Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan értessünk meg egy...

Hogyan értessünk meg egy lánnyal, hogy csak 10 éves korára lehet saját szobája?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, egy kishúggal. Sajnos nincs saját szobája, anyával osztozik egy szobán és egy ágyban alszik még vele. Jövőre *előreláthatólag* valószínűleg már el fogok tudni költözni ősz fele, akkor már bőven meg lesz 10 éves, és át tudja majd venni a szobámat. De már nagyon türelmetlen és minden nap reggeltől estig ezzel nyaggatja a családot, hogy ő saját szobát akar, már veszekszik érte meg rosszul viselkedik, sokszor mint valami idegbetegen vergődik, közben ordítva, hogy akarom már a saját szobám... xd Igen, ezerszer elmondtuk neki, hogy lesz 1-1.5 év múlva, de nem érti meg szegény. Hogyan magyarázzuk el neki vagy hogyan értessük meg neki, hogy már nem kell sokat rá várnia?

2018. jún. 4. 15:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
38%

El van kapatva, azért hisztizik.

Mi is hárman voltunk egy szobában gyerekek, de eszünkbe se jutott volna követelőzni, mert anyám az adott volna olyan sallert hogy elment volna az eszünk is.

De mi szerettük egymást gyerekek és nem is volt ilyen kérdés.

Egyébként meg olyan frankó emeletes ágyat lehet kapni vagy csinálni hogy öröm nézni.

2018. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%
Most megint én leszek a szar, de őszintén nem értem, minek vállal gyereket (többet is!) olyan, aki úgy tartja őket, mint a befőtteket a polcon. Nekem ennyi idősen huszonvalahány négyzetméteres saját szobám volt.
2018. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
10-es leírta a helyzetet ami itthon folyik, igen, húgom irányít itthon nagy részben. És a verés nem megoldás többiek, hiába hisztizik mint egy őrült, szüleim semmi féle saller vagy pofont sem engednek meg maguknak se nekem, már ha hozzá merek nyúlni akkor olyan lelki terrort kapok, hogy csak pislogok. Tehát ez nem megoldás itthon. Az meg hogy nemvolt feltérképezve, hogy nem lesz helyünk az meg más kérdés.
2018. jún. 4. 16:04
 14/35 anonim ***** válasza:
82%
Én se tudom felfogni, hogy minek annyi gyerek, amit nem tud hova rakni. Mindenkinek szüksége vam privát szférára. Mivel a 18 évesnek jobban, bizonyos szempontból, maradjon csak az anyukánál, ő nem tudott számolni, mikor még egy gyereket akart. Azt a másfél évet ki lehet így bírni. Bár azt se értem, hogy így hisztizik, nekem ez hihetetlen, én akkora pofont kaptam volna ilyenért, hogy egy életre megjegyzem.
2018. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
12%

Mesélt el a húgodnak, hogy valaki (én) 14 éves koráig az apjával kényszerült aludni egy szobában, ráadásul egy kényelmetlen kihúzható ágyon, mivel a másik szobában egy idióta, nulla higiéniás vénember feküdt aki megkeserítette két másik életét.


Kibírtam? Ki. Idegesített? Igen, sokszor mikor már kezdtem nagyobb lenni, de szerencsémre apám 1 héten 1x minimum éjszakás volt, és máig az, de mivel meghalt a vénember, elköltöztünk, lett saját szobám, egy jó matracom, már minden jó.


Ha nyafogni akar a kisasszony, nyafogjon, hagyjátok ott. Megértem, hogy sajátot szeretne, de ha várnia kell csak rá, akkor inkább maradjon csöndben és örüljön, hogy tiszta helyen várhat.


16/l

2018. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
51%

Nos ha szerinted teljesen rendben van, hogy az anyjával kell aludnia, akkor miért nem cseréltek? Ő mehetne a te szobádba, te meg aludnál anyáddal. Neked, érett 18 évesnek, ez nyilván nem lenne probléma, hisz nem is érted, a húgodnak mi a problémája ezzel. Szóval cseréljetek és mindenki boldog.

Ha meg te sem akarsz anyáddal aludni, hanem szükségét érzed egy saját kis zugnak, akkor meg fejezd be az álszenteskedést, és kioktatás meg szövegelés helyett, mutass némi empátiát.

2018. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Bubuka508 ***** válasza:
20%
Sokban hasonlítottak a mi családi körülményeink is a 15-ös válaszolóéhoz gyerekkoromban, az én nagyapám is egy nulla higiéniás, ráadásul rosszindulatú vénember volt és az övé volt a ház, albérletben laktunk, így éltünk úgy, ahogy leírtam. Az öreg is keresztbetett mindenben nekünk, demenciásnak tettette magát, pedig több esze volt, mint bárkinek, de mindenkit hülyének nézett. Engem káromkodni, cigizni, inni tanított - volna, ha a szüleim hagyták volna. Mégis kibírtam ezeket a körülményeket, csak azért mondom, hogy egy 10 éven aluli gyerek még ne álmodozzon "magánszféráról" meg hasonlókról. Felnőttkorában sokkal nehezebb körülményeket kell kibírnia majd és nem lesz ott senki, aki megoldja helyette őket. Most pedig, ne foglalkozzatok vele, ha hisztizik, nem kell reagálni rá, majd megunja. Nem is baj még ilyenkor, ha állandóan szem előtt van.
2018. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%
Már megint te? Meguntad, hogy a tesó számítógép-függőségéről kérdezz?
2018. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
32%
18 évesen aludjon az anyjával? Ez komoly? Babanák sincs helye a szülő ágyában nem hogy egy 18 évesnek,akinek már ugymond testi szükségletei vannak,de az anyának is vannak,nem kéne a gyerekével aludnia,ez az ágyba szoktatás teszi galyra a házaságokat kapcsolatokat,aludjon a két teso együtt,vagy legyen normális lakás ha több gyerek van,de ne a szülő ágyába aludjon a gyerek,mentális problémákat okoz a gyereknél és szét szedi a házaséletet. Mielőbb költözz el.
2018. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Bubuka508 ***** válasza:
43%
Miért pontoztatok le? Talán nincs igazam?
2018. jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!