Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom majd 4 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd 4 év kapcsolat után bejelentette, hogy házassági szerződést akar a későbbiekben. Csak en latom igy? (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Múltkorában egy tök random beszélgetés keretein belül közölte, hogy szerződést akar, ha megházadodunk. Ez akkor le se esett, csak jóval később,másnap,amikor rákérdeztem, hogy ki az értelmi szerzője ennek az egész szarevő ötletnek,először tagadta, majd bevallotta, hogy az apja kötötte a lelkére, hogy ilyennek lenni KELL!

És hozzátette, hogy azért kell, hogy amiért ő és az apja megdolgozott, nehogy már hozzám kerüljön.

Én több napja azóta sírva alszok el, sőt, ha eszembe is jut elszorul a torkom. Úgy érzem megaláztak és olyannak hisznek, amilyen nem vagyok és sosem voltam. Ezt elmondtam a páromnak,aki erre azt válaszolta, ha nem kell az ő pénzük, miért ne írhatnám alá.

Ahogy magyarázkodik, úgy vágja maga alatt a fát, tegnap este azt mondta, hogy képzeljem el, ha nekem lenne 2 kocsim és 2 házam,neki meg semmije, hogyan védeném meg, ha nem a szerződéssel.

Legszívesebben csak zokogtam volna,amiért lenéz az anyagi helyzetem miatt. (Még fősulira járok, anyukám pedig egyedül nevel hármónkat.)

Hihetetlen nagyot csalódtam barátomban, én annyira szeretem, az utolsót is odaadnám neki, ő meg mint a kutya a csonttal.

Hogyan beszélhetném meg vele? Nem képes megérteni , hogy ezzel a szerződéssel megaláz, másrészt egy házasságnak nem erről kellene szólnia.



#házasság #pénz #házassági vagyonnyilatkozat
2017. jan. 30. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen mindegy, hogy neked mi a szandekod es mi nem, de valas eseten a hazassag alatt "megtermelt" javak fele a tied lenne - mindennemu munka nelkul. Hiaba nem akarod, es hiaba vagy te szuper tiszta szandeku. Es igen, hogyha valakinel ez jelentos osszeg, akkor termeszetes, hogy akarja elosztogatni egy valas eseten. De ez tavolrol sem jelenti azt, hogy nem szeret teged vagy, irigy. Viszont valas eseten te miert kellene, hogy utana az o penzebol eldegelj? Ha ennyire nem erdekel a penze, ahogy allitod, akkor tessek csak alairni.
2017. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
73%
*hogy nem
2017. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
67%
Ha ragaszkodik ehhez akkor azt hiszem az esküvőből nem lenne semmi. Elhiszem, hogy megbántott. Nálunk az én szüleim állnak jobban és támogatnak anyagilag. De tudják hogy egy család vagyunk. Sosem aláznám meg így a párom.
2017. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek az elsővel, ha nem kell a pénze írd alá.


Ez nem megalázás, ez csak józan ész.

2017. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
88%
1# azért ez nem ennyire egyszerű. Általában egy pasi mindig többet keres, mert tud karriert építeni amig a nő gyesen van, aztán állandóan táppénzen. Így neki sosem lesz annyi pénze.
2017. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
53%

A rózsaszín ködöt zavard ki a fejedből. Ma már természetes dolog egy házassági szerződés.

Elég szétnézni az életben és a házasságok jó része válással végződik. Ne legyetek köztük, de ha még is, akkor egy jó szerződés tiszta képet mutat. Szerződés nélkül, sokan évekig hadakoznak bíróságon, tömik az ügyvédeket, stb.

2017. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

Pont hogy a feltetelezes a serto, nem kellene a penze, ha tonkre menne esetleg a hazassagunk, amit nem en vittem a hazassagba alap, hogy nem tartok ra igenyt. Siman megegyeznenk peren kivul, igy meg valami eloskodonek predesztinal, ami NAGYON NEM VAGYOK!

Es pl azzal en mit kezdjek, ha az apja csak vesz neki egy hazat? Lehet mi 2en is osszegyujtenenk ra a penzt kicsit kesobb...

2017. jan. 30. 11:11
 8/66 anonim ***** válasza:
58%
Biztos nem írnám alá.Vagy teljesen megbízik bennem,vagy ha nem,akkor ne akarjon elvenni feleségül.
2017. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
65%
Termeszetesen a szerzodesben ezekre a pontokra is lehet figyelmet forditani es kikoteseket tenni mindket reszrol - igazsagosan. Viszont itt a leiras alapjan egy jobb modu es szerenyebb csaladrol van szo, igy feltetelezhetoen a kerdezo egy valas eseten jelentos penzosszeghez juthatna - erdemtelenul. Ezekben az ugyekben sirasnak meg tarsainak semmi keresnivaloja, a kerdezo parjanak apja ezt teljesen jozanul latja.
2017. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
74%
Nőként teljesen igazat adok a barátodnak, ilyen kérdésekben egyébként sincs helye rózsaszín ködnek - nyilván nem azért dugja az orrod alá, mert egy pénzéhes rbancnak tart, hanem mert az életben soha nem lehet előre tudni, hogy fognak alakulni a dolgok. Bár amennyire ki vagy rajta borulva, én elgondolkodnék a helyében, hogy tényleg nem vagy-e valami aranyásó, mert ha nem nem utazol a pénzére, akkor minden további nélkül aláírnád és egyáltalán nem akadnál ki rajta.
2017. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!