Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak szerintem bunkó dolog ez...

Csak szerintem bunkó dolog ez nővérem anyósától?

Figyelt kérdés

Nővéremék esküvőjét az anyósáék fizetik,és kijelenthették hogy nem vihetem a páromat akivel 5 éve vagyunk együtt és szeptemberbe lesz az eljegyzésünk csald elött is megtartva(kettesbe már megkérte a kezem),jövöre pedig nekünk is esküvő.

Az indok az hogy nem vagyunk házasok. Őszintén szólva nagon sértve érzem magam,egyrészt mert a lányuk alig pár hónapos kapcsolata ott lehet,másrészt meg nem értem nővérem miért nem áll ki mellettem. Ő azt mondja h mert hát anyósék fizetik,joguk van megmondani h kik mehetnek.

Már gondoltam rá,hogy el se megyek,de akkor meg az én szüleim akadnak ki. Ők azt mondják h egy napot kibirok a párom a nélkül. Pedig nem erről van szó,hanem h 5 éve együtt vagyunk,komolyan tervezünk és ő is ezáltal a családhoz tartozik.


Ti mit tennétek a helyembe?


2017. júl. 29. 10:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
64%
Itt vannak anyósék is hogy mindenki lelett pontozva??
2017. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
72%

6-os véleményével teljesen egyet értek.

Annyit tennék hozzá, hogy természetesen a nászajándék értékét is ehhez képest számolnám ki, és a tesó férjének a testvérét, meg a szüleit nem hívnám meg az én esküvőmre.

2017. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
42%

A 6#-os választ támogatom én is!


Van egy tippem: ők a gazdag család, ti meg a szegényebbek.

2017. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
17%
Ja a tizeske volt
2017. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
87%

Hát elég nehéz állapot ez a nővérednél, mert anyós gyakorlatilag megvette őket kilóra.

"mert a lányuk alig pár hónapos kapcsolata ott lehet"

- ciki egy anyósról van szó. Helyedben megkérdezném a nővéremet, hogy szeretné-e hogy ott legyek a szertartáson, vagy nem, és a lakodalomba meg természetesen nem mennék el.

2017. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Igen,elég jómódú családba házasodik tesóm.


Szerintem nem az anyósáéknak van bajuk velem hanem a lányának. Pár éve mindketten megpályáztunk egy állást,és én kaptam meg. Ez az egyetlen olyan dolog ami miatt fujhat rám,mert amugy meg nem ismerem őt.

2017. júl. 29. 10:50
 17/51 anonim ***** válasza:
80%

OFF.

Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz hosszú házasság.

Uff!

2017. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 acelsziv ***** válasza:
78%

Én itt azt tenném amit tett egy haver a rokona esküvőjén.

Tőle elvárták volna a komoly összeget ezzel együtt olyan ordenáré bunkó módon viselkedtek vele az esküvő előtti napokban hogy az elképesztő. elment a szertartásra de a lagziba nem. A rokonok meg kapták a kéréseket: Hol van XY? Az esküvőn ott volt.. És persze fújhatták az ajándékot is.

2017. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Szinte szóról-szóra ugyanez volt velem a bátyám esküvője idején! Ő is gazdag családba házasodott be, tehát a menyasszony szülei pénzelték az esküvőt. A mi oldalunkról (szegényebb család) senkinek a párját nem hívták meg, többek közt az én vőlegényemet sem, egy kivétellel: a kifejezetten gazdag külföldi unokatestvérem még gazdagabb párját, pedig ők szintén nem házasok, de tőlük kellett a nászajándékba kért pénz.

Nagy volt a felháborodás, a mi szüleink igyekeztek csitítani minket, de ez olyasmi, amit nem nyel le az ember csak úgy - ez nyílt dominanciaharc. Én a szertartásra elmentem, a lagzira nem (a többi kitagadottal együtt bojkottáltuk a bulit), és így nászajándékot sem adtunk. A testvérem felismerte a szitu visszásságát, ő bocsánatot is kért, a feleség és a családja azóta sem.

A kapcsolatukban azóta is állandó tényező az, hogy a feleség gazdagabb (és ezt a feleség családja állandóan dörgöli az orrunk alá). Én már nem tartom velük a kapcsolatot, csak a testvéremmel.


Egy éve volt az én esküvőm is, oda csak a testvéremet hívtam, a feleségét és díszes pereputtyát nem. Azóta se hallottam felőlük.

2017. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
70%
Igen, én is azt tenném, hogy az esküvőre elmegyek, de a lakziba nem. Én az esküvőre nem vinném el a párom, ha ennyibe nem becsülik, én miért rángassam oda? Elmennék az esküvőre, méghozzá nem sértődötten, hanem vidáman, utána pedig csinálnék valami felejthetetlen programot a párommal, és azért se bosszankodnék, ezt az örömet nem adnám meg nekik.
2017. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!