Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen szívtelen a...

Miért ilyen szívtelen a bátyám? Vagy én lennék élősködő?

Figyelt kérdés
A bátyám már évek óta külföldön dolgozik. Azóta annyi pénz össze tudott szedni, hogy vett magának tavaly nyáron egy szép, 2 fürdős, 4 hálószobás+nappalis házat Pest mellett. Mutatott róla akkor képeket. Minket (engem és anyukámat) nem enged oda, csak most Karácsonykor voltunk ott először, amikor hazajött, és meghívott. Mutatta, hogy milyen szépen fel van díszítve a ház, eldicsekedett az új kocsijával is. Én anyukámmal egy keleti kisvárosban élek, a megyeszékhelytől 40 km-re. Apukám sajnos meghalt pár éve. Munka erre ugye nem sok van, anyukám rokkantnyugdíjat kap, de amúgy tudna dolgozni, csak így nem veszik fel. Én szerencsére dolgozok, minimálbéren keresek. Viszont van diplomám, amivel Pesten napok alatt találnék a mostaninál 4-szer többet fizető állást. Csak hát nincs semmi megtakarításunk, hónapról hónapra élünk, így albérletet sem tudnék találni, még felutazni sem nagyon van pénzünk. Az egyedüli megoldás az lenne, ha a bátyám engedné, hogy odaköltözzek/odaköltözzünk legfeljebb egy pár hétig, amíg magamtól talpra állok. Aztán kivennék egy kis albérletet, de akár neki is fizetnék az ott lakásért az első fizetésemtől kezdve, de nem engedi. Kulcsot sem adott nekünk. A postaládáját is egy haverja üríti, a füvet is ő fogja vágni, persze fizet neki. Nem tudom, hogy mitől lett ilyen kirekesztő, amíg nálunk lakott nagyon rokonszenves volt, gondolom a sok pénz kihozta az igazi énjét. Pedig ő is a családja segítségével tudott továbbtanulni, a szüleim mindenben támogatták, aztán szerencsével kijutott külföldre. Volt egy barátnője, de szakítottak, tudtommal nem tervezi a haza költözést, úgyhogy csak ott fog állni üresen az a nagy ház. Biztosan írni fogjátok majd, hogy nem nekünk vette, mi közünk hozzá, hogy neki mije van...stb. De szerintem, ha valaki ennyire elfelejti a rokonait, az már szívtelenségre utal.

2018. jan. 7. 13:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
33%

Jajj, itt mindenki ANNYIRA védi SZEGÉNY fiút! Hüpp, hüpp!

Akár kamuzott a házról, akár nem, kinn nyilván többet keres, mint itthon tenné (és az évek alatt nyilván van már megtakarítása), az anyja meg rokkantnyugdíjból tengődik, és az is gond lenne, ha vennie kellene egy vonatjegyet!

Lehet, hogy fél, hogy nem költöznél ki, ha esetleg ő be akarna költözni - de akkor legalább egy kaucióra valót + egy havi pénzt adhatna neked (min. kölcsön), hogy te is ki tudj törni. Az anyját meg rendszeresen támogatnia kellene!

Vannak ilyen emberek, nem tudsz vele mit tenni, ha egyszer neki is szüksége lenne segítségre, sz*rd le te is!

2018. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Amikor meghívott, lejött előtte értünk vidékre, de a házunkba be sem tette a lábát. Szerintem valahogy nem akarta tudomásul venni, hogy honnan is indult ő, mintha egy más világban élne. Aztán büszkén mutogatta a vagyontárgyait, a kocsiját. Nem is tudom miért csinálta ezt. Én nagyon örülök, hogy elérte ezt az anyagi biztonságot, ami sok magyarnak önhibáján kívúl nem jön össze. Van piacképes diplomám, munka mellett megtanultam még egy idegen nyelvet közép- és egyet felsőfokú szinten. De nagyon rossz helyen lakunk. Hozzá is ki szerettem volna menni, de még Pestre sem tudtam volna feljutni, nemhogy repülni. Ő meg elintézte annyival, hogy: "majd ha lesz rá pénzed". Szerintem az a végső megoldás, hogy lecseréljük a kocsinkat egy olcsóbbra, így majd fel tudok menni Pestre, a kauciót is ki tudom fizetni. Az meg csak egy ürügy, hogy azért nem enged minket oda, mert akkor ottmaradnánk hónapokig. Itt valami más van a háttérben. Kiadni sem fogja, csak azért vette, hogy amikor hazajön (évente 2-szer egy hétre), ne kelljen nálunk lakni vidéken, falusi körülmények között.
2018. jan. 7. 13:41
 13/34 A kérdező kommentje:
Külföldön saját lakást bérel. Egy szoba, egy nappali.
2018. jan. 7. 13:43
 14/34 anonim ***** válasza:
88%

Én sajnos azt tapasztalom, hogy a legtöbb vaj mindig azok füle mögött van akik a leginkább hangoztatják az "elfelejti a rokonait" dumát.


