Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom pszichopata? Mit...

A húgom pszichopata? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves húgom, aki betegesen hazudozik és manipulál.

Ketten lakunk egy házban, a szüleink külföldön dolgoznak, mi mindketten egyetemre járunk.

Azt csinálja, hogy ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor elkezd hazudni, manipulálni, de nagyon durva dolgokban is képes szemrebbenés nélkül hazudni.


Pl. Még kiskorunkban ő járt táncra és az egyik barátnője meg az anyja jött érte, hogy elviszik edzésre. És amikor becsöngettek ő kiment a teraszra és azt kiabálta ki nekik, hogy én késsel fenyegetem, hogy nem mehet el otthonról. Én eközben egy szinttel lejjebb tv-t néztem... Ezután a barátnőjének az anyja ezt elterjesztette a környéken és minden haveromnak a szülője eltiltotta a haverjaimat tőlem. Apám persze adott pár pofont, mert azt hitte igaz.

De olyan is történt, hogy megfenyegetett, mert házibulit akart tartani, és megmondta, hogy ha itthon merek aludni a buli idején, akkor felhívja a szüleinket és azt mondja, hogy én fenyegetem őt azzal, hogy ha házibulit tart, akkor megverem.

Ez most csak pár példa, de akármit máshogy csinálok, mint ahogy ő megparancsolja, nagyon beteg dolgokat talál ki rólam és olyan zseniálisan hazudik meg megtervezi az egészet, hogy mindenki hisz neki.

De ezt úgy képzeljétek el, hogy mindennap megy a telefon a szüleimnek, hogy ezt meg azt csináltam...

Soha nem ütném meg, de néha legbelül azt érzem, hogy ha nem lenne lány egyszerűen agyonverném. Csak ő is tudja, hogy nem ütném meg és ezért mer bármit mondani rólam.

A házimunka úgy van elosztva, hogy kb. a háromnegyedét én csinálom, neki csak mosogatnia kell meg a nappalit kitakarítani. Azért vállaltam be többet, mert amikor elköltöztek a szüleink, azt gondoltam, hogy így talán kicsit lenyugszik meg majd felnő, de már 20 éves és igazából egyre durvább dolgokat csinál...

Egy pár hete amikor bevásárolni mentem, elfelejtettem egy dolgot megvenni, amit felírt és amikor hazajöttek a szüleink külföldről, akkor azt mondta, hogy 3 hete nem vásároltam be. Mire apám megkérdezte tőlem, hogy hol van a pénz, a húgom kitalálta, hogy elittam. Anyám olyan szinten hisz neki, hogy azt mondta, ha nem megyek elvonóra akkor kiraknak itthonról. Az a vicc, hogy előtte kb. 3-4 hónapja nem ittam alkoholt...


Tudom ezek most talán nem tűnnek olyan nagy dolgoknak, amiket írtam, de engem rohadtul kikészít ez a helyzet és tényleg mindennap történik valami hasonló. Próbáltam a szüleimmel beszélni és elmondani nekik, hogy mi történik valójában, de mindig azt válaszolják, hogy ők nem tudják ebből mi igaz, de ő lány és el kell fogadnom, hogy ilyen.

Egyszerűen azt érzem, hogy semmit nem tudok tenni ellene, tényleg mindent próbáltam már. Ja és a legdurvább, hogy ha a húgommal próbálok meg higgadtan beszélni, akkor képes nekem is azt mondani, hogy ez mind igaz, amit mond rólam másoknak.Egyszer egy ilyen alkalomnál úgy csináltam, mintha meg akarnám ütni, amitől megijedt és elkezdett sikítani aztán felhívta a szomszédot, aki meg átjött és megkérdezte, hogy hívjon-e rendőrt... Nem teljesen komolyan írtam, hogy pszichopata, de egyre több esélyt látok rá.

Bocs a sok szövegért, csak érthetően akartam elmondani.


2018. máj. 10. 17:11
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
# 20 ??? Ez az első kérdés amit kiírok ide...
2018. máj. 10. 18:29
 22/43 anonim ***** válasza:
85%
aki azt mondja, hogy kamu, szerintem nincs igaza. eléggé életszagú a kérdés, van, akinek ilyen elmebetegek vannak a családjában sajnos.
2018. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha kamu lenne:D

Egyébként köszönöm a válaszokat, van néhány ami sokat segített.

