Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A hugomnak nem kell a közös...

A hugomnak nem kell a közös kasszába adnia nekem meg igen?

Figyelt kérdés

A hugom 18 én pedig 20 éves vagyok. Mindketten otthon lakunk mert még tanulunk. Nem élünk rosszul, de vannak tartozásaink. Viszont

a hugommal dolgozunk nyáron kb ugyan annyit keresünk mind2en. Nekem haza kell adnom ebböl havonta 30.000et neki meg semennyit.

Mikor ezt szoba hozom azzal jönnek otthon hogy neki ebböl gyogyszereket kell vennie. Van egy betegsége (valami gyulladás a beleiben vagy mi) amit nem lehet gyogyitani és havonta kell rá venni kb 13ezerért gyogyszert.

Volt hogy anyuék megvették neki titokban ami miatt kivertem a raplit hogy bele se kell adnia, meg még fizetik is neki, erre jött a válasz hogy: élete végéig gyogyszereken kell élnie meg hogy minden honapban ennyit kell majd rá költenie élete végéig, legalább most had segitsenek neki. Szoval kb én állom a hugica gyogyszerezését. Remek. Kinek mi erröl a véleménye?


2015. júl. 9. 15:17
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves korod óta kell beleadnod a közösbe?

A húgod mióta keres?

Kell neki speciális diéta?

Mi a neve a betegségnek?

Rendszeresen kell vele menni orvoshoz?

Az mennyibe kerül?

2015. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Semmit se tudtok rolam nem itélkezni kellene. És egy szoval sem mondtam hogy évek ota beteg nagy okos!!

Akkor sem fair hogy neki nem kell beleadni nekem pedig igen. Ez miert lenne fair??

2015. júl. 10. 09:57
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

"nem itélkezni kellene" - Bár bocs, de te írtad le a családi magánügyeiteket, és te kérdezted, "Kinek mi erröl a véleménye?"

Megmondtuk: az, hogy kicsinyes vagy és a helyzetet tekintve semmilyen kirívó igazságtalanságot nem találtunk benne.

(Ha már nagyon filléreskedni akarsz, akkor beadhatna 15000-t havonta, ha 13000 a gyógyszer. Viszont ha azt vesszük, hogy iskolaidőben is elvárod (egyáltalán, mi közöd hozzá, ez a szüleid döntése), hogy vegye meg magának a gyógyszerét (amire akkor most kell spórolnia), akkor mégiscsak te jársz végül sokkal jobban - anyagilag is, mert te arra költöd a megmaradt pénzed, amire akarod, neki meg a gyógyszert kell vennie belőle (vagy legalábbis a nagy részéből).


"Szoval kb én állom a hugica gyogyszerezését." - Tudod, ha a szüleidnek nem telne rá, ő meg nem tudná megkeresni a rá valót, akkor ebben sem látnék különösebb kivetnivalót. Ilyen, ha családban él az ember.

2015. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
83%
Mi az, amiben hiányt szenvedsz a 30k miatt? Nincs ennivalód, ruháid, hol laknod?
2015. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Nem arra gyüjt . Évközben megveszik neki ezért vártam volna el hogy amit nyáron mindketten keresünk vagy mindkettönknek kelljen beleadni vagy egyikünknek sem.
2015. júl. 10. 10:16
 36/46 anonim ***** válasza:
81%

Ne légy már ennyire irigy, lesz még elég baja annak a szerencsétlennek az életben, nem olyan vicces, bagatell dolog az az IBD. Ha rosszabbodik, és szteroidot kell szednie, elhízik, bevizesedik, felmegy a vérnyomása, tönkre mehet a veséje, szíve, a szürkehályog is borítékolható. Van olyan ismerősöm, aki autoimmun betegség miatt szteroidokat szedett huzamos ideig, és veseátültetésre szorult.

Ha még rosszabb lesz, és műteni kell, egy életre elfelejtheti a bikinit, akár sztómát is kaphat. Azt is irigyelnéd? Szeretnél egy, az oldaladon lévő zacsiba vécézni?

