Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kicsit megbántott a szülinapi...

Kicsit megbántott a szülinapi ajándék. Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tisztában vagyok vele, hogy a kérdésben lévő probléma néhol alulról üti az ötéves szintet, de remélem, minél többen megértitek.


Múlt héten szombaton ünnepeltük a szülinapom, anyukám névnapjával együtt, amire hazajött a tesóm és a sógornőm. Anyukámnak kozmetikumcsomag, virág, csoki, képkeret, stb. Én kaptam kettőjüktől egy darab dvd-t. Picit csalódott voltam, de ez van, túlléptem a dolgon.

Aznap délelőtt, az ünnepi ebéd előtt elugrottak a Spar-ba, ami mellesleg a munkahelyem mellett van. Na, hét közben nekem is ott volt dolgom, és egy leárazott dvd-s kádban a pénztárnál megláttam az ajándékba kapott dvd-met, 990 ft-ért.

Újra szíven ütött a dolog. Főleg annak fényében bántó, hogy én mindig nagyon kiteszek magamért, mikor ajándékot veszek nekik, és a pénzt sem sajnálom annak ellenére, hogy pályakezdő vagyok kezdő fizuval, sajnos fogni kell a költekezést. Ők ketten fél milla fölött visznek haza egy hónapban. Én mindig sokat gondolkodok, sokat tervezek, mielőtt veszek nekik valamit, és mindig nagyon be is találnak az ajándékaim, aminek nagyon örülök.

Tudom, gyerekes, de rosszul esik, hogy ennyit érdemeltem a szülinapomra. Olyan semmilyen, személytelen, nincs benne semmi átgondoltság.


Ti hasonlóan éreznétek? Vagy én túlzom el? Mit tennétek a helyemben? Továbbra is fenntartanátok az eddigi ajándékozási szokásotokat, vagy visszavennétek belőle, és innentől ti se csinálnátok belőle ügyet?


Finoman üssetek.



2017. dec. 3. 18:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen megértelek, és érthető, hogy rosszul esik. Én biztosan nem adnék ajándékot nekik egy ideig.

Én is olyan vagyok mint te, hogy kifigyelem mi az ami ütős ajándék, és azt adom. Egyik kolléganőmmel nagyon jóban voltunk, eljött a szülinapja. A boráros téri adidas üzletben kinézett valamit, gondoltam elmegyek, megveszem neki, pedig tök messze lakom onnan, és nem is volt olcsó, egy felső volt. De, hogy ne "csak" azt adjam, vettem neki még zoknikat, az is tök drága volt, valami Snoopy-s vagy milyen volt - az a dilije, hogy otthon ilyesmit hord. Mellé vettem még szamos marcipánt meg ajándéktasakot meg képeslapot. Szóval egy vagyon volt.

Na, eljött az én szülinapom. Épp dolgoztunk, és futtában (szó szerint) a kezembe nyomott egy new yorker zacskót és dobott egy puszit, elrohant. Belenéztem, és egy iszonyat csúnya, gyerekes rövid ujjú póló volt benne, rajta az árcédula, ami rikító sárgán mutatta, hogy le van árazva 1500 ft-ra. Nagyon szrul esett........... ott álltam összetörve, nem akartam hinni a szememnek. Kérdeztem tőle később, hogy nem érzi úgy, hogy ez egy kicsit bántóra sikerült? Hogy ezzel azt érezteti, hogy letudott, mint valami nyűgöt. Megsértődött, azt mondta nekem semmi nem jó, semminek nem örülök.

2017. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy fájt, és szerintem mindenki átélte már.

Én is. Én is mindig odatettem magam amikor bármilyen okból ajándékozni kellett, és nálam sem számított az ár ha a férjem öccsét, és feleségét ajándékoztam meg. Főleg amióta megszületett a kislányuk, és a férjemet kérték, hogy legyen a keresztapja. Engem nem kértek fel keresztanyának, de ezen nem értődtem meg, mert a keresztanya a sógorom nővére lett. Így helyes. De az már nekem is rosszul esik, hogy az ajándékozásnál mindig én megyek, mászkálok, hogy nekik és a kislánynak is szép ajándékot adjunk, ők meg csak a férjemnek adnak. Nekem semmit. Nem várok brillgyűrűt de egy tábla csoki csak nem verte volna földre őket. A legutolsó nyári eset óta, én már nem foglalkozom azzal, hogy kapnak ajándékot vagy sem. Már nem érdekel. Télapóra várták a sok szép ajándékot, de mivel én nem foglalkoztam vele, a férjem sosem volt egy vásárlós, így ő lerendezte egy télapó csokival. Hát visszahallottam, hogy nagyon meglepődtek. Egyébként éppen tegnap kérdezték, hogy tudjuk már, hogy mivel lepjük meg őket karácsonyra vagy adjanak pár tippet. Én erre csak annyit mondtam, hogy nagyjából olyan ajándékra számítsanak mint amit ők szoktak nekem adni. Közöltem, hogy én nem foglalkozom vele. A kislány majd kap 5000 forintot, és vegyenek neki olyan játékot amit akarnak. A többi nem kell. Most sértődés van a részükről, de bevallom, sokkal jobb így.

