azt hittem hogy a tesómnak is fog mert elég nőiesen öltözködik, szereti az ilyen cuccokat.
2014. dec. 24. 23:23
 18/26 anonim ***** válasza:
49%
Húgodat kiraknám karácsony alkalmából a Blahára, hadd nézze csak, hogy hogy élnek emberek, hogyan várják, hogy ingyen kajájuk legyen, mert arra se telik nekik, míg ő hisztis kis p*csaként egy ruhán veri magát. Azt persze vissza vinném, és amíg úgy nem látom az elkövetkező években, hogy megtanulta értékelni a dolgokat, addig minden évben kapna egy kis csokit, meg talán valami mütyürt, aztán arra verje magát. felháborítóan undorítóan viselkedik, és a szüleidnek nagyon meg kellene nevelni, mert a fejükre fog nőni.
2014. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez volt a gondja anyukádnak, hogy az első ruha gagyi, akkor nem kellett volna rá hallgatnod. Ez nem elég ok arra, hogy mást válassz. Talán pont azért akarta azt a ruhát a tesód mert jobban illik az ő stílusához, és lehet a másik neki még túl komoly ruha. Meg amúgy túl szexi is egy 14 évesnek, sztem. Szóval a döntésed rossz volt.

A tesód reakciója pedig egyértelműen gyerekes, de hát még az is. Hisztiznie nem kellett volna, főleg nem a földre dobni a ruhát, mert egy ajándékkal (bármi legyen is az) mindig tisztelettel bánunk. A reakciója miatt ne érezd magad hibásnak. Eljönnöd nem kellett volna, inkább rá kell szólni hogy viselkedjen normálisan. De nem veszekedni! Te akkor gondolom már felnőtt vagy, tudnod kellene kezelni az ilyen helyzeteket. Fel lehetne neki ajánlani hogy vissza viszitek és kicserélitek a másikra ha lehetséges. De mond meg neki hogy jó szívből adtad, sajnálod ha nem tetszik, de ez van. Egy rendes embernek ezek után tuti bűntudata van és legközelebb visszafogja magát.

2014. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Anyukád beszélje meg a testvéreddel, ha már bekevert köztetek. Ha 14 éves lennék, akkor én is az első ruhát választanám, és nincs az a pénz, hogy rádumáljanak egy csupa csipke-csupa plcsa göncre.

Nem kell megsértődnöd, se csodálkoznod, érthetően megmondta a húgod, hogy milyen ruhát akar, te lexartad.

2014. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!