Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom pszichopata? Mit...

A húgom pszichopata? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves húgom, aki betegesen hazudozik és manipulál.

Ketten lakunk egy házban, a szüleink külföldön dolgoznak, mi mindketten egyetemre járunk.

Azt csinálja, hogy ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor elkezd hazudni, manipulálni, de nagyon durva dolgokban is képes szemrebbenés nélkül hazudni.


Pl. Még kiskorunkban ő járt táncra és az egyik barátnője meg az anyja jött érte, hogy elviszik edzésre. És amikor becsöngettek ő kiment a teraszra és azt kiabálta ki nekik, hogy én késsel fenyegetem, hogy nem mehet el otthonról. Én eközben egy szinttel lejjebb tv-t néztem... Ezután a barátnőjének az anyja ezt elterjesztette a környéken és minden haveromnak a szülője eltiltotta a haverjaimat tőlem. Apám persze adott pár pofont, mert azt hitte igaz.

De olyan is történt, hogy megfenyegetett, mert házibulit akart tartani, és megmondta, hogy ha itthon merek aludni a buli idején, akkor felhívja a szüleinket és azt mondja, hogy én fenyegetem őt azzal, hogy ha házibulit tart, akkor megverem.

Ez most csak pár példa, de akármit máshogy csinálok, mint ahogy ő megparancsolja, nagyon beteg dolgokat talál ki rólam és olyan zseniálisan hazudik meg megtervezi az egészet, hogy mindenki hisz neki.

De ezt úgy képzeljétek el, hogy mindennap megy a telefon a szüleimnek, hogy ezt meg azt csináltam...

Soha nem ütném meg, de néha legbelül azt érzem, hogy ha nem lenne lány egyszerűen agyonverném. Csak ő is tudja, hogy nem ütném meg és ezért mer bármit mondani rólam.

A házimunka úgy van elosztva, hogy kb. a háromnegyedét én csinálom, neki csak mosogatnia kell meg a nappalit kitakarítani. Azért vállaltam be többet, mert amikor elköltöztek a szüleink, azt gondoltam, hogy így talán kicsit lenyugszik meg majd felnő, de már 20 éves és igazából egyre durvább dolgokat csinál...

Egy pár hete amikor bevásárolni mentem, elfelejtettem egy dolgot megvenni, amit felírt és amikor hazajöttek a szüleink külföldről, akkor azt mondta, hogy 3 hete nem vásároltam be. Mire apám megkérdezte tőlem, hogy hol van a pénz, a húgom kitalálta, hogy elittam. Anyám olyan szinten hisz neki, hogy azt mondta, ha nem megyek elvonóra akkor kiraknak itthonról. Az a vicc, hogy előtte kb. 3-4 hónapja nem ittam alkoholt...


Tudom ezek most talán nem tűnnek olyan nagy dolgoknak, amiket írtam, de engem rohadtul kikészít ez a helyzet és tényleg mindennap történik valami hasonló. Próbáltam a szüleimmel beszélni és elmondani nekik, hogy mi történik valójában, de mindig azt válaszolják, hogy ők nem tudják ebből mi igaz, de ő lány és el kell fogadnom, hogy ilyen.

Egyszerűen azt érzem, hogy semmit nem tudok tenni ellene, tényleg mindent próbáltam már. Ja és a legdurvább, hogy ha a húgommal próbálok meg higgadtan beszélni, akkor képes nekem is azt mondani, hogy ez mind igaz, amit mond rólam másoknak.Egyszer egy ilyen alkalomnál úgy csináltam, mintha meg akarnám ütni, amitől megijedt és elkezdett sikítani aztán felhívta a szomszédot, aki meg átjött és megkérdezte, hogy hívjon-e rendőrt... Nem teljesen komolyan írtam, hogy pszichopata, de egyre több esélyt látok rá.

Bocs a sok szövegért, csak érthetően akartam elmondani.


2018. máj. 10. 17:11
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
94%

Egy "csokrot" alkotnak a pszichopátia, szociapátia, és antiszociális személyiségzavar betegségek. És az a legdurvább benne hogy a lakosságnak százalékban mérhető aránya szenved ilyesmiben, tehát minden felnőtt ember találkozik ilyen emberekkel!