2017. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%

12-es


Tényleg neked nem adnak semmit csak a férjednek? Ez oltári nagy bunkóság!! Ezek után még a gyereknek se adnék semmit, nem hogy 5 ezer ft-ot. Utaljátok át egy állatmenhelynek, ott jobb helyen lesz a pénz.

2017. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszi a történeteket és a megértést!

Az ajándékozás egy gesztus, amit illik viszonozni lehetőségekhez mérten, legalább gesztusszinten. Ha valaki, hát én megértem, ha nincs rá pénz, de a testvéredtől nem azt várod, hogy egy szupermarket dvd-kádjából kihalászik valami random izét és azt felesben adják a feleségével. Itt nem csak pénz nem volt erre, hanem türelem, érzelem, gondolkodás sem. Ez sokkal jobban bántja az embert, mert semmilyen szinten nincs arányban azzal, ahogyan és amit te adsz.

2017. dec. 3. 19:05
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút érthető hogy el vagy kesereve. Nekem is rosszul esett volna. Velem is történt hasonló, még sok sok évvel ezelőtt. Akkor jöttek be a DVD lejátszók, és nagyon szerettem volna egyet. A szülinapomon DVD lemezt kaptam, amit ugye nem tudtam lejátszani semmivel... :) Utólag ez már vicces, de akkor nem volt. Csak annyit tudok mondani, mint a többiek. Lépj át ezen, és legközelebb egy fél csokor száraz virágot adj nekik. Érteni fogják.
2017. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit más, mint ami veled történt, mert én még akkor kisgyerek voltam, de azért leírom. Nagynénéméknél nyaraltam, kb 6 évesen. Ő dolgozni volt, hazatelefonált, hogy talált egy tök jó dolgot, amiről rögtön én jutottam eszébe és meg is vette, mert nem bírta otthagyni. Aznap még vagy 2x hívott és mindig szóba hozta, hogy milyen király dolgot kapok és alig várja hogy odaadja. Én persze alig vártam, hogy hazaérjen. Mikor végre megérkezett belenyúlt a táskájába és a kezembe nyomott egy reklámszatyrot. Rögtön beletúrtam, de üres volt. Látta, hogy nem értem ezért kinyögte, hogy hát a szatyor az ajándékom. Kutya van az oldalán én meg szeretem az állatokat. Életemben nem csalódtam még ekkorát ajándékban főleg, hogy szülinapom sem volt és ha nem húzza egész nap az agyam akkor nem is vártam volna semmit. Még a lányának is csak annyi szaladt ki a száján, hogy "ezt nem gondolhattad komolyan". Amúgy is csak uncsimék kinőtt ruháit szoktam tőlük kapni, aminek örülök meg szívesen elhordom, de ez nagyon bennem maradt, hogy egy üres reklámszatyrot adott. Azóta sem érti, hogy mi volt azzal a probléma, szerinte teljesen jó ajándék volt egy gyereknek.


Anyósoméktól meg általában az ő leselejtezett cuccaikat kapjuk. Egyszer kaptam egy rossz fényképezőt meg valami hajtörlőt, párom meg egy gagyi pulcsit, ami nem is volt rá jó, ráadásul egy család selejtezte ki, akiknél párom mostohaanyja takarít és onnan hozta el. De a legjobbat párom kapta szülinapjára. Egy sutyiba felbontott doboz bonbon. Megkóstolták, nem ízlett, elajéndékozták. Még csak arra sem vették a fáradtságot, hogy elmenjenek a boltba egy borotvahabért vagy valami.


Amúgy a helyedben én is csalódott lennék és nem fektetnék túl sok energiát az ajéndékozésba. Maradna a szokásos személytelen tusfürdő, ami csak "letudós" ajéndék.

2017. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb te is hasonló értékben vásárolj. Bármennyire is szar helyzetben vagyok, akkor is veszek legalább egy virágcsokrot meg egy bonbont. Lehet, hogy elcsépelt szülinapi ajándék, de inkább ez, mint egy dvd. Persze, filmet is lehet, de önmagában ez így elég gáz.
2017. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Olyan megható, itt mindenkit csak a személytelenség bánt, nem az ajándék értéke. Akkor hát ugyanúgy zavarna az, ha egy személytelen, vadiúj Gucci táskát kapnátok?
2017. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen.
2017. dec. 3. 20:21
 20/32 anonim ***** válasza:
82%
Mondd meg nekik, hogy ez a két film már megvolt, elmentél a boltba levásárolni valamire és az árukból tudtál venni két túrórudit.
2017. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!