Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan értessünk meg egy...

Hogyan értessünk meg egy lánnyal, hogy csak 10 éves korára lehet saját szobája?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, egy kishúggal. Sajnos nincs saját szobája, anyával osztozik egy szobán és egy ágyban alszik még vele. Jövőre *előreláthatólag* valószínűleg már el fogok tudni költözni ősz fele, akkor már bőven meg lesz 10 éves, és át tudja majd venni a szobámat. De már nagyon türelmetlen és minden nap reggeltől estig ezzel nyaggatja a családot, hogy ő saját szobát akar, már veszekszik érte meg rosszul viselkedik, sokszor mint valami idegbetegen vergődik, közben ordítva, hogy akarom már a saját szobám... xd Igen, ezerszer elmondtuk neki, hogy lesz 1-1.5 év múlva, de nem érti meg szegény. Hogyan magyarázzuk el neki vagy hogyan értessük meg neki, hogy már nem kell sokat rá várnia?

2018. jún. 4. 15:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy nem kell megértetni vele. Érti ő, csak lesz.rja. Hadd hisztizzen, nem kell rá reagálni. Mondjuk ennek kezelése elsősorban a szüleid dolga lenne.
2018. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
84%
Én megértem a kislányt is. Milyen érzés lehet neki, hogy a barátnőinek külön szobájuk van vagy esetleg egyedüllétre vágyik?! Egy 10 éves kislánynak nem az anyjával kellene egy ágyban aludnia. Kell neki a privát szféra, serdül...
2018. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
94%
És mi lenne, ha kapna szerencsétlen egy matracot, meg vennétek neki elé egy függönyt térelválasztónak? Mond az neked valamit, hogy MAGÁNSZFÉRA? Nem hiszem el, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapon nem lehet egy nagyon kicsit megérteni szerencsétlen kölyköt... ez szimplán nem akarás a részetekről, a kölyköt meg teljesen megértem, neked külön szobád van, neki meg egy saját ágy sem jutott... Az ok, hogy mondjuk költöztetek, baleset, vihar tudja mi történt, oké, kicsit összehúzzuk azt a nadrágszíjat, néhány hónapig szűkösen vagytok, de hogy egy saját fekhely nem jut a kisebbik gyereknek,és úgy veszem ki, hogy jó ideje nem jut neki... Ugye tudod, ha egyszer felnő, és elszabadul tőletek, nála se lesz majd elég hely kinyitni a vendégágyat a számotokra?
2018. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
42%

Azonos nemu zulovel egy ágybn aludni 9 eves korban mar termeszetellenes es kutatasok szerint kihat kesobbi nemi identitasra. Szoval szegeny hugodnak kemeny elete lesz...remeljuk nem.tul keson szabdulhat meg anyukatokkal.vlo egyutt alvastol.

Miert nem cserelhettek szobat? Ti ketten anyukdeba, o meg a te kicsidbe.


Egyebkent erti o, de azert a hiszti, mert abban a korban van, amikor felfogja esszel is, hogy ez nagyon nem.oke...

Legalabb kaphatn egy kulon agyat vagy szivacsot? Mondvan agya mr van hmarosan lesz szobaja is. Ha te elmesz es nem viszed az ágyd azt eladjatok es lesz hely az o agyanak.


Itt egyertelmuen nem a kulon szoba a gond sajnos. Csak o 9 evesen még nem erti csak erzi, hogy gaaaaaz van!. A te szobdban estenkent nem tud legalabb a foldon aludni, az buli is 9 evesen :-).

2018. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Miss Endzsi ***** válasza:
88%

Belegondolva, hogy 10 évesen már javában maszturbáltam, el tudom képzelni a helyzetet. Ne légy álszent kérdező, bizonyára fordított esetben te is ugyanúgy ki lennél akadva. Attól, mert kisebb nálad, fiatalabb, ugyanúgy vannak igényei, ugyanúgy megéli a magánszféra hiányát. Ez később ki is fog hatni rá. Az nem lett volna megoldás, hogy édesanyátok alszik a kis lyukban, ti meg ketten elférnétek a nagyobb szobában, ahol anyukátok is lehetne napközben.

20/L

2018. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Bubuka508 ***** válasza:
15%
Ti teljesen el vagytok bolondulva! MI AZ, hogy egy 9 éves kölyöknek magánszféra kell, meg joga van ehhez is, ahhoz is? Az eszem megáll! Ilyenkor még csak nem is serdülő valaki, hanem csak egy kis taknyos, hát nehogy már a farok csóválja a kutyát! Engem agyonütöttek volna annak idején, ha ezt csináltam volna, pedig írtam, én is elkényeztetett gyereknek számítottam másokhoz képest! De az én koromban az ún. viselkedési rendellenességet, meg "hiperaktív gyereket" és hasonlókat szemtelen kis szarosnak hívták! És az alvás helye is marhaság, semmire nincs hatással, különben is, a szükség törvényt bont. nem kell túldramatizálni! Nehogy már ne bírjon ki egy évet a kisasszony!
2018. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
79%

Én is teljesen megértem a hugodat.

Magyarországon a 21. században már egyáltalán nem irreális elvárás, hogy külön szobájuk legyen a gyerekeknek.


Ezért pedig verni egyáltalán nem kéne.

Szerintem mondjátok meg neki a sok kertelés és félrebeszélés helyett, hogy jelenleg ezt nem tudjátok magatoknak megengedni anyagilag.

2018. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Bubuka508 ***** válasza:
22%
A 21. századhoz 21. századi emberek is kellenének, de akik nem fogják fel, hogy a gyerek még gyerek, nem felnőtt, tehát még nem önállóan cselekvőképes, nem jogi személy, nem lehet a szavára adni, azokból hiányzik az ehhez szükséges intelligencia. Még a 18 év betöltése sem garantálja feltétlenül, hogy az illető valóban felnőtté vált, hogy teljes jogú személy. Ehhez egyszerűen hiányoznak a szükséges élményei, élettapasztalatai. Nem mondtam egy szóval sem, hogy verni kell a gyereket, de a nevelésre nagyon oda kell figyelni, mert ha ilyen korában máris a fejére nő a szüleinek és nem tesznek ellene, akkor, hogy az ilyen gyerekből milyen felnőtt lesz, arról jobb nem beszélni. A sok "megértő" ezen elgondolkozhatna.
2018. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
70%

"El van kapatva, azért hisztizik."


És tsai...

Azért szépen megmutatkozik a "nekem szar volt, legyen másnak is szar" mentalitás.


Örülök neki, hogy a szüleim csak azután vállalták öcsémet, miután teljesen rendbe jöttek anyagilag, így lehetett külön-külön kisszobánk.

De hát én borzasztó luxusban nőttem fel akkor ezek szerint. :D


"Még a 18 év betöltése sem garantálja feltétlenül, hogy az illető valóban felnőtté vált, hogy teljes jogú személy. " Mint a te esetedben Bubuka.

2018. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
88%
"Engem agyonütöttek volna annak idején, ha ezt csináltam volna, pedig írtam, én is elkényeztetett gyereknek számítottam másokhoz képest! De az én koromban az ún. viselkedési rendellenességet, meg "hiperaktív gyereket" és hasonlókat szemtelen kis szarosnak hívták!" Ne haragudj, de te végtelenül primitív vagy.
2018. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!