Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen szívtelen a...

Miért ilyen szívtelen a bátyám? Vagy én lennék élősködő?

Figyelt kérdés
A bátyám már évek óta külföldön dolgozik. Azóta annyi pénz össze tudott szedni, hogy vett magának tavaly nyáron egy szép, 2 fürdős, 4 hálószobás+nappalis házat Pest mellett. Mutatott róla akkor képeket. Minket (engem és anyukámat) nem enged oda, csak most Karácsonykor voltunk ott először, amikor hazajött, és meghívott. Mutatta, hogy milyen szépen fel van díszítve a ház, eldicsekedett az új kocsijával is. Én anyukámmal egy keleti kisvárosban élek, a megyeszékhelytől 40 km-re. Apukám sajnos meghalt pár éve. Munka erre ugye nem sok van, anyukám rokkantnyugdíjat kap, de amúgy tudna dolgozni, csak így nem veszik fel. Én szerencsére dolgozok, minimálbéren keresek. Viszont van diplomám, amivel Pesten napok alatt találnék a mostaninál 4-szer többet fizető állást. Csak hát nincs semmi megtakarításunk, hónapról hónapra élünk, így albérletet sem tudnék találni, még felutazni sem nagyon van pénzünk. Az egyedüli megoldás az lenne, ha a bátyám engedné, hogy odaköltözzek/odaköltözzünk legfeljebb egy pár hétig, amíg magamtól talpra állok. Aztán kivennék egy kis albérletet, de akár neki is fizetnék az ott lakásért az első fizetésemtől kezdve, de nem engedi. Kulcsot sem adott nekünk. A postaládáját is egy haverja üríti, a füvet is ő fogja vágni, persze fizet neki. Nem tudom, hogy mitől lett ilyen kirekesztő, amíg nálunk lakott nagyon rokonszenves volt, gondolom a sok pénz kihozta az igazi énjét. Pedig ő is a családja segítségével tudott továbbtanulni, a szüleim mindenben támogatták, aztán szerencsével kijutott külföldre. Volt egy barátnője, de szakítottak, tudtommal nem tervezi a haza költözést, úgyhogy csak ott fog állni üresen az a nagy ház. Biztosan írni fogjátok majd, hogy nem nekünk vette, mi közünk hozzá, hogy neki mije van...stb. De szerintem, ha valaki ennyire elfelejti a rokonait, az már szívtelenségre utal.

2018. jan. 7. 13:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
22%
Jó kis családban él itt a legtöbb válaszoló, nem irigylem őket. Nálunk természetes, hogy segítjük egymást, fel sem merülne, hogy van egy házam, amit nem használok, a testvérem meg albérletet fizessen. A rokkantnyugdíjas anyámnak meg tutira havonta küldenék pénzt.
2018. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%

Előtted is ott a lehetőség, hogy elmenj külföldre, mint a testvéred.

Én megértem, hogy egy teljesen új házat nem akar odaadni, akár magának akarja a későbbiekben, akár ki akarja adni, el akarja adni, sokkal jobb, ha nem lakott még benne senki.

Egyébként meg az odaköltözök csak 1-2 hétre, hónapra, amíg rendbe nem jövök sztorikból szokott az lenni, hogy évek után sem lehet kitenni az illetőt.

Ha hozzám akarna költözni a testvérem átmenetileg, azt megengedném. De egy házat, amiben én sem lakom és más terveim vannak vele, nem adnék oda.

2018. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
78%
Húsos -csontos kettő ... erre már csak ennyit lehet mondani :D
2018. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
94%
A tesód is onnan indult, ahonnan te. Ha neki sikerült kijutnia külföldre, neked miért nem?
2018. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen veszekedni, a kérdező nagyjából ugyanaz mint a munkaügyi kamukérdező, csak itt a "köcsög főnök" helyett "köcsög testvér" van.


Az alap felállás mindig ugyanaz, mindig van egy külföldön meggazdagodott, gonosz testvér és a szegény testvér aki hiába tanult, semmire sem jut. És a gonosz gazdag testvér nem segíti pénzzel a szegény testvért. Aztán mindig elbukik ilyeneken a sztori mint most, hogy kocsija az van, de jegyre nem telik.

2018. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
55%
A bátyád eléggé szemét, de nem mellesleg te is csak a kifogást keresed. Még párszáz ezer forint személyi kölcsönt is fel lehetne venni ha olyan nagyon ki akarnál törni, de semmi más lehetőség nincsen. Vagy elmenni Msc-re és diákhitelt kérni (vagy lejarod a sulit vagy nem, de ez egy szuper kontstrukció lenne neked). Biztos egyszerűbb lenne az életed ha a bátyád nem lenne egy fukar farok, de nem ezen múlik.
2018. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
92%

"Miért ilyen szívtelen a bátyám? Vagy én lennék élősködő?"


Egy kényelmes, haszonleső alak vagy te, aki a kisujját nem mozdítja, csak várja, hogy a szájába röpüljön a sült galamb. Kiszimatoltad, hogy van valahol, a tesódnál nagy gazdagság, jó lét, dözs, aztán mennél oda élősködni, kitartatni magad, amíg talpra nem állok címen, aztán soha nem állnál talpra xD Van diplomád, kapard ki magadnak a gesztenyét!

2018. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért nekem ez a sztori több ponton nem stimmel. Van diplomád, nyelvvizsgád. Anyád rokkantnyugdíjas...akkor hogy is lett mindez kifizetve? Gondolom nem a szomszéd utcába jártál suliba, oda is be kellett utazni.


A bátyád pedig nem szívtelen, kiment gürizni külföldre és vett magának egy házat, amit szeretne élvezni és nem akarja, hogy lelakjátok. Nem mellesleg sokan járnak fel vidékről Pestre dolgozni busszal vagy vonattal. Diplomásként utánanézhettél volna...

2018. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem az a nagy helyzet, hogy nem akarod anyukádat egyedül hagyni, ezért nem költöztél még el. Ha kisvárosban laksz vagy falunk, akkor koliban laktál és nappalin tanultál? Mert akkor ott kellett volna maradnod és ott dolgozhattál volna. Ha levelezőn és otthon laktál, dolgoztál, akkor már más a helyzet, akkor viszont el kell költözni. Akkor ne Pestben gondolkodj, hanem ahol kapsz állást, oda költözz. Ha Nyíregyházán, akkor oda, ott kevesebb az albi, a fizetést nem tudom, mert nem tudjuk, hogy milyen piacképes diplomád van. Bár, az állásinterjúhoz megintcsak pénz kell, mármint az utazáshoz.


Sok hszónak: a nyelvvizsgáját miből fizette? A fizetéséből, szerintem ez egyértelmű. Az, hogy a kérdező ki tudott fizetni 2 nyelvvizsgát, az nem azt jelenti, hogy tele van lével. És még kocsija is van??? Hűűűha, tiszta vagyonos a kérdező szerintetek...


ui: ne vizsgáljuk már azt, hogy kamu-e a kérdés vagy sem, mert akkor bezárhatjuk a gyk-t...

2018. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
És ki fizetné a ház rezsijét, amíg ott laksz? 😊
2018. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!