Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem szerződést akar és...

Testvérem szerződést akar és kamatot kér. Jogos?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk venni a párommal, és szeretnénk minnél kevesebb lakáshitelt felvenni. A testvérem felajánlotta hogy segít, amit el szerettünk volna fogadni, de olyan feltételeket támasztott, hogy inkább elálltunk tőle. 5 milliót kértünk volna kölcsön és 10 év alatt visszafizettük volna havi részletekben. Ő egymilliót kért volna kamatként, és mindenképp szerződést akart a pénzről, mert szerinte 10 év múlva semmit se fog érni az a pénz. Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele. Másnál is így van ez? Máson is nyerészkedik a rokona?
2017. ápr. 29. 03:45
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés teljesen jogos nem is értem miért kell ezen kiakadni. Mindkettőtőket véd. A kamátnál neked illett volna felajánlani h legalább annyit fizetsz amennyit a lekötése ért volna.
2017. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
Családtagok,barátok közötti kölcsönből ugyis csak összeveszés lesz a vége. Az hogy a tesód adna kölcsönt már egy jó dolog és szerződés teljesen jogos. Ígyis benne van a pakliba hogy esetleg te nem tudod visszafizetni akkor abból milesz?? Ha van szerződés pláne ha nincs. Szerintem az egymilió is jogos felveszel a banknál 5 miliót 10 év alatt kb a dupláját fizetnéd vissza. A nem tesód akar nyerészkedni rajtatok hanem ti és még hülyénwk is akarod nézni a szerződés miatt.
2017. ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem bevétele lett volna, hanem a saját, összegyűjtött pénze 120 részletben.

A szerződés meg a mai világban sajnos alap.

Anyum és a húga eladták az örökölt házat, de a pénz Anyu számlájára került. A húga az évek alatt szépen elkéregette a részét kisebb részletekben, papír persze nem volt róla, hisz testvérek között minek...hugica elköltözött, a pasijának beadta, hogy milliói vannak Anyunál, de nem adja oda. Mivel Anyu nem tudta bizonyítani, hogy már odaadta a pénzt, most havonta tiltják a fizetéséből.

2017. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

A szerződéssel semmi baj. Akkor lenne az, ha nem akarnád visszaadni. De ha vissza akarod adni, miért zavar, higy jogszerűen csináljátok?

A kamat meg... Aki sokallja: a banknak minimum a dupláját kellene visszaadni. 10 év alatt egymillió... Most nem akarok nekiesni kamatos kamatot számolni. De ez 2-3%-ot jelentene kb évente. Az arra elég, hogy nagyjából pénzénél maradjon 10 év múlva. Nyerni nem fog az üzleten, csak nem veszít annyit...

2017. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
#24-hez: Csak kiszámoltam... Évi 1,84% kamat. Szerintem ez még ugyan testvéri.
2017. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

1,84%??? még rosszul is jár vele...


5 millából kis szerencsével, jó érzékkel 10 év alatt sokkal többet tudna csinálni

2017. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim válasza:
100%
Abszolút reálisak az általa támasztott feltételek. Hatalmas a kockázat.
2017. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse meg érzék se kell hozzá, ha egyszerűen csak állampapírba fekteti, már akkor is többet keres rajta.
2017. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
8 éve vett egy lakást és most adta el, kB 3x annyiért. Igazából nyert rajta sokat, ezért gondoltam hogy nem fog belőlem is hasznot látni. Most anyukasat akar játszani és 6 évig nem akar még dolgozni visszamenni, ezért próbál mindenből pénzt csinálni. De hogy még belőlem is...
2017. ápr. 29. 10:12
 30/55 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen semmi haszna nincs ebből.
2017. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!