Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen szívtelen a...

Miért ilyen szívtelen a bátyám? Vagy én lennék élősködő?

Figyelt kérdés
A bátyám már évek óta külföldön dolgozik. Azóta annyi pénz össze tudott szedni, hogy vett magának tavaly nyáron egy szép, 2 fürdős, 4 hálószobás+nappalis házat Pest mellett. Mutatott róla akkor képeket. Minket (engem és anyukámat) nem enged oda, csak most Karácsonykor voltunk ott először, amikor hazajött, és meghívott. Mutatta, hogy milyen szépen fel van díszítve a ház, eldicsekedett az új kocsijával is. Én anyukámmal egy keleti kisvárosban élek, a megyeszékhelytől 40 km-re. Apukám sajnos meghalt pár éve. Munka erre ugye nem sok van, anyukám rokkantnyugdíjat kap, de amúgy tudna dolgozni, csak így nem veszik fel. Én szerencsére dolgozok, minimálbéren keresek. Viszont van diplomám, amivel Pesten napok alatt találnék a mostaninál 4-szer többet fizető állást. Csak hát nincs semmi megtakarításunk, hónapról hónapra élünk, így albérletet sem tudnék találni, még felutazni sem nagyon van pénzünk. Az egyedüli megoldás az lenne, ha a bátyám engedné, hogy odaköltözzek/odaköltözzünk legfeljebb egy pár hétig, amíg magamtól talpra állok. Aztán kivennék egy kis albérletet, de akár neki is fizetnék az ott lakásért az első fizetésemtől kezdve, de nem engedi. Kulcsot sem adott nekünk. A postaládáját is egy haverja üríti, a füvet is ő fogja vágni, persze fizet neki. Nem tudom, hogy mitől lett ilyen kirekesztő, amíg nálunk lakott nagyon rokonszenves volt, gondolom a sok pénz kihozta az igazi énjét. Pedig ő is a családja segítségével tudott továbbtanulni, a szüleim mindenben támogatták, aztán szerencsével kijutott külföldre. Volt egy barátnője, de szakítottak, tudtommal nem tervezi a haza költözést, úgyhogy csak ott fog állni üresen az a nagy ház. Biztosan írni fogjátok majd, hogy nem nekünk vette, mi közünk hozzá, hogy neki mije van...stb. De szerintem, ha valaki ennyire elfelejti a rokonait, az már szívtelenségre utal.

2018. jan. 7. 13:03
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bízik benne, hogy találnál melót ami fedezné az albérleted és a megélhetésed, magyarul attól tart, hogy nyakán maradsz a pesti házában, és lelakod mire hazajönne, + csinálsz bele még egy gyereket is és beköltözteted a barátodat.
2018. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
92%
Őszintén. Miért adott volna kulcsot, meg bizná rátok a leveleit meg a fűnyírást, ha felutazni sincs pénzetek? Hetente 2 hetente honnan lenne, hogy megnézzétek a leveleket, rendbetegyétek a kertet stb. Pár hét alatt meg nem tudnátok magatokat összeszedni, pesten sincs kolbászból a kerítés. Fizetnétek a rezsit (persze ha kapsz munkát), a munkába járást plusz ezek mellett félretenni annyit, hogy fussa egy albérletre plusz kaucióra nem ,,pár hét". Egy kis lyuk albérlete is 80-100 és előrre kérnek 1-2hó bérleti díjat plusz a kauciót.
2018. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért kissé túldramatizálod a helyzetedet, ráadásul eléggé álomvilágban élsz.