Amúgy nekem van egy olyan érzésem, hogy a kérdező már írt ki korábban is egy pár "köcsög gazdag testvér" kérdést...

2018. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sem illő ez a viselkedés a bátyád részéről. Nekem nem lenne gyomrom ehhez. Én. rossz körülmények között nőttem fel, de sikerült kitörnöm. Átlagos a viszonyom a családommal, mégis segítek nekik, ráadásul ez nem is sok, amire kéred. Az hogy legalább adna pénzt vonatra, meg szállást az elején, egyáltalán nem nagy áldozat annak, akivel együtt nőttünk fel, egy anyától és apától. Nem értem, miért nem foglalkozik veletek. Ez tényleg szomorú. Pláne, hogy vannak olyanok, akik adnak pénzt segélyszervezeteknek, vagy kéregetőknek, akkor a saját családjára is jutna pár ezer. Elég önző, hogy csak magára gondol, arra meg nem, hogy nektek meg hónap végére csak zsíroskenyér marad. A pénz tényleg szétválasztja az emberi kapcsolatokat.
2018. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, hogy nő van a dologban, azok tudják így elcsavarni a férfiak fejét. Egy volt osztálytársam jól menő bróker lett, az első házassága idején segítette is mindenben a szüleit, testvéreit, akik maguk is kerestek rendesen, de nyilván nem engedhettek meg maguknak annyit, mint ő. A mostani felesége óta viszont az az elve, hogy mindenki annyit költsön, amennyit meg tud keresni. Az persze azért természetes, hogy a nő szüleit magukkal viszik a világ végére nyaralni.
2018. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

"az a végső megoldás, hogy lecseréljük a kocsinkat egy olcsóbbra,"


Mi van?

Kocsid van, de nem bírsz kifizetni egy vonatjegyet?

Elmész te a sutyerákba!

Ha akarnál, már rég találhattál volna jól fizető állást, de könnyebb álmodozni, ácsingózni és irigykedni!

2018. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%

Összefoglalom:

- te diplomás vagy, 2 nyelvvizsgával, anyád rokkant nyugdíjas

- minimálbért keresel ezzel a tudással

- van egy autótok


Kérdések:

- miből fizetted a nyelvvizsgát?

- miből van pénz autót fenntartani, ha nincs pénz vonatra se?

- miért nem dolgozol olyan helyen, ahol megfizetik a papírjaidat?

- miért várod el, hogy bárki is kulcsot adjon a lakásához és odaköltöztessen titeket?

- te akarod kiüríteni a postaládáját, amikor odamenni se tudsz?


Most azt várod, hogy mindenki téged sajnáljon, te akarsz lenni a jóravaló szegénylegény aki kettesben nyomorog anyuval, amíg a tehetős világi nagy testvér éli az életét boldogan.

Én sem adnék neked kulcsot, meg semmit. Az ilyen rokonoktól menekülni kell mert csak lehúzzák az embert.

Amúgy látom nem csak nekem kamuszagú a történet.

2018. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%

Szokásos női logikával túlkomplikálod a dolgokat. Tényleg csak arról van szó, hogy nem akarja hogy bárki is használja a házát, mert a gondos rendeltetésszerű használattól is azért kopik minden. Egy lepukkantabb eleve albérletnek szánt lakásnál ez nem nagyon számít, de egy patent új háznál bosszantó minden apró karc étkező asztalon, bőrgarnitúrán, stb. Pl. otthon minden csapról letörlöm a vízcseppeket használat után, de egy szállodában már nem.


Szerintem azt, hogy ott lakjatok, nagyon nem szép dolog még kérni sem. Vendégül látott titeket, fuvarozott oda-vissza, ezzel tényleg megadott mindent, amit tőle elvárhattok.


Pár százezret kölcsön kérni is jóval kevésbé tolakodó kérés, de felesleges mert 10% kamatú személyi kölcsönök is vannak. Egy konkrét példa 500 ezer Ft 36 hónapra havi 16 ezer Ft, összesen kifizetendő 580 ezer, THM 10,2%

2018. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
97%

Kocsid van, de nem bírsz kifizetni egy vonatjegyet?

Aha. Én meg a 620 -sal jottem le a épp a falvédőrol.

2018. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!