Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A hugomnak nem kell a közös...

A hugomnak nem kell a közös kasszába adnia nekem meg igen?

Figyelt kérdés

A hugom 18 én pedig 20 éves vagyok. Mindketten otthon lakunk mert még tanulunk. Nem élünk rosszul, de vannak tartozásaink. Viszont

a hugommal dolgozunk nyáron kb ugyan annyit keresünk mind2en. Nekem haza kell adnom ebböl havonta 30.000et neki meg semennyit.

Mikor ezt szoba hozom azzal jönnek otthon hogy neki ebböl gyogyszereket kell vennie. Van egy betegsége (valami gyulladás a beleiben vagy mi) amit nem lehet gyogyitani és havonta kell rá venni kb 13ezerért gyogyszert.

Volt hogy anyuék megvették neki titokban ami miatt kivertem a raplit hogy bele se kell adnia, meg még fizetik is neki, erre jött a válasz hogy: élete végéig gyogyszereken kell élnie meg hogy minden honapban ennyit kell majd rá költenie élete végéig, legalább most had segitsenek neki. Szoval kb én állom a hugica gyogyszerezését. Remek. Kinek mi erröl a véleménye?


2015. júl. 9. 15:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
78%
De irigykedsz arra szerencsétlenre, aki már 18 évesen gyógyíthatatlan beteg, és folyamatosan gyógyszereket kell szednie! Szégyelld magad, csak ennyit tudok erre mondani.
2015. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
71%

"Volt hogy anyuék megvették neki titokban ami miatt kivertem a raplit" - ez mindent elmond rólad.

Miért is kellett a szülőknek "titokban" megvenni azt a gyógyszert? Tényleg van képed balhézni, mert a szüleid a saját, önálló keresettel még nem rendelkező gyereküknek "néha" megveszik az életmentő gyógyszerét??? (Már bocs, de ez ebben az esetben a szülői kötelesség kategóriájába tartozik. Mint ételt tenni az asztalra vagy kifizetni a villanyszámlát.) Máskor hogy oldja meg? Vagy az egész nyári keresetét arra kellene fordítania, hogy egész évre ellássa magát a szükséges gyógyszerrel, amíg még tanul??? És ha a szüleid nem tudnák megvenni, és a téged kérnének meg, hogy fizesd ki, hátat fordítanál a húgodnak?

2015. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
71%
Én annó a fizetésem felét adtam haza és nem kérték viszont szükségük volt rá! Gondolj arra hogy nekik te hány 30.000 forintba kerültél. A hugodnak meg évente 156.000 forint a gyógyszereztetése sok pénzbe fog az kerülni neki az életben ne sajnáld tőle
2015. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a véleményetek! Nem fizetek mostantol és ennyi a véleményem.
2015. júl. 9. 18:33
 15/46 anonim ***** válasza:
86%

Hja kérem, az élet igazságtalan... De tudod mit? Adjon haza a húgod is, tök igazad van, cserébe az egyenlőség jegyében neked is legyen ugyanolyan betegséged és fizethesd életed végéig a gyógyszereket te is.

Ja, így nézve már nem tetszene?

Amúgy ha már olyan fillérbacó vagy: téged már két évvel tovább eltartottak, szóval tesód még nyugodtan henyélhet kicsit. Csak hogy kicentizzünk mindent.

Szánalmas vagy. Az is elmond rólad valamit, ha nem is tudod, pontosan milyen betegségben szenved a saját testvéred...

2015. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a hugicától is elvárható lenne azért akkor már legalább 17 ezer ft.
2015. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az lenne a legjobb, ha el is költöznél otthonról. Lehet, hogy a húgod is miattad beteg, mert az IBD súlyosságát nagyban befolyásolja a stressz, az otthoni légkör. Örülhetnél, hogy viszonylag egészséges, és tud egyáltalán dolgozni, sokan ezzel a betegséggel egyáltalán nem tudnak. Műtétekre szorulnak, sztómával élik le az életüket, szteroidokat kell szedniük, amitől kriplik lesznek, tönkre megy a veséjük, szívük.
2015. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
16osnak igaza van teljesen :D
2015. júl. 9. 19:41
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ez milyen:


Igy kezded, kedves kerdezo:

"Kinek mi erröl a véleménye?"


majd ezt irod:

" A kérdező kommentje:

Nem érdekel a véleményetek! "


Most akkor mi van??

2015. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
csak a saját véleményét akarja viszont látni...
2015. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!