Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kicsit megbántott a szülinapi...

Kicsit megbántott a szülinapi ajándék. Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tisztában vagyok vele, hogy a kérdésben lévő probléma néhol alulról üti az ötéves szintet, de remélem, minél többen megértitek.


Múlt héten szombaton ünnepeltük a szülinapom, anyukám névnapjával együtt, amire hazajött a tesóm és a sógornőm. Anyukámnak kozmetikumcsomag, virág, csoki, képkeret, stb. Én kaptam kettőjüktől egy darab dvd-t. Picit csalódott voltam, de ez van, túlléptem a dolgon.

Aznap délelőtt, az ünnepi ebéd előtt elugrottak a Spar-ba, ami mellesleg a munkahelyem mellett van. Na, hét közben nekem is ott volt dolgom, és egy leárazott dvd-s kádban a pénztárnál megláttam az ajándékba kapott dvd-met, 990 ft-ért.

Újra szíven ütött a dolog. Főleg annak fényében bántó, hogy én mindig nagyon kiteszek magamért, mikor ajándékot veszek nekik, és a pénzt sem sajnálom annak ellenére, hogy pályakezdő vagyok kezdő fizuval, sajnos fogni kell a költekezést. Ők ketten fél milla fölött visznek haza egy hónapban. Én mindig sokat gondolkodok, sokat tervezek, mielőtt veszek nekik valamit, és mindig nagyon be is találnak az ajándékaim, aminek nagyon örülök.

Tudom, gyerekes, de rosszul esik, hogy ennyit érdemeltem a szülinapomra. Olyan semmilyen, személytelen, nincs benne semmi átgondoltság.


Ti hasonlóan éreznétek? Vagy én túlzom el? Mit tennétek a helyemben? Továbbra is fenntartanátok az eddigi ajándékozási szokásotokat, vagy visszavennétek belőle, és innentől ti se csinálnátok belőle ügyet?


Finoman üssetek.



2017. dec. 3. 18:41
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Egy film volt :)
2017. dec. 3. 20:30
 22/32 anonim ***** válasza:
80%
18. Akár hiszed, akár nem én kaptam már drágább márkás ruhát, aranyékszert ajéndékba, de mivel nem az én stílusom, nem tetszett ékszert meg nem hordok ezért nem tudtam neki őszintén örülni. A kérdezőnél viszont nem az árával van gond, hanem hogy gyakorlatilag megvették az első cuccot, csak hogy adjanak valamit. Ha én ajéndékot adok valakinek akkor figyelembe veszem, hogy mit szeret és az alapján választok. Ha olyat kapok, aminek semmi köze hozzám az nekem úgy jön le, hogy nem is érdeklem az illetőt még annyira sem, hogy pl. a kedvenc színemet/filmemet/hobnimat megjegyezze. Sokkal jobb úgy kapni valamit, hogy látszik, hogy neked szánták és nem lehetne kapásból másik 50 embernek odaadni. Hiába vesznek drága cuccot, ha nem tetszik és soha nem fogom használni. (És valahogy nekem nem az ára miatt tetszik meg valami.)
2017. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
47%

13-as. Ne adj légyszi olyan tanàcsot, hogy a gyereknek se adjanak ajándékot. Ne ő igya meg a levét a szülei bunkóságának. Sajna elég sokszor a gyerekeken csapódik az ostor a felnőttek miatt.


Én elsőkörben arra tippeltem, hogy majd Karàcsonykor lesz személyesebb, jobb ajàndék. De...mivel anyud is kapott sokmindent ezért így elvetettem ezt az ötletet. Màskor is így ajàndékoztak? Vagy nem tűnt ennyire fel?

Én ezek utàn limitàlnàm az ajàndékra szànt összeget és időt.


Nàlunk màr nincs ajàndékozàs felnőtteknek, csak jelképes. (Kivéve mindenkinek a sajàt pàrja) De ugye ez meg van beszélve, így nincs nagy különbség az ajàndékok terén.


Én is kaptam màr iszonyatosan gàz ajàndékot. Mosolyogva fogadtam, de utàna gyorsan lecsökkentettem az én hozzààllàsomat a témàhoz. Pedig van, hogy én is a pàrom szülinapjàra nagyon kevés összegben költöttem és rosszul éreztem magam, hogy "csak" azokat adom. De mindegyik olyan volt, hogy örült neki, venni akart pont olyat...stb. Mintha te megkaptad volna a kedvenc filmed. Hiàba manapsàg olcsó a dvd film, és "idejétmúlt", de imàdod.