A gyerekvállalást is nagyon meg kell gondolni, mert akármilyen gyógyszer mellett nem lehet. A rákra való hajlama is a sokszorosára nő. Most halt meg egy fiatal újságírónő méhnyakrákban, ami a Crohnja miatt is hatalmasodhatott el jobban, mint másoknál. Tele volt vele az internet, könyvet is írt róla.

Fogd már fel, hogy teljesen érhető, ha a szüleid ezek után aggódnak érte, és kényeztetik, ahogy lehet. Te most nem szorulsz rá erre, örülj neki.

30 ezer forint/hó simán megérné nekem az egészséget.

2015. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%

"kiváncsi lennék ezt más hogy trné"


Szó nélkül.


Most jobb?

2015. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha ennyire zavar, akkor beszélj a szüleiddel, hogy esetleg nem lehetne-e azt, hogy te is beleadod a maradék 6 500 Ft-ot, meg a húgod is rendesen hazaad ennyit és közösen veszitek a húgodnak a gyógyszert. Amúgy két éve te is ugyanúgy 30 000-t adtál haza? Csak mert lehet, hogy a húgodtól is csak két év múlva fognak ennyit elvárni (ami nekem is rosszul esett mindig, hogy látszólag a jó dolgokat (angol tanár, ki meddig marad fenn este, zsebpénz) a kisebb testvérek hamarabb kapják meg, de mi meg az elsők vagyunk, úgyhogy mi kapjuk a kevesebb örökölt ruhát és kiskorunkban mi választunk először kindertojást :D. Ez van.) Szerintem ne emészd magad rajta. Tényleg szar lehet neki, és igaziból néhány év múlva az ember általában megbánja, hogy pár ezer forinton robbantott ki családi viszályt.
2015. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
67%

Önző gy*kér vagy. És ha ne adj' Isten Neked lenne Crohn-betegséged, IBS-ed, vagy más, gyógyíthatatlan bélrendszeri problémád? Egy marék gyógyszert kellene szedned minden áldott nap, életed végéig, miközben kiszámíthatatlanul gyomorgörcs, véres hasmenés és hányinger gyötörne? Hogyan élnéd ezt meg???? Akkor is ekkora hisztit csapnál 13 ezer Ft miatt???? Amúgy pedig a testvéred!! Ha Te szorulnál az ő támogatására, akár anyagi, akár lelki értelemben, hogy esne, ha lesz.arna Téged? Nehogy már elkezdj gondolkodni...


29N

2015. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
84%

Én többé-kevésbé egyetértek veled. Nem a betegség szempontjából, hanem azzal, hogy a szülők kivételeznek a kisebb gyerekkel- Nálunk is ez a helyzet, a hugomnak sok mindent elnéznek, amit nekem nem. Ő 19, én 21 vagyok, szóval nem kisgyerek egyikünk sem. Nálunk a házimunkán van a veszekedés általában. A kisasszony egész nap fekszik, telefonozik, barátnőzni jár. Mindig nekem kell mosni, takarítani, főzni, ő egy szöget arrébb nem tenne soha. Ha ezek közül valami elmarad, mindig én kapom a b*szogatást, nála meg már az nagy szó, ha a saját szobájában rendet rak. Ja és apám ezzel szokott védekezni, ha szóvá teszem: "jobb ha nem ő csinálja, abba nincs köszönet". Ja oké, én is tudnám úgy.

Na mindegy, ez egy elég más téma, csak annyiban járunk közös cipőben, hogy a szülők különbséget tesznek a testvérek közt, és megértelek, hogy ez mennyire bosszantó tud lenni, én is naponta átélem ezt. Sokszor fel tudnék robbanni. Amúgy meg szerintem is úgy lenne fair, hogy vagy egyikőtök sem ad haza, vagy mindeketten. Ha meg neki nem kell beadnia, akkor vegye meg a gyógyszert a keresetéből.

2015. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!