Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom pszichopata? Mit...

A húgom pszichopata? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves húgom, aki betegesen hazudozik és manipulál.

Ketten lakunk egy házban, a szüleink külföldön dolgoznak, mi mindketten egyetemre járunk.

Azt csinálja, hogy ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor elkezd hazudni, manipulálni, de nagyon durva dolgokban is képes szemrebbenés nélkül hazudni.


Pl. Még kiskorunkban ő járt táncra és az egyik barátnője meg az anyja jött érte, hogy elviszik edzésre. És amikor becsöngettek ő kiment a teraszra és azt kiabálta ki nekik, hogy én késsel fenyegetem, hogy nem mehet el otthonról. Én eközben egy szinttel lejjebb tv-t néztem... Ezután a barátnőjének az anyja ezt elterjesztette a környéken és minden haveromnak a szülője eltiltotta a haverjaimat tőlem. Apám persze adott pár pofont, mert azt hitte igaz.

De olyan is történt, hogy megfenyegetett, mert házibulit akart tartani, és megmondta, hogy ha itthon merek aludni a buli idején, akkor felhívja a szüleinket és azt mondja, hogy én fenyegetem őt azzal, hogy ha házibulit tart, akkor megverem.

Ez most csak pár példa, de akármit máshogy csinálok, mint ahogy ő megparancsolja, nagyon beteg dolgokat talál ki rólam és olyan zseniálisan hazudik meg megtervezi az egészet, hogy mindenki hisz neki.

De ezt úgy képzeljétek el, hogy mindennap megy a telefon a szüleimnek, hogy ezt meg azt csináltam...

Soha nem ütném meg, de néha legbelül azt érzem, hogy ha nem lenne lány egyszerűen agyonverném. Csak ő is tudja, hogy nem ütném meg és ezért mer bármit mondani rólam.

A házimunka úgy van elosztva, hogy kb. a háromnegyedét én csinálom, neki csak mosogatnia kell meg a nappalit kitakarítani. Azért vállaltam be többet, mert amikor elköltöztek a szüleink, azt gondoltam, hogy így talán kicsit lenyugszik meg majd felnő, de már 20 éves és igazából egyre durvább dolgokat csinál...

Egy pár hete amikor bevásárolni mentem, elfelejtettem egy dolgot megvenni, amit felírt és amikor hazajöttek a szüleink külföldről, akkor azt mondta, hogy 3 hete nem vásároltam be. Mire apám megkérdezte tőlem, hogy hol van a pénz, a húgom kitalálta, hogy elittam. Anyám olyan szinten hisz neki, hogy azt mondta, ha nem megyek elvonóra akkor kiraknak itthonról. Az a vicc, hogy előtte kb. 3-4 hónapja nem ittam alkoholt...


Tudom ezek most talán nem tűnnek olyan nagy dolgoknak, amiket írtam, de engem rohadtul kikészít ez a helyzet és tényleg mindennap történik valami hasonló. Próbáltam a szüleimmel beszélni és elmondani nekik, hogy mi történik valójában, de mindig azt válaszolják, hogy ők nem tudják ebből mi igaz, de ő lány és el kell fogadnom, hogy ilyen.

Egyszerűen azt érzem, hogy semmit nem tudok tenni ellene, tényleg mindent próbáltam már. Ja és a legdurvább, hogy ha a húgommal próbálok meg higgadtan beszélni, akkor képes nekem is azt mondani, hogy ez mind igaz, amit mond rólam másoknak.Egyszer egy ilyen alkalomnál úgy csináltam, mintha meg akarnám ütni, amitől megijedt és elkezdett sikítani aztán felhívta a szomszédot, aki meg átjött és megkérdezte, hogy hívjon-e rendőrt... Nem teljesen komolyan írtam, hogy pszichopata, de egyre több esélyt látok rá.

Bocs a sok szövegért, csak érthetően akartam elmondani.


2018. máj. 10. 17:11
1 2 3 4 5
 41/43 anonim válasza:
60%
A húgod nem pszichopata. Ha pszichopata lenne, akkor semmi probléma nem merülne fel vele kapcsolatban, mert annyira jól játszana mindenki előtt, előtted is. Azért, mert pont erre mennek rá, hogy így lássák őket, mindenki a tenyerükből eszik, hálót tartanak fent, amit 100%-ban irányítanak és mozgatnak,tökéletes az önkontrolljuk. Akkor ásnak alá, valamelyik háló tagnak, amikor úgy kívánja érdekük, de azt is úgy, hogy önmagukat teljesen kivonják a dolgokból és a többi tag sem gondolna rájuk. Egy pszichopatát szinte lehetetlen tetten érni, annyira intelligensek és manipulatívak. Nemcsak ez a "betegség" járhat manipulatív viselkedéssel, hanem sok másik is. Nyílván a neveltetése sem lehetett túl jó, ha mindíg ő volt a kedves, ártatlan, aranyos kislány. Ez beleivódott a személyiségébe, ami nyílván okozhatott torzulást benne. Én inkább nárcizmusra szavaznék, azok ilyenek, vannak hasonlóságok az antiszociális személyiségzavarral, mivel egy klaszterbe sorolják a kettőt, de mégsem ugyanazok. A nárcisztikusok is szeretik a kontrollt, meg manipulatívak, de vannak érzéseik, és sokkal jobban tudnak nem normálisak lenni, ha az ember tényleg leveszi a jeleket. Nekik mindíg kell egy áldozat, akit kínozhatnak, degradálhatnak és persze kihasználhatnak. Közben meg játszák az áldozatot. A személyisége megragadt a gyerekkorban, ez van. Ezek leginkább azért nem gyógyíthatóak, mert az illető nem szenved, sőt élvezi nem érdekelt a változásban. Persze elméletileg a nárcizmus gyógyítható, a pszichopaták is megtanulhatnak normálisabban viselkedni, de az semennyire sem gyógyítható. De ő terápiával teljesen meg tudna gyógyulni, ha újra struktúrálnák a személyiségét, ami nyílván egy hosszú és fájdalmas folyamat, de megéri, hogy normális élete legyen.
2018. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

# 39 Ezt az összeesküvés elméletet...

Bár tényleg hasonló stílusa van, de nem én írtam. Elhiszem, hogy valaki ezzel szórakozik itt, de a kérdés komoly volt, meg is kaptam rá a válaszokat úgyhogy köszönöm, elég is volt ennyi.:D

2018. máj. 11. 13:15
 43/43 anonim ***** válasza:
16%
A kérdés annyira nem komoly, hogy te magad vagy a pszichopata :D A kérdés pedig tényleg KAMU!!! :D
2018. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!