Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem szerződést akar és...

Testvérem szerződést akar és kamatot kér. Jogos?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk venni a párommal, és szeretnénk minnél kevesebb lakáshitelt felvenni. A testvérem felajánlotta hogy segít, amit el szerettünk volna fogadni, de olyan feltételeket támasztott, hogy inkább elálltunk tőle. 5 milliót kértünk volna kölcsön és 10 év alatt visszafizettük volna havi részletekben. Ő egymilliót kért volna kamatként, és mindenképp szerződést akart a pénzről, mert szerinte 10 év múlva semmit se fog érni az a pénz. Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele. Másnál is így van ez? Máson is nyerészkedik a rokona?
2017. ápr. 29. 03:45
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele."


Miért járt volna jól?? Azzal, hogy csepegtetve, lényegében beosszátok neki a pénzt?

Jogos a kamat szerintem is. A szerződés meg pláne.

2017. ápr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele


Az nem bevétel hogy a SAJÁT pénzét visszaadjátok neki..amivel jelzem, sokkal kevesebb mindent tud kezdeni mintha egyben ott lenne az 5 millió a kezében. Az meg, hogy szerződést akart, értelmes, felelősségteljes gondolkodásra vall.

2017. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim válasza:
16%
Nekem is kellett pénz, de kicsit szegyeltem nővéremtől kérni, megtudta . Adott 6 milliót szerződésen mikor felhoztam megsértődött. 5 év alatt adtam 2 milliót vissza, a többire azt mondta ne adjam meg. Na ez testvéri szeretet és bizalom.
2017. ápr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
30%

Na mar azt hittem en vagyok sz egyetlen, aki kamst es szerzödes nelkül kapott a testveretöl. En ket millat kaptam, mindenfele szerzldes nelkül, ugyanennyit fizettem vissza 4 ev alatt. Mikor par evvel korabban vett lakast, en felajanlottam neki az akkori összes sporolt penzemet ( nem fogadta el).

Mi bizunk egymasban, es soha nem kernek kamatot töle, de azt is elfogadnam ha az mondana, bocs, de most nem tudok adni. Ugyanez igaz forditva is.

2017. ápr. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
97%
Inkább te nyerészkednél a testvéreden, mint ő rajtad. 10 év múlva jó, ha felét éri a pénz. 10 év hosszú idő. Elveszthetitek az állásotokat, lehettek betegek, vagy elváltok és nem tudjátok a részletet fizetni. Először inkább a bankot fizetnétek ki, mint a testvéredet. Ő legfeljebb perelhetne, ami hosszadalmas, és nem kapná vissza a pénzét. Ez NEM bizalom kérdése.
2017. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
18%
14, de ugye adóztál is?
2017. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
73%
A korrekt es igazsagos megoldas az hogy a jegybanki alapkamathoz igazitjatok a kamatot, mondjuk plusz 2-3% ENNYi!
2017. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
93%

először még azt mondtam volna hogy belefér jó kapcsolatban a kamaz nélküli kölcsön testvérek közt, de ez a lesz bevétele dolog kiverte a biztosítékot


nem csoda hogy kamatot kér, ha te így állsz hozzá


lényegében beosztanád neki a saját pénzét kb 10 évre előre, inflálódik, nem tudja fialtatni, tehát talán még az 1 milla kamat se sok...


és próbálod bemesélni hogy milyen jól jár

2017. ápr. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen jogos. Mégis, mit gondoltál? "Mindig van bevétele". Ez aranyos. :D Mintha még te tennél neki szívességet.

Az a pénz neki most MEGVAN! Nem jövedelmet készülsz neki biztosítani.

Tudod mit? Ne is fogadd el. Szegény tesód jól megszívná veletek.

2017. ápr. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
98%
Okos a testvéred, nagyon sokan járnak pórul mert nem kötnek szerződést. Ez nem csak őt védi hanem téged is attól hogy több pénzt akarjon mint a megbeszélt meg attól hogy 2 év múlva ne tudja követelni. Egy ekkora összeget lekell papírozni hisz még minden boldogság de lehet hogy megromlik a kapcsolat vagy te vagy ő nem akarjátok betartani a feltételeket egy pár év múlva. Esetleg az 1millióból próbálj alkudni ha belemegy de én reálisnak találom.
2017. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!