Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan értessünk meg egy...

Hogyan értessünk meg egy lánnyal, hogy csak 10 éves korára lehet saját szobája?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, egy kishúggal. Sajnos nincs saját szobája, anyával osztozik egy szobán és egy ágyban alszik még vele. Jövőre *előreláthatólag* valószínűleg már el fogok tudni költözni ősz fele, akkor már bőven meg lesz 10 éves, és át tudja majd venni a szobámat. De már nagyon türelmetlen és minden nap reggeltől estig ezzel nyaggatja a családot, hogy ő saját szobát akar, már veszekszik érte meg rosszul viselkedik, sokszor mint valami idegbetegen vergődik, közben ordítva, hogy akarom már a saját szobám... xd Igen, ezerszer elmondtuk neki, hogy lesz 1-1.5 év múlva, de nem érti meg szegény. Hogyan magyarázzuk el neki vagy hogyan értessük meg neki, hogy már nem kell sokat rá várnia?

2018. jún. 4. 15:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
17%
márpedig el kell mondani, hogy tényleg nem kap szobát, ha így viselkedik.Nem csak ígérni kell. Terveket kell készíteni mi lesz belőle ha hisztizik stb. amúgy is le kell állítani, hogy " hülye vagy? nem érted, hogy most nem megy? mégis hogyan legyen saját szobád, ha itt a nővéred, örülj neki hogy egyáltalán lesz szobád és kuss"
2018. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Bubuka508 ***** válasza:
35%
29, 30-as: Gratulálok az intelligenciátokhoz! Nektek nem való gyerek. Ha van, csak hadd nőjön a fejetekre, ha én vagyok primitív, akkor meglátjuk, mire mentek a rengeteg eszetekkel! De már milliószor tapasztaltam, hogy itt csak névtelenül kritizálni, lepontozni tudnak, vitatkozni, észérvekkel meggyőzni csak azt lehet, aki méltó vitapartner. Mindenesetre a kérdezőt, ha nem kamuzik, akkor sajnálom, mert a családban nagyon nem stimmel valami, ha egy 9 éves gyerek lelki terrorban tartja őket. De ezt felfogni is néminemű intelligencia szükségeltetik (vagy szükségeltetne). Én ezzel lezárom a magam részéről a dolgot, sajnos a gyereknevelést iskolában nem lehet tanítani, ahhoz valakinek vagy van érzéke, műveltsége, tehetsége, vagy nincs. Elég szomorú, hogy a társadalom tagjainak többsége ilyen elrontott gyerekekből lett felnőttekből áll.
2018. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
30%
10 éves gyerek miért viselkedik így? Ez egy dedós 4-5 évesre jellemző hiszti! Ezen kell változtatni mivel a tényen hogy nincs hely egyenlőre nem lehet.
2018. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Na, elkoltoztel?
2019. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Ismerősnél a 21éves autista gyerek az apjával alszik mert fél egyedúl este a szellemektől.....
2021. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!