Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a rossz testvér? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 14 éves húgom, Karácsony előtt nézelődtünk a H&M-ben és kinézett magának egy ruhát szilveszterre. Ez volt az: [link]

Gondoltam, hogy ha tetszik neki akkor megveszem neki karácsonyra, előtte anyát is elvittem megmutattam neki.. Azt mondta, hogy ezt nem engedné neki felvenni. Kiválasztottunk egy másikat amit meg is vettem. [link]

Most átadtam neki, elkezdett dühöngeni, hogy miért ezt vettem neki .. meg ha már ezt vettem akkor vehettem volna neki hozzá cipőt is meg táskát .Sajnos nem tudtam neki másat hozzá venni mert december elején vettem egy lakást amit jelenleg felújítok ami elviszi szinte az összes pénzemet. Mondtam neki, hogy más még ennyit sem kap még is örül, te pedig elvagy kényeztetve. Erre ordítva annyit mondott hogy én vagyok a világ legrosszabb testvére. A ruhát a földre dobta és beszaladt a szobájába. Én fogtam magam és eljöttem a lakásomba. Fogalmam sincs mit csináljak most.. Haza nem akarok menni mert nagyon kiosztanám és karácsonykor nem akarok veszekedni, de a lakásba nincs még berendezés csak egy kanapé.



2014. dec. 24. 22:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz testvér, a többit már elmondták előttem.

Amikor már lenyugodtak a kedélyek, azt kéne megkérdezned a testvéredtől, hogy mi a jobb ajándék: az a ruha, amit úgyse hordhat majd, vagy egy másik ruha, ami szintén szép, és még fel is veheti?

2014. dec. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz testvér! Viszont ha a tesódnak a hosszított ing tetszett,azt kellett volna megvenned,nem pedig anyudra vagy magadra hallgatni,hogy nektek melyik tetszik jobban! Gondolom tesód is látta a 2. ruhát a boltba és gondolom azért nem mutatta,mert nem tetszik neki! Ennyiből ti is hibásak vagytok! De tesód is elég pofátlan volt.
2014. dec. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyian bumburnyákok vagytok.

Ha neki az egyes számú ruha tetszett, és sem neked sem a szüleidnek a "nekem nem tetszik"-en kívül más kifogásotok nem volt (túl rövid, túl átlátszó, túl kivágott), akkor kik vagytok ti, hogy felülbíráljátok az ő ízlését? Ez az egyik legnagyobb b*nkóság amit ajándékozásnál el lehet követni, hogy a másik ember ízlésének ismerete ellenére olyat veszel, ami NEKED tetszik. Ennek mi értelme volt?

Anno szüleimnek sem tetszett az acélbetétes bakancs, mégis azt kaptam karácsonyra, mert ők nem sz*rták telibe a véleményemet.


Nyilván az ő viselkedése is vérlázító, a hisztizés és személyeskedés nem megoldás. Ott illedelmesen meg kellett volna köszönni, aztán négyszemközt elkérni tőled a blokkot, hogy kicserélhesse a neki tetsző darabra.

2014. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
42%

"Azért nem tetszett neki, mert azt mondta, ha szilveszterre akarja felvenni akkor ne egy olyan gagyi inget vegyek neki hanem valami szebbet. Nekem is jobban tetszett a második ruha. Azt hittem hogy a tesómnak is fog mert elég nőiesen öltözködik, szereti az ilyen cuccokat."


De könyörgöm, ő konkrétan megmondta, hogy milyen ruhát szeretne, nem pedig azt, hogy "egy bármilyen ruhát".

Milyen jogon döntesz akkor te helyette egy másik mellett? Vagy anyukád? Mi az, hogy "nem is engedné" a másikat?


A tesód meg a reakciója miatt nem normális.


Ti szimplán egy elég fura család vagytok, azt kell mondjam...

2014. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy rossz testvér, de szerintem anyukáddal ott rontottátok el, hogy azt vettétek neki, ami nektek tetszik, pedig neki kell hordania, nem nektek (nekem is a fekete tetszik jobban, de én 27 éves vagyok, nem feltétlenül egyezik az ízlésem egy 14 évesével...)

persze ez nem menti fel a húgodat, nem elfogadható a viselkedése

2014. dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
42%

Ha az én testvérem lennél:

nekem a 2 centisre vágott piros haj tetszik. Akkor ha mélyen alszol, levágom, befestem. Ezt kaptad ajándékba.Mosolyogj, köszönd meg,ne hisztizz!

2014. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!