Ha ennek a lánynak nincs valami ilyesmi baja, én megeszem a kalapomat.


Te olyan szempontból legyél empatikus hogy tudd hogy a lány BETEG. Az alapos elverés nem fogja meggyógyítani. Amit mondtak a többiek hogy kamerával, mikrofonnal, elrakott számlákkal bizonyítsd hogy a lány hazudik a szüleidnek kiváló ötletek, és a szülőknek is fel kell fogni hogy a lány érzelemmentes, profi manipulátor, nem szabad belemenni a játékaiba, és hosszú terápiára van szüksége.


Nézd meg (esetleg szüleid is) ezt a videót! Rendőrök beszélgetnek egy pszichopata tömeggyilkossal, aki simán átveszi az irányítást a beszélgetésben, számon kéri a rendőröket hogy miért nem bíznak benne mikor ő csak segíteni próbál [felgöngyölíteni azokat a gyilkosságokat amiket ő követett el], és még a rendőrök kérnek tőle elnézést. Kívülállóként nézve egyszerűen leesik az ember álla!

https://www.youtube.com/watch?v=u9p877BdxBI

2018. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%

A hosszú videónak itt a rövid lényege (ahol felteszik a kérdést a pszichoparának hogy ő-e a gyilkos). Egy pszichopata így mászik ki a csávából és veszi át a beszélgetés irányítását.


https://www.youtube.com/watch?v=A0PCeivaEkM


Csak azért gondoltam ezt megosztani, hogy lásd mivel is van dolgotok!

2018. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
84%

Annyira nem lehet életképtelen ha egyetemre jár. Ott vannak barátnői? Illetve csak otthon veled viselkedik így?

Próbálj a szüleiddel egy jó pillanatot találni arra, hogy elmond a véleményedet. Természetesen a legjobb az lenne ha akkor a hugod nem lenne ott. Ha én lennék a helyedben, valahogy megpróbálnám úgy elmondani, mintha a segítő szándék vezérelne, mert aggódom a húgomért. Más szóval, érzelmileg manipulálnám őket.

2018. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
# 33 Na ez jó ötlet, bár kicsit aljas, de mindenképp megpróbálom! Egyébként csak velem viselkedik így szerintem. Vannak barátnői és meglepő módon még barátja is van, aki tök normális gyerek és amikor jön hozzánk akkor a húgom is normálisan viselkedik velem.(Úgy értem, nem szól hozzám, nem kiabál...)
2018. máj. 11. 00:11
 35/43 anonim ***** válasza:
91%
Akkor lehet szépen menni a kanjához,ne Téged kínozzon!Ha már a szüleitek helyett már régóta te eszed,amit főztek.
2018. máj. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
84%
Ha vannak barátnői ,van párja biztos nem olyan rossz helyeztet,főleg ha velük nem lyen csak veled. Ennek azért vmi oka van. Én őt is meghallgatnám,mert eddig csak a te verziódat olvastuk. Itt köztetek lesz vmi probléma inkább. De ezért mondom h külön kell menni.
2018. máj. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
94%
amikor tesóm hazudott rólam mindenfélét(elhanyagolom, stb.) én szépen be is tartottam a hazugságait. Idő után rájött nem éri meg hazudozni rólam ha azokat szorul szóra be is tartom. Csak egy bolond agyával kell ehhez gondolkozni, ahogy ő teszi. Szüleidet meg magasról tojd le úgy sincsenek ott.
2018. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
44%
ja és másik plusz módszer, ha ő elkezd hazugságokat terjeszteni rólad, te is tedd ezt a baráti körében...
2018. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
38%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Na, megjött a kérdés párja! Igaz, hogy kicsit alakított rajta a kérdező,de ez attól még ugyanaz az stílus és írás, és személy. Téged szórakoztat, hogy a kitalált történeteidre ugranak itt a gyíkon? A tv-nek szánsz történeteket, és ez egy felmérés, mennyire kajálják be az emberek?

2018. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
38%
KAMU!!!
2018. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!