Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom pszichopata? Mit...

A húgom pszichopata? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves húgom, aki betegesen hazudozik és manipulál.

Ketten lakunk egy házban, a szüleink külföldön dolgoznak, mi mindketten egyetemre járunk.

Azt csinálja, hogy ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor elkezd hazudni, manipulálni, de nagyon durva dolgokban is képes szemrebbenés nélkül hazudni.


Pl. Még kiskorunkban ő járt táncra és az egyik barátnője meg az anyja jött érte, hogy elviszik edzésre. És amikor becsöngettek ő kiment a teraszra és azt kiabálta ki nekik, hogy én késsel fenyegetem, hogy nem mehet el otthonról. Én eközben egy szinttel lejjebb tv-t néztem... Ezután a barátnőjének az anyja ezt elterjesztette a környéken és minden haveromnak a szülője eltiltotta a haverjaimat tőlem. Apám persze adott pár pofont, mert azt hitte igaz.

De olyan is történt, hogy megfenyegetett, mert házibulit akart tartani, és megmondta, hogy ha itthon merek aludni a buli idején, akkor felhívja a szüleinket és azt mondja, hogy én fenyegetem őt azzal, hogy ha házibulit tart, akkor megverem.

Ez most csak pár példa, de akármit máshogy csinálok, mint ahogy ő megparancsolja, nagyon beteg dolgokat talál ki rólam és olyan zseniálisan hazudik meg megtervezi az egészet, hogy mindenki hisz neki.

De ezt úgy képzeljétek el, hogy mindennap megy a telefon a szüleimnek, hogy ezt meg azt csináltam...

Soha nem ütném meg, de néha legbelül azt érzem, hogy ha nem lenne lány egyszerűen agyonverném. Csak ő is tudja, hogy nem ütném meg és ezért mer bármit mondani rólam.

A házimunka úgy van elosztva, hogy kb. a háromnegyedét én csinálom, neki csak mosogatnia kell meg a nappalit kitakarítani. Azért vállaltam be többet, mert amikor elköltöztek a szüleink, azt gondoltam, hogy így talán kicsit lenyugszik meg majd felnő, de már 20 éves és igazából egyre durvább dolgokat csinál...

Egy pár hete amikor bevásárolni mentem, elfelejtettem egy dolgot megvenni, amit felírt és amikor hazajöttek a szüleink külföldről, akkor azt mondta, hogy 3 hete nem vásároltam be. Mire apám megkérdezte tőlem, hogy hol van a pénz, a húgom kitalálta, hogy elittam. Anyám olyan szinten hisz neki, hogy azt mondta, ha nem megyek elvonóra akkor kiraknak itthonról. Az a vicc, hogy előtte kb. 3-4 hónapja nem ittam alkoholt...


Tudom ezek most talán nem tűnnek olyan nagy dolgoknak, amiket írtam, de engem rohadtul kikészít ez a helyzet és tényleg mindennap történik valami hasonló. Próbáltam a szüleimmel beszélni és elmondani nekik, hogy mi történik valójában, de mindig azt válaszolják, hogy ők nem tudják ebből mi igaz, de ő lány és el kell fogadnom, hogy ilyen.

Egyszerűen azt érzem, hogy semmit nem tudok tenni ellene, tényleg mindent próbáltam már. Ja és a legdurvább, hogy ha a húgommal próbálok meg higgadtan beszélni, akkor képes nekem is azt mondani, hogy ez mind igaz, amit mond rólam másoknak.Egyszer egy ilyen alkalomnál úgy csináltam, mintha meg akarnám ütni, amitől megijedt és elkezdett sikítani aztán felhívta a szomszédot, aki meg átjött és megkérdezte, hogy hívjon-e rendőrt... Nem teljesen komolyan írtam, hogy pszichopata, de egyre több esélyt látok rá.

Bocs a sok szövegért, csak érthetően akartam elmondani.