Mellesleg pont valamelyik nap gondolkodtam el rajta, mikor elmentem egy dvd-s polc előtt az egyik àruhàzban, hogy vesz még valaki ilyet? Màrmint filmet, mert jàtékot még oké, de filmet?

2017. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk a dvd elég haszontalan ajandék már az utóbbi években, kb senki nem vásárol, ha filmet akar nézni az ember, akkor megnézi online vagy letölti torrent oldalról.

Esetleg netflix/hbo előfizetésen is meg lehet keresni ha fent van.

Nem igen vesz már senki dvd-t , elavult lett már azon filmeket nézni.

Meg igen, az is elég gáz, hogy bementek az első boltba és levették kb az első dolgot amit megláttak.

Megértem teljesen, hogy rosszul esik!

Annyit tudsz tenni, hogy legközelebb ajándéknál te sem teszel ki annyira magadért.

Van ilyen, hogy te mindent beleadsz és kb semmit nem kapsz vissza. Nem erről szól a dolog, de akkor is megértem, hogy zavaró.

2017. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ha számomra régen s keresett, kedvenc film volt, lesz@rom árát, ha 5 ft volt is.


Ha nesze, batteg legyél boldog adomány volt, akkor részére a jövőben pályakezdő vagyok s nincs lé, de kap egy táviratot s kész.

2017. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!
2017. dec. 4. 17:37
 27/32 anonim ***** válasza:
7# pont nem ez a lènyeg, de ha kèptelen vagy megèrteni akkor hagyjuk.
2017. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

Nàlunk a mamàm ilyen. :D A lehordott cuccait adja oda meg amiket valakitől kapott. Tavaly karácsonyra egypár zoknit kaptam, a csomag màsik pàrjàt a nővèrem. :D Ès nem azèrt, mert nincs pènzük. De mi jòkat szoktunk utòlag nevetni rajta.

Tavaly ugyanìgy a tesòm ès a sògornőm nem adott nekünk egèsz èvben semmit sem, nincs pènzünk semmire cìmszòval. De abban az èvben kèt iphone-t is vàsàroltak. Tovàbbà mint kiderült a sògornőmèk csalàdjàt mindig megajàndèkoztàk.

2017. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Bunkó gyökerek. Te se vegyél nekik olyat aminek magas az ára vagy olyat ami tetszene nekik.
2017. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Persze, mindenki mondja, hogy "örülj az ajándéknak, mert gondoltak rád"... de azért nem mindegy, hogyan és milyen módon. Én vagyok az a típusú ember, aki egy 100 Ft-os ajándéknak is örül, ha azt kellő odafigyeléssel választották ki és látszik rajta, hogy örömet akartak nekem szerezni. De van az a típusú ajándékozás, amiről lerí, hogy "bmeg, tök elfelejtettem / miért is kell ennek az izének adnom, lesz.om, megveszem az első szart, ami az utamba kerül"... az meg igenis bántó. És ezt megtapasztaltam már, pl. karácsonyi húzásokkor suliban (félig leeső fejű plüss, nyilvánvalóan egy random Dove szettből kivett egy szem tusfürdő, ami még csak nem is illatos vagy vmi extra stb.) vagy nagyanyámtól (ajándékként odaadta szülinapra a csomag hajgumit, ami az előfizetett magazinjához járt... még arra se vette a fáradságot, hogy a magazin nevével ellátott zacsiból áttegye egy másikba a hajgumikat).


Ráadásul... na. Egy név- és egy szülinap azért messze nem egy szint sztem.


Én azt tenném a helyedben, hogy ugyanígy ajándékoznék vissza. Nem gondolkodnék azon, mit akarnak, az első dolgot, amit találsz, és olcsó, oda nekik (kommersz bonbon, leértékelt tescós dolgok stb). Ha nyafognak vagy neked, vagy a hátad mögött, akkor meg el lehet mondani, hogy a múltkori után már nincs kedved személyre szabott ajándékot venni nekik.

2017. dec. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!