Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kicsit megbántott a szülinapi...

Kicsit megbántott a szülinapi ajándék. Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tisztában vagyok vele, hogy a kérdésben lévő probléma néhol alulról üti az ötéves szintet, de remélem, minél többen megértitek.


Múlt héten szombaton ünnepeltük a szülinapom, anyukám névnapjával együtt, amire hazajött a tesóm és a sógornőm. Anyukámnak kozmetikumcsomag, virág, csoki, képkeret, stb. Én kaptam kettőjüktől egy darab dvd-t. Picit csalódott voltam, de ez van, túlléptem a dolgon.

Aznap délelőtt, az ünnepi ebéd előtt elugrottak a Spar-ba, ami mellesleg a munkahelyem mellett van. Na, hét közben nekem is ott volt dolgom, és egy leárazott dvd-s kádban a pénztárnál megláttam az ajándékba kapott dvd-met, 990 ft-ért.

Újra szíven ütött a dolog. Főleg annak fényében bántó, hogy én mindig nagyon kiteszek magamért, mikor ajándékot veszek nekik, és a pénzt sem sajnálom annak ellenére, hogy pályakezdő vagyok kezdő fizuval, sajnos fogni kell a költekezést. Ők ketten fél milla fölött visznek haza egy hónapban. Én mindig sokat gondolkodok, sokat tervezek, mielőtt veszek nekik valamit, és mindig nagyon be is találnak az ajándékaim, aminek nagyon örülök.

Tudom, gyerekes, de rosszul esik, hogy ennyit érdemeltem a szülinapomra. Olyan semmilyen, személytelen, nincs benne semmi átgondoltság.


Ti hasonlóan éreznétek? Vagy én túlzom el? Mit tennétek a helyemben? Továbbra is fenntartanátok az eddigi ajándékozási szokásotokat, vagy visszavennétek belőle, és innentől ti se csinálnátok belőle ügyet?


Finoman üssetek.



2017. dec. 3. 18:41
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Ebből az a tanulság, hogy csak amiatt, mert te értékes és személyreszabott ajándékot szeretnél kapni - nem kell értékes és személyreszabott ajándékokal szórni a közelben lévőket, mert úgysem kapod vissza.


Ha te szívesen költesz nagyobb összegeket ajándékra, és szívesen agyalsz azon, hogy más minek örülne a legjobban - és ezt te élvezed is, akkor oké.

Mert ajándékozni öröm.

Ha nem vársz viszonzást.

De ha amiatt teszed, hogy viszonzásul te is ilyet kapj, hiába fáradsz.

Ilyen az Élet.

Üdv a felnőttek birodalmában.

2017. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Én most csalodtam egy rokonba,ruhákat kuldott,és s-es méretben,180 centi vagyok,és elég nagyok a melleim is,egyse volt jo,pár ruha,de még izlésemet se tukrozte,ő pedig tudja miket hordok,hisz lát sokat,kozbe másik okos rokon elszolta h bevitték a munkehelyukre bálát a szegenyeknek abbol van. Megalázo,tudok ruhát venni a fizetésembol nem kell bála,ha akarok turok kulonboket amik jok és tetszenek. Szánalom. :( És ő volt megsertve h szová tettem.
2017. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!