2018. máj. 10. 18:52
 24/43 anonim ***** válasza:
94%

Ne legyél már ilyen tutyimutyi!

Kamerázd, mikrofonozd be a lakást!

Hülye liba, majd lebukik.

2018. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%

Az az oka szerintem, hogy vannak problémák a szüleinkkel is, apámmal pl. de erről most nem szeretnék beszélni, mert azt úgyse lehet megoldani..

Akkor nincs több kérdésem,itt lesz ugyanis a kutya elásva,lehet itt pszichologust kiab

lni,de sokat nem ér ilyen esetben,de a probléma otthon van az fix. Az nem megoldás h egy fél örültet a nyakadba veszel,elnyomod magad,tönkremész,mert a szüleid rádnyomják a problémát amit nyakamat rá h ők okoztak h hagyták idáig fajulni..

2018. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
83%
Költözés, kamera a lakásba. Szerintem az erőszak nem megoldás, de valamilyen bizonyítékkal esetleg segíthetnél a dolgon.
2018. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
81%

Na én ott csomagoltam és búcsúztam volna el, miután azt mondták, hogy kiraknak, ha nem megyek elvonóra!!

Veled is baj van, ha mindeddig tűrtél, de szerintem is ez csak kamu.

A szüleid mindent elhisznek a húgodnak, de életképtelennek tartják, ezen kívül benned megbíznak annyira, hogy a pénzügyi dolgokkal te foglalkozol és nem az áldott jó húgod. Már rég be kellett volna kamerázni a házat neked vagy a szüleidnek. Az is furcsa, hogy neked tudják mondani, hogy ők nem tudják, hogy mi igaz az adott sztoriból, a húgodnak meg nem és neki elhiszik minden meséjét bizonyíték(ok) nélkül.

2018. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
91%
Ha bármi megoldást találsz, leírhatnád, mert nekem is van egy pont ilyen munkatársam. Nem találtam semmit, amivel leállíthatnám. Ha lebukik valamivel, simán sírva fakad és addig sajnáltatja magát, amíg meg nem sajnálják. Több elődöm is miatta számolt el, egyszerűen gonosz, aljas, sunyi patkány.
2018. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
95%

Kamera, diktafon, felvenni mindent amit tudsz, majd szépen megmutatni nekik az összeset, utána szépen összepakolni, magárahagyni a gyökér családodat és hagyni hogy az életképtelen húgod a híd alá kerüljön.

Amint elköltöztél, soha ne engedj a szüleidnek, soha ne menj haza, majd megismerik a saját fa****ó lányukat.

2018. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

# 27 Az elvonós dologról annyit, hogy anyám szülei mindketten alkoholisták voltak és az egyik testvére is, aki öngyilkos lett, úgyhogy így utólag szerintem azért csinált belőle ekkora balhét.


"A szüleid mindent elhisznek a húgodnak, de életképtelennek tartják, ezen kívül benned megbíznak annyira, hogy a pénzügyi dolgokkal te foglalkozol és nem az áldott jó húgod."


Azt, hogy életképtelennek tartják nyilván nem így mutatják ki. De beszéltem már velük többször és mindig az volt a mentség, hogy ő gyengébb, ő a fiatalabb, lány stb. Pont ez a baj, hogy gyakorlatilag "életképtelennek tartják" és az ő szemükbe a húgom annyira ártatlannak és esetlennek állítja be magát, hogy simán hisznek neki szinte mindig. Sajnos a nagyobb dolgokban mindig elhiszik, hogy igazat mond, a kisebbekre szokták a fentebb említett "mentségeket" felhozni, szóval még az is esélyes, hogy olyankor sejtik, hogy nekem van igazam, csak gondolom nem akarnak mindenen balhézni.

Az meg hogy én kezelem a pénzügyi dolgokat szintén azért van, mert én vagyok az idősebb stb. Illetve azért, mert egyetem előtt egy évig dolgoztam, magamat tartottam el és minden hónapba kellett adnom a családnak egy 20ast, mert akkor még a szüleim is velünk laktak és nem álltunk jól anyagilag. Szóval látták, legalábbis apám látta, hogy nem verem el minden hülyeségre, mert az ő döntése volt, hogy nálam legyen a pénz.

2018. máj. 10. 22:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!