Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem szerződést akar és...

Testvérem szerződést akar és kamatot kér. Jogos?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk venni a párommal, és szeretnénk minnél kevesebb lakáshitelt felvenni. A testvérem felajánlotta hogy segít, amit el szerettünk volna fogadni, de olyan feltételeket támasztott, hogy inkább elálltunk tőle. 5 milliót kértünk volna kölcsön és 10 év alatt visszafizettük volna havi részletekben. Ő egymilliót kért volna kamatként, és mindenképp szerződést akart a pénzről, mert szerinte 10 év múlva semmit se fog érni az a pénz. Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele. Másnál is így van ez? Máson is nyerészkedik a rokona?
2017. ápr. 29. 03:45
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
98%

Fogd már fel Te nagyon suttyó, hogy ha 10 évi hitelre kér ennyi kamatot azon semmi haszna nincs, csak épp nem veszít rajta semmit.

Teljesen alap hitelre kamatot kérni. hatalmas balek lenne, ha nem kérne.

A szerződes meg főleg egyértelmű, hogy kell, főleg egy ilyen egyszerű kistesóval, mint az öve...

2017. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Sértődj meg, és ne fogadd el. A testvéred sokkal jobban jár úgy. Mi az, hogy anyukásat akar játszani? Van rá pénze nem? akkor meg mit szólsz bele? Te is inkább akkor játszanál nagylányosat, ha megvan rá a rávalód. A tesód sokkal életrevalóbbnak tűnik, mint te.
2017. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
66%

A szerződés mindkét felet védi, tényleg nem kevés pénzről van szó. Én örülnék neki, hogy felelősségteljes gondolkodása van a testvéremnek. Ez nem feltétlen rosszindulat, neked is ugyanúgy pozitív, hogy ne legyen az mondjuk öt év múlva, hogy hé, neki kell a pénz, moströgtönazonnal add meg.

A kamat már más kérdés, egy kicsit sokallom ezt az összeget. De ha nagyon kell a pénz, akkor lehet, hogy megtenném, hogy utánanézek a banki kölcsönöknek, és a számításokkal leültetném a tesót, hogy akkor alkudjunk ki egy olyan kamatot, ami mindkettőnknek jó.

Persze, ha mégsem olyan fontos az a pénz, akkor kedvesen meg lehet köszönni, hogy inkább bankoltok. De megsértődni ezen felesleges szerintem.

2017. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

te egy igazi kretén vagy


remélem egy ftot sem ad neked

2017. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
98%

Nyerészkedik? Inkább TI rajta, mert az ilyen papirozatlan kölcsönök szoktak "eltünni", mert a másik fél "elfelejti" visszaadni.

ALAP a szeezödés, és társai, végre ehy értelmes ember.

2017. ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
#33: 1,84% kamat miért sok? Ezen nincs mit alkudni. A tesónak nincs rajta semmi haszna. Nem kell elfogadni, lehet menni bankhitelt is felvenni.
2017. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaaa hogy savanyú a szőlő!!! Eddig se tartottalak korrektnek de utolsó hozzászólásod alapján kérdező ez a véleményem hogy bizony irigy vagy a tesóra.
2017. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
11%
#36 Nem vagyunk egyformák. Neked ezek szerint nem sok, a kérdezőnek nyilvánvalóan az, hiszen azért jött ez a kérdés. :) Én megoldást próbáltam javasolni, hogy hogyan tudnak előnyösebb megoldást találni - én ezt tenném a helyében, ha ennyire nagyon szükség van arra a pénzre.
2017. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Csak felelőtlennek tartom. A férjének is ad egy nagyobb összeget, de persze tőle nem kér kamatot, meg nem írnak szerződést. Tőle elvalhat, de én a bátyja maradok.

A másik, olyan szakmája van, ahol már egy év kihagyás is sok, nem 6 év. Ha visszamenne a gyerek fél éves korában, akkor még lenne esélye a piacon. De így. ... külföldön simán megoldják az anyák, csak itt van a hátsójában 3 évig.

És igen, soknak tartom az egy milliót, főleg hogy az ingatlanárak miatt ez a pénz az ölébe hullott. Nem tett érte semmit. És ezt pont tőlem sajnálja.

2017. ápr. 29. 11:11
 40/55 anonim ***** válasza:
92%
Irigy és rosszindulatú vagy. Ő egy sikeres nő még te semmit se tettél le az asztalra.
2017. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!