Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem szerződést akar és...

Testvérem szerződést akar és kamatot kér. Jogos?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk venni a párommal, és szeretnénk minnél kevesebb lakáshitelt felvenni. A testvérem felajánlotta hogy segít, amit el szerettünk volna fogadni, de olyan feltételeket támasztott, hogy inkább elálltunk tőle. 5 milliót kértünk volna kölcsön és 10 év alatt visszafizettük volna havi részletekben. Ő egymilliót kért volna kamatként, és mindenképp szerződést akart a pénzről, mert szerinte 10 év múlva semmit se fog érni az a pénz. Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele. Másnál is így van ez? Máson is nyerészkedik a rokona?
2017. ápr. 29. 03:45
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

#38: Igen, lehet sok neki a kamat. De ez alig követi az inflációt. Na meg senki nem garantálja, hogy 3-4 év múlva nem szalad el az infláció, úgy, mint régen... Történt pár dolog, ami ezt esélyessé teszi. És akkor a testvér bukni fog az egészen.

Vagy az nem számít?

Mint írtam, nem kell elfogadni. De ahhoz pofa kellene, hogy még elkezdjen alkudozni is... Én a testvére helyében azon nyomban küldeném a bankba!

2017. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
94%
"Nem tett érte semmit" Akkor csináld utána ha olyan egyszerű és mindenki boldog..
2017. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tetszik,akkor menj a bankba, vedd fel ott a pénzt, aztán fizetheted a tripláját.
2017. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
94%

De nem fogod fel, hogy ezzel te jársz jól?!


Még hányan írják le neked, hogy banknál és hitelintézetnél ennél csak és kizárólag TÖBBET kéne visszadizetned?! Ezen mit nem értesz?!


Mindig ezzel jösz, hogy rajtad nyerészkedik, de ez nem igaz. Azzal az 1.8% ceteris paribus gazdasági feltételek mellett fogja a pénze megtartani az értékét 10 múlva. Én nem tudom, mi a szakmád, de én közgazdász vagyok, úgyhogy hidd el, tudom, miről beszélek!


A szerződéskötés amúgy meg mit uavar téged?! Ha csak nem az a célod, hogy ne fizesd vissza neki, akkor teljesen irreleváns számodra, hogy köttök e vagy sem. Ugye?!

2017. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
91%

Na, a végén főleg kiakadtam. Gondolom, neked nincs gyereked, ezért tartod a gyereknevelést játéknak, ami helyett dolgozni kéne.

És rosszul látod. Már a férjének van több köze hozzá, nem neked.

Amilyen irigy és rosszindulatú vagy, én papírral sem adnék neked kölcsön.

2017. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
91%

Egy igazi kis patkány vagy.

Remélem nem kapod meg azt a pénzt se a tesódtól, se sehonnan. :)

2017. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
78%
Tudod, kérdező, ha normális testvére lenne, talán ő se kérne kamatot. Én legalábbis nem kérnék. De hogy tőled miért kér, azt megértem.
2017. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele"


Az nem bevétel, hogy elveszik a pénzed és apránként visszakapod 10 év alatt...

2017. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
Te normális vagy? A férjétől kérjen kamatot? :D Inkább örülj, hogy ilyen feltételek mellett odaadná a pénzt.
2017. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Jól járt volna ?:D Miért, mert havonta megkapta volna részletekben a saját pénzét? Ennyi pénzt, ennyi időre nem adnék. Bár nekem nincs is ennyi nélkülözni való pénzem. 10 év amúgy nagyon sok, már csak ezért se mennék bele az alatt bármikor kellhet nekem is a pénz. Bár nem tudom tesódék hogy állnak anyagilag. Szerintem a bank sokkal több kamatot kérne amúgy, úgyhogy még így is jól járnátok.
2017. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!