2018. máj. 10. 17:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Biztos, hogy pszichopata.
2018. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

nem százas az már biztos, szüleiddel ülj le és beszéld meg

én a kövi ilyennél csinálnék egy hangfelvételt, azt nem tudja sehogy letagadni,

mikor azt mondta el ittad a pénzt meg kellett volna mondani hogy kérdezzék meg a boltba hogy ott voltál e,

légy kicsit kreatívabb

2018. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
85%
Hat ha nem is pszichopata, valami kattja 100%, hogy van. Es mi az, hogy "o lany, ezert el kell fogadni, hogy ilyen"??? Nem minden no ilyen, sot... De az ilyen 3,14csak miatt nem tiszteli senki, csak max kihasznalja a nőket. En a helyedben elkoltoznek, mert ilyen emberrel egyutt elni lehetetlen+nem hiszem el, hogy a csaladbol senki mas nem veszi eszre, hogy a hugod gazos. De ha megis ez van, en velük se beszélnék egy ideig, hatha észreveszik magukat... Mi az, hogy mindenki annak a partjat fogja, aki sáros?? Gondolom, egy elkenyeztetett r banc a kislany.
2018. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
87%
Itt mindkettőtőknél van vmi probléma. A szüleid simán elhiszik h alkoholista vagy,elvonora küldenének.. Nem az lenne megoldás h szét költöztök esetleg,mindenki megy a maga dolgára,életterébe,és nem egy más vérét szivjátok ki? Ő tuti kattant,de ennek vmi oka van..
2018. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Ja meg amit kifelejtettem, de a legjobb, hogy lop. Nem lehet itthon készpénzt tartani, mert kiskorom óta többször tűnt már el pénzem, de csak most lett egyértelmű, hogy miért, amikor a szüleim elköltöztek. Mivel nem nagyon van itthon kp, ezért van hogy kér, én meg mondom neki, hogy majd holnap veszek ki neki a számláról. Persze ilyenkor is megy a hazudozás, hogy neki elfogyott a pénze és én nem adok és ő éhezik stb. szánalmas...
2018. máj. 10. 17:29
 6/43 anonim ***** válasza:
86%

1. Ne lakjatok együtt.

2. Titokban kamerázz be a lakást, és lesz bizonyítékod.

2018. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

# 3 Én is úgy látom, hogy csak az fog segíteni ha elköltözök, de addig még várnom kell min. 1 évet.

Nagyszüleim észreveszik, hogy hazudik és őket is nagyon durván kihasználja, de ők is ugyanazt a szöveget nyomják, hogy ő lány meg majd felnő stb. És igen, rohadtul el volt kényeztetve.


# 4 Az az oka szerintem, hogy vannak problémák a szüleinkkel is, apámmal pl. de erről most nem szeretnék beszélni, mert azt úgyse lehet megoldani, meg ez fontosabb lenne. Ezért sem bántanám soha, mert gondolom, hogy a szüleink miatt lett ilyen.

2018. máj. 10. 17:37
 8/43 anonim ***** válasza:
86%
Hu teso ez tenyleg gazos 😅 tudom hogy lany es te fiu, de azert nem artana neki egy ket pofon,igyis ugyis azt fogja kamuzni, hogy megverted, persze nem arra gondolok hogy verd szet hanem amikor ilyet csinal (es nincs ott senki) mondd azt hogy most volt eleged x ev utan es ha nem hagyja abba tenyleg felpofozod. Nemtudom egyebkent ti sosem “verekedtetek”? Engem az ocsem allandoan szetver (szuleim nem nevelki, kb mint a te estedben 😂) de persze amugy nem ugy ver szet meg meg erosebb is vagyok nala (lany vagyok, nagyobb) de azert szoktunk “bunyozni” foleg kisebb korunkban, azert tudni kell mindenkinek hol a helye, es a szulok meg mindenbol gobdolkm semmit nem latnak, es mindig neki hisznek stb.. vagy semmit nem akarnak csinalni, ezrt kell neked “helyreraknod” igy 20x evesen, amit 5 evesen kellett volna, meg egyebkent nem hiszem el h ennyire nincs lelkiismerete es kepes erre, lehet h pszichiater kene neki..
2018. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
93%
Nézel magadnak vmi munkát és szèpen koleszba vagy társbérletbe költözöl. Axtán ha egyedül marad a kis p.csa, szépen kiborul a bili. Ilyen egyszerǔ ez.
2018. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

# 9 Dolgozok egyetem mellett, de csak 2 napot tudok egy héten, mert elég húzós szakra járok.(gépészmérnöki)

Megbeszéltük a szüleimmel, hogy pár évig még itthon maradok, mert a húgom nem életképes egyedül (ezt ők is belátják) meg azt mondja, hogy ő nem merne itt lakni egyedül.

Egyébként családiházban lakunk, sok munka van vele fűnyírás stb. szóval ha én elköltözök a szüleimnek kéne hazajönnie, de akkor meg nem lenne pénzünk...

2018. máj. 10. 18:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!