Pár nap alatt találnál sokkal jobban fizető állást? Szerinted ez tényleg így működik? Felköltözöl, és dobálják utánad a jobbnál-jobb ajánlatokat, neked csak válogatni kell? Lehet, hogy árufeltöltő, meg hasonló kaliberű állást pár nap alatt lehet szerezni, de komolyabbat biztosan nem, többkörös meghallgatás, pályáztatás, jelöltek versenyeztetése...Ez nem pár nap! Addig ki tartana el? Mert ha felköltözöl, akkor nyilván a mostani helyeden felmondasz. Ha nincs megtakarítás és hónapról-hónapra éltek, akkor miből eszel-iszol, fizeted a ház fenntartását, amíg az első fizetésedet megkapod? Anyud majd egyedül a rokkantnyugdíjból fenntartja magát, meg az albérlete, amit ketten se tudtatok? Vagy költözne veled a házba, és mindent a rokinyugdíjból finanszírozna kettőtöknek? Vagy nyilván még a rezsit is a bátyádnak kellene fizetni, meg némi apanázs is jól jönne, nem? Fűtési szezonban kész főnyeremény lenne titeket elszállásolni! Egyébként nem értem, minek akarsz odamenni, azt írtad, Pest MELLETT van, és nem Pesten. Onnan is be kellene járni valahogyan. Pár hétig akarnál maradni. A pár nap alatt megszerzett csúcs-szuper munkáddal nyilván két havi kauciót hipergyorsan össze fogsz rakni, és találsz is egy albérletet, amit szintén emellett ki tudsz havonta fizetni. Mindezt persze úgy, hogy közben azért fizeted a ház rezsijét. Ezt te tényleg komolyan gondoltad? Mondd csak, milyen diplomád van, amivel otthon minimálbér, de Pesten pár hét alatt meggazdagszol belőle?

Nem, nem az az egyetlen megoldás, hogy betelepedsz oda, és mindent elvársz, miközben Te semmit nem teszel az előrébb-jutásodért. Téged mi akadályozott meg, hogy a tanulmányaid alatt nyáron kimenj dolgozni, hogy pénzt gyűjts? Annyira sz..ul nem állhattok, ha el tudtál végezni valami felsőoktatási intézményt. Miért kell neked rögtön albérlet, bérelj egy kis szobát. Ha pár napa alatt találsz munkát, akkor nyugodtan ellehetsz addig egy szobában is, sokkal olcsóbb, mint egy ház rezsije, ráadásul Pesten van, nem mellette. Személyi kölcsönről hallottál már? Több ponton sántít a sztorid, amellett, hogy álomvilágban élsz, rohadtul elrugaszkodtál a realitások talajától, és elég visszatetsző, hogy minden felelősséget a bátyád nyakába tolsz. Te mit teszel az életed jobbátételéért?

A testvéred megdolgozott azért a házért, azért, hogy egy vadiúj kecó várja, ha hazajön, és a kényelemért, hogy az üres lakása várja, ha hazajön, és ne a haszonleső rokonságot kelljen kerülgetni.Nem kell szívtelennek nevezni, azért, mert nem akarja mindezt megosztani veletek! Demagóg duma, hogy "elfejeti, hogy honnan jött, elfelejti a rokonait". Nem, igen valószínű, hogy nem felejtette el, ezért nem akar veletek szorosabb a kapcsolatot. Nem hiszem, hogy olyan jó sora lett volna , amíg veletek élt, pontosan tudja, mire számíthat tőletek, és nem a szegényes házikó derogál neki, hanem azért nem akarhat odamenni, mert fél, hogy jönne az direkt-indirekt utalás formájában, hogy milyen jó lenne, ha támogatna...Te vagy az a típusú rokon, akit jó nagy ívben el kell kerülni, vagy legalábbis idejében meghúzni a határokat, mert csak várod a sült galambot, meg hogy majd valaki megoldja az életedet. Ezzel a mentalitással nem pár hétre ragadnál nála, és ezt ő is tudja..

2018. jan. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Na az ilyen rokonoktól mint te kérdező, jobb ha az ember távoltartja magát. A saját nővérem ugyanilyen. Ő is folyton panaszkodik hogy Angliában élve sosincs pénze és én vegyek neki repjegyet + albérletét alig tudja kifizetni, de érdekes módon arra van pénze hogy el tudjon menni Ázsiába 2 hétre önkénteskedni. Ő alapból képtelen bánni a pénzzel.

Én meg inkább az a típus vagyok, aki beosztja és külön táblázatot vezetek arról mennyit költötök.


Ha ezt én csínálnám, ő lenne a legjobban felháborodva és megsértődve.

2